تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سرقت آثار یکی از ارزشمندترین کلکسیون‌های NFT جهان

سرقت آثار یکی از ارزشمندترین کلکسیون‌های NFT جهان

دو اثر NFT گران‌قیمت از کلکسیون باشگاه قایق تفریحی میمون کسل توسط هکر سایبری به‌نام Fake_Phishing182232 به‌سرقت رفته است. 

به گزارش تجارت‌نیوز ، دو اثر توکن غیرقابل تعویض (NFT) در هفته جاری، از کلکسیون باشگاه قایق تفریحی میمون کسل توسط هکر سایبری به‌نام Fake_Phishing182232 و از طریق لینک فیشینگ، به‌سرقت رفته‌اند و به‌سرعت در بازار Blur به‌فروش رفته‌اند. با این وجود، آمارها حاکی از آن است که میزان سرقت آثار NFT در ماه ژوئن به پایین‌ترین میزان خود در سال جاری میلادی رسیده است.

کلکسیون باشگاه قایق تفریحی میمون کسل یکی از ارزشمندترین و مشهورترین کلکسیون‌های NFT جهان با مجموعا 10 هزار اثر مینت شده به‌شمار می‌رود، به‌طوری‌که اثر شماره #8817 از این کلکسیون به قیمت 3.4 میلیون دلار به‌فروش رفته است.

دزدی آثار کلکسیون BAYC

هکری که تنها اطلاعات هویتی‌اش نام آدرس کیف‌پول اتریوم وی است، در هفته جاری موفق به دزدی دو اثر از کلکسیون‌های ارزشمند NFT، از طریق لینک‌های فیشینگ شده است. کیف‌پول این دزد فضای رمزارزی به‌نام Fake_Phishing182232، از بیست و سوم ماه ژوئن سال جاری فعال شده است، موفق به سرقت بیش از 135 هزار دلار به شکل آثار NFT شده است.

در روز شنبه، این هکر موفق به سرقت آثار #2330 و #8177 از کلکسیون باشگاه قایق تفریحی میمون کسل (Bored Ape Yacht Club) شده است. پس از گذشت مدت کوتاهی از سرقت، این آثار در بازار توکن‌های غیرقابل تعویض Blur مجموعا با قیمت 70.44 اتر (135 هزار و 500 دلار) توسط این سارق، به‌فروش رفت.

با بررسی سابقه معاملات هکر Fake_Phishing182232، می‌توان متوجه شد که قربانیان زیادی در دام این شخص افتاده‌اند و کیف‌پول اتریومی آنها توسط این شخص هک شده است. آثار کلکسیون میمون‌های جهش یافته، پت های میمون های خسته و Killabears نیز پیش از این سرقت، توسط این هکر دزدیده شده‌اند.

سرقت آثار NFT با حملات فیشینگ

در حملات فیشینگ، هکرها از ایمیل‌ها، لینک‌ها و وبسایت‌های تقلبی استفاده می‌‌کنند و کاربران را متقاعد می‌کنند تا اطلاعات کاربری خود را در اختیار آنها قرار دهند. در فضای رمزارزی، فیشینگ شامل انواع روش‌های غیرقانونی برای دسترسی به اطلاعات کیف‌پول دیجیتال کاربران می‌شود.

برای مثال، یک سارق رمزارزی موفق شد تا به‌تنهایی رمزارزهایی با مجموع ارزش 15 میلیون دلار را از صرافی HitBTC به‌سرقت ببرد. یکی دیگر از حملاتی که به‌شدت در فضای رمزارزی سر‌و‌صدا به‌پا کرد، هک شدن صفحه توییتری رابین‌هود در ماه ژانویه بود که هکرها با منتشر کردن توییتی، به‌ تبلیغ یک توکن فیک پرداخته بودند.

فروش NFT سرقت شده در کمتر از سه ساعت

گزارش جدید پک شیلد (PeckShield) نشان داده است که مجموع ارزش توکن‌های غیرقابل تعویض دزدیده شده در ماه ژوئن سال جاری معادل با 2.27 میلیون دلار بوده است. این گزارش ادعا کرده است که NFTهای دزدیده شده در کمتر از سه ساعت در بازارهای خرید و فروش این آثار مانند Blur و Opensea به‌فروش می‌روند. شایان ذکر است که مجموع مبالغ به‌سرقت رفته در ماه ژوئن، پایین‌ترین میزان در سال جاری میلادی بوده است.

دزدی NFT

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر