فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۳۳۴۸۴

تجارت‌نیوز در رابطه با دلیل ریزش بیت‌کوین گزارش می‌دهد:

کابوس رمزارزها در آستانه اجرا / بیت‌کوین ۴۰ هزار دلار را از دست داد

کابوس رمزارزها در آستانه اجرا / بیت‌کوین ۴۰ هزار دلار را از دست داد

صبح امروز بیت‌کوین بیش از ۵/۵ درصد ریزش کرد و به ۳۸ هزار دلار رسید. اما دلیل این ریزش چه بود؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، دیروز گزارش اشتغال آمریکا منتشر شد و براساس این گزارش قدرت کار در این کشور افزایش اما دستمزد کاهش یافته است. کارشناسان عقیده دارند با این تفاسیر احتمالا فدرال رزرو دست به نرخ بهره خواهد بود.

روز جمعه بیت‌کوین از محدوده ۴۴ هزار دلار تا ۴۱ هزار دلار ریزش کرد. دلیل این ریزش آتش گرفتن یک سایت هسته‌ای در اوکراین بود. امروز گزارش رسید که آتش‌سوزی در این سایت مهار شد و تششعات در حد نرمال است. اما بیت‌کوین امروز به دلیل انتشار آمار اشتغال آمریکا ریزش کرد.

نرخ بهره آمریکا به کابوس معامله‌گران بازار رمزارزها تبدیل شده است. فدرال رزرو هنوز نرخ بهره را افزایش نداده اما با توجه به نفت ۱۱۸ دلاری، جنگ روسیه و اوکراین و آمار اشتغال آمریکا احتمالا این بار نرخ بهره افزایش پیدا می‌کند. معامله‌گران در حال حاضر حمایت ۳۵ هزار دلار را یک سطح کلیدی می‌دانند.

یک سرمایه‌گذار در توئیتر نوشت: «ما اکنون محدوده کلیدی ۴۰ هزار دلار را از دست دادیم و سیگنال‌های خوبی برای بازار وجود ندارد. احتمالا به ۳۵ هزار دلار بازمی‌گردیم.»

تاثیر نرخ بهره بر بیت‌کوین

ریزش بیت‌کوین بعد از انتشار آمار اشتغال به شدت سریع بود. بر اساس گزارش یاهو فایننس اشتغال در آمریکا در بالاترین سطح هفت ماه گذشته خود قرار دارد.

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در سخنرانی‌ خود گفت: احتمالا نرخ بهره در ماه مارس ۰/۲۵ افزایش پیدا می‌کند.

کارشناسان عقیده دارند اگر نرخ بهره افزایش پیدا کند بازار رمزارزها ریزش می‌کند. چون افزایش نرخ بهره نقدینگی در بازارهای پرریسک را کاهش می‌دهد.

قیمت مصرف‌کننده در آمریکا به بالاترین حد ۴۰ سال اخیر خود قرار دارد. کارشناسان عقیده دارند فدرال رزرو در جلسه ۱۵ یا ۱۶ مارس نرخ بهره را افزایش می‌دهد. این موضوع می‌تواند شوک زیادی به بازار وارد کند.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.