کد مطلب: ۷۷۳۹۱۴

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

دو ایرانی متهم پرونده خودپردازهای غیرقانونی ارز دیجیتال در آمریکا

دو ایرانی متهم پرونده خودپردازهای غیرقانونی ارز دیجیتال در آمریکا

بر اساس تحقیقات مرکز سرویس سری جرائم سایبری ایالات متحده آمریکا و کارگروه ویژه مبارزه با پولشویی و 28 آژانس تحقیقاتی دیگر ،بیش از 50 کیوسک خودپرداز ارز دیجیتال که برای کلاهبرداری‌ مورد استفاده قرار می‌گرفتند توقیف و ضبط شدند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، یک شرکت تکنولوژی بیت‌کوین و مجریان آن در پرونده کلاهبرداری به کمک خودپردازهای (ATM) بیت‌کوین مجرم شناخته شدند. به نظر می‌رسد که این شرکت با استفاده از خودپردازهای ارز دیجیتال ثبت نشده در ایالت‌های اوهایو و فلوریدا در آمریکا به کلاهبرداری می‌پرداخته است.

بر اساس اطلاعات این پرونده، شرکت S&P Solutions که با نام Bitcoin of America فعالیت می‌کرد و سه شرکت همکار آن متهم به پولشویی، توطئه و دیگر جرائم مرتبط با فعال‌سازی بیش از 50 دستگاه ثبت نشده خودپرداز ارز دیجیتال در ایالت اوهایو هستند.

به نظر می‌رسد که این شرکت بدون مجوز جا‌به‌جایی پول در آمریکا به کلاهبرداری از قربانیان پرداخته است.

نمونه دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال

متهمان این پرونده چه کسانی هستند؟

هیات منصفه عالی کویاهوگا در اوهایو، شرح اتهام وارده در رابطه با این پرونده را در تاریخ اول مارچ به دادگاه ارائه داده است. به نظر می‌رسد که متهم اصلی این پرونده، سونی مهربان 45 ساله، مدیرعامل شرکت S&P Solutions، رضا مهربان 75 ساله (پدر سونی مهربان)، مدیر شرکت، و وکیل 69 ساله این شرکت به نام ویلیام سوریانو باشند.

سونی مهربان که مدیرعامل شرکت Bitcoin of America است در ویلای خود در ساحل میامی دستگیر شده و متهم به بیش از 50 فقره جرم است. رضا مهربان و وکیل این شرکت نیز در شیکاگو دستگیر شده‌اند.

نحوه کلاهبرداری با دستگاه‌های خودپرداز

خودپردازهای شرکت Bitcoin of Ameirca در سطح شهر و در مراکز خرید، سوپرمارکت‌ها و خیابان‌ها راه‌اندازی شده بودند و به عنوان رابطی میان قربانی و کلاهبردارهای بازار ارز دیجیتال عمل می‌کردند. بر اساس آمارها، 20 درصد از هر تراکنش به حساب این شرکت واریز شده است.

برای کار با این خودپردازها، قربانیان مبلغ نقدی خود را وارد دستگاه می‌کردند تا در ازای آن، بیت‌کوین به کیف‌پول ارز دیجیتال آنها واریز شود. اما کیف‌ پول نمایش داده شده در دستگاه در واقع متعلق به کلاهبرداران بوده است.

یک مرد میانسال که قصد تبدیل پول خود به بیت‌کوین را داشته، در کمتر از یک ساعت بیش از 11 هزار دلار پول خود را از دست داده است.

مقامات این ایالت باور دارند که این شرکت از سال 2018 این روش کلاهبرداری را آغاز کرده است و به نظر می‌رسد که این شرکت توانسته بیش از 3.5 میلیون دلار سود را در سال 2021 میلادی از این طریق به دست آورد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر