فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۰۷۹۳۷

توقف برداشت بیت کوین توسط صرافی بایننس در شبانه‌روز گذشته

توقف برداشت بیت کوین توسط صرافی بایننس در شبانه‌روز گذشته

صرافی بایننس به دنبال شلوغی بی‌سابقه شبکه بیت کوین و افزایش تعداد تراکنش‌های تایید نشده، ۲ بار برداشت BTC را متوقف کرد

به گزارش تجارت‌نیوز ، روز گذشته صرافی بایننس به دنبال شلوغی بی‌سابقه شبکه بیت کوین و افزایش تعداد تراکنش‌های تایید نشده، ۲ بار برداشت BTC را متوقف کرد. با این حال، پس از وقفه چند ساعته، وضعیت برداشت‌ بیت کوین در صرافی بایننس بار دیگر به حالت عادی خود بازگشته است.

به گزارش کوین دسک، صرافی بایننس روز گذشته و به دنبال افزایش غافلگیرکننده تعداد تراکنش‌های تایید نشده در شبکه بیت کوین، پردازش درخواست‌های برداشت BTC را به مدت دو ساعت متوقف کرد. پس از آن، برداشت‌ها از سر گرفته شد اما چند ساعت بعد بایننس دوباره آن‌ها را برای بیش از ۲ ساعت به حالت تعلیق درآورد.

بایننس در توییتی در این رابطه گفت: برای جلوگیری از تکرار اتفاقی مشابه در آینده، کارمزدها را تعدیل کردیم. فعالیت‌های آنچین را همچنان زیرنظر خواهیم داشت و در صورت لزوم، دوباره کارمزدها را تعدیل می‌کنیم. همچنین تیم ما در حال کار بر امکان برداشت بیت کوین از طریق شبکه لایتنینگ است که به حل این مشکلات کمک می‌کند.

پیش از اولین توقف برداشت‌ها، تعداد تراکنش‌های تایید نشده در بلاکچین بیت کوین نزدیک به ۴۰۰٬۰۰۰ و در زمان دومین توقف، این تعداد به ۵۰۰٬۰۰۰ تراکنش رسیده بود. در حال حاضر، این رقم چیزی حدود ۴۲۳٬۰۰۰ تراکنش است.

افزایش هزینه تراکنش‌های بیت‌کوین

علت اصلی این ازدحام، افزایش تراکنش‌های BRC-20 در چند روز گذشته به خاطر میم‌کوین‌هایی مانند Pepe و Piza و Punk است. هیجانات شکل گرفته در مورد معاملات این میم‌کوین‌ها کارمزد تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین را به بالاترین حد خود در دو سال اخیر رسانده است. در تاریخ ۳ می (۱۳ اردیبهشت)، مجموع کارمزد تراکنش پرداخت شده به ماینرهای شبکه بیتکوین به ۳.۵ میلیون دلار رسید که نسبت به اواخر آوریل تقریبا ۴۰۰٪ افزایش یافته است.

خروجی بیت کوین از صرافی بایننس

خروجی بیت کوین از صرافی بایننس؛ منبع: کریپتوکوانت

همچنین خروجی بیت کوین از صرافی بایننس در تاریخ ۷ می (۱۷ اردیبهشت) رشد چشمگیری داشت و بر اساس داده‌های کریپتوکوانت به حدود ۲۹٬۵۰۰ BTC رسید.

بر اساس داده‌های CoinGecko، صرافی بایننس میزان قابل توجهی از حجم معاملاتی بیت کوین خود را از دست داده و از لحاظ معاملات جفت‌های بیت کوین دیگر جایی در بین ۱۰ صرافی ارز دیجیتال برتر ندارد.

همزمان با این اتفاقات، قیمت بیت کوین همچنان به روند نزولی خود ادامه می‌دهد و در حال حاضر، با ۲.۶٪ ریزش در ۲۴ ساعت اخیر در حوالی ۲۸٬۲۴۰ دلار معامله می‌شود.

منبع: میهن بلاکچین

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.