فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۵۶۵۵۶

گران‌ترین و ارزان‌ترین کشورها برای استخراج بیت کوین

گران‌ترین و ارزان‌ترین کشورها برای استخراج بیت کوین

تفاوت قابل توجهی در سراسر جهان در هزینه‌های برق خانگی برای استخراج‌کنندگان بیت کوین وجود دارد. طبق این گزارش ارزان‌ترین کشور برای استخراج بیت کوین، لبنان است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، طبق گزارش اخیر، در حالی که استخراج بیت کوین در ایتالیا ۲۰۸۵۶۰ دلار هزینه دارد، در لبنان تقریباً ۷۸۳ برابر ارزان‌تر است

گزارش CoinGecko که در ۱۷ آگوست منتشر شد نشان داد که تنها ۶۵ کشور برای استخراج‌کنندگان بیت کوین انفرادی سودآور هستند که صرفا بر اساس هزینه‌های برق خانگی است.

در این میان، ۳۴ کشور در آسیا هستند، در حالی که اروپا تنها پنج کشور دارد. با این حال، ماینرهای انفرادی بیت کوین خود را در تضاد با میانگین جهانی هزینه برق خانگی می بینند.

میانگین هزینه برق خانگی برای استخراج یک بیت کوین ۴۶۲۹۱.۲۴ دلار است که ۳۵ درصد بیشتر از میانگین قیمت روزانه یک بیت کوین در جولای ۲۰۲۳ (۳۰۰۹۰.۰۸ دلار) است.

این گزارش، ایتالیا را به عنوان پرهزینه‌ترین کشور برای استخراج بیت کوین خانگی با ۲۰۸۵۶۰ دلار به ازای هر بیت کوین معرفی کرد. در زمان انتشار، این نشان می‌دهد که هزینه استخراج یک بیت کوین در ایتالیا معادل ارزش تقریباً هشت بیت کوین است.

پس از آن اتریش با ۱۸۴۳۵۲ دلار و بلژیک با ۱۷۲۳۸۲ دلار قرار دارند.

استخراج یک بیت کوین

(زیان‌ده‌ترین کشورها برای استخراج یک بیت کوین)

در همین حال، نرخ برق خانگی لبنان به ماینرهای فردی این امکان را می‌دهد که تنها با ۲۶۶ دلار یک بیت کوین تولید کنند. بر اساس این داده‌ها، این تقریباً ۷۸۳ برابر ارزان تر از هزینه استخراج بیت کوین در ایتالیا است.

ایران با هزینه تولید ۵۳۲ دلار به ازای هر بیت کوین به دنبال آن بود. با این حال، علی‌رغم قانونی شدن استخراج بیت کوین توسط ایران در سال ۲۰۱۹، این کشور از آن زمان تاکنون چندین بار عملیات قانونی را به دلیل فشار بر شبکه های انرژی در فصل تابستان ممنوع کرده است.

هزینه استخراج بیت‌کوین در سایر کشورها

هزینه استخراج یک بیت‌کوین در سایر کشورها

در ۴ ژانویه، کوین تلگراف گزارش داد که حدود ۱۵۰۰۰۰ قطعه تجهیزات ماینینگ کریپتو توسط سازمان جمع‌آوری و فروش اموال دولتی ایران توقیف شده است.

در ۱۹ آگوست، چانگ پنگ ژائو مدیر عامل صرافی بایننس، تصویری از داده های این گزارش را در X یا توئیتر سابق منتشر کرد و از ۸.۶ میلیون دنبال کننده خود سؤال کرد که چرا افراد در این کشورهای با هزینه برق کم، بیت کوین استخراج نمی‌کنند.

استخراج بیت کوین

با این حال، CZ همچنان شک داشت و معتقد است که ممکن است عوامل بیشتری در نظر گرفته شود. با این حال، او پیشنهاد کرد که ارزش تلاش را دارد.

سوده ترین کشورها برای استخراج ۱ بیت کوین

سوده ترین کشورها برای استخراج یک بیت کوین

این گزارش احتمالاً امکان‌سنجی و سایر موارد را در نظر نگرفته است. اما اگر داده‌ها درست باشد، قطعاً به نظر می‌رسد فرصت‌های بالقوه ای وجود دارد.

CZ یکی از کاربران X را تصدیق کرد که توضیح داد بسیاری از این کشورها برق کافی برای استفاده بیشتر از هزینه‌های ارزان برق را ندارند.

یک کاربر در X اظهار داشت: اکثر این کشورها با کمبود برق مواجه هستند و معمولاً صنایع سنگین خود را در تابستان یا در ساعات اوج مصرف خاموش می‌کنند.

منبع: اقتصادآنلاین

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.