فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۷۵۸۹۶۷

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

کمک‌های میلیون دلاری به زلزله‌زدگان ترکیه با ارز دیجیتال

کمک‌های میلیون دلاری به زلزله‌زدگان ترکیه با ارز دیجیتال

به دنبال زلزله بزرگ در ترکیه و سوریه، بسیاری از شرکت‌ها و صرافی‌های ارز دیجیتال، مبالغ قابل‌ توجهی را به شکل ارز دیجیتال به زلزله‌زدگان اهدا کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، شرکت‌های متعدد ارز دیجیتال مانند بایننس، تتر، بیت‌فینکس و کوکوین برای کمک به زلزله‌زدگان سوریه و ترکیه بیش از ۹ میلیون دلار را به شکل ارزهای دیجیتال جمع‌آوری کرده‌اند.

این زلزله بزرگ 7.8 ریشتری، ۱۰ استان را در ترکیه تحت تاثیر قرار داده و تاکنون بیش از 20 هزار زخمی و هفت هزار کشته به‌جا گذاشته است.

جامعه کریپتو در تلاش هستند تا با کمک‌های نقدی خود به شکل‌ ارزهای دیجیتال، به بازماندگان این زلزله کمک برسانند.

جمع‌آوری ۲ میلیون دلار در چند ساعت

مدیرعامل خبرگزاری ارز دیجیتال DL و پلتفرم تحلیلی DefiLlama، در صفحه توییتر خود اعلام کرد که پس از راه‌اندازی کیف‌ پول ارز دیجیتالی خیریه، در کمتر از چند ساعت، بیش از دو میلیون دلار کمک‌های نقدی جمع‌آوری شده است.

بعد از اعلام خبر این زلزله، بیت‌فینکس، کیت، تتر و دیگر شرکت‌ها اعلام کردند که مبلغ پنج میلیون لیر که معادل ۲۶۶ هزار دلار است را برای کمک به شهروندان این مناطق اهدا خواهند کرد.

جان سان، بنیان‌گذار شبکه ترون نیز از جمله افرادی بود که یک میلیون دلار را برای کمک به این کشور را به صرافی محلی Paribu اهدا کرده است. شعب صرافی‌های OKX و Bybit در این کشور به ترتیب 100 هزار دلار و یک میلیون لیر (53 هزار دلار) را اهدا کرده‌اند.

اهدای یک میلیون دلار توسط آوالانچ

موسسه آوالانچ برای کمک به زلزله‌زدگان ترکیه و سوریه، مبلغ یک میلیون دلار را به شکل توکن‌ AVAX اهدا کرده است. مدیر آوالانچ اعلام کرده است که جامعه کریپتو باید با یکدیگر جمع شوند و نشان دهند که ارزهای دیجیتال در زمان‌های سختی مانند وضعیت فعلی، کمک‌کننده هستند.

اهدا به پزشکان بدون مرز

در میان کیف‌پول‌های ساخته شده برای کمک به زلزله‌زدگان، کیف‌ پولی با نام Humanity Check ساخته شده است که افراد می‌توانند مبلغ مورد نظر خود را به شکل ارز دیجیتال به گروه پزشکان بدون مرز از طریق Giving Block، اهدا کنند.

اهدا به زلزله ترکیه با ارز دیجیتال

ایردراپ صرافی بایننس

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بزرگ بایننس اعلام کرد که برای کمک‌ به زلزله‌زدگان، مجموع پنج میلیون دلار را به شکل ایردراپ BNB صد دلاری (۱۸۸۳ لیر ترکیه) به کاربران این مناطق اهدا کرده است.

ژائو اظهار کرد که این زلزله تاثیر ناگواری بر افراد داشته است و امیدوار است که با کمکی که این صرافی انجام داده است، تاثیر این اتفاق ناگوار را کاهش دهد. همچنین از اعضای جامعه کریپتو درخواست کرده است تا در این زمان سخت، به‌هم بپیوندند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.