فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۰۳۲۶۱

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

روند قیمت بیت کوین همزمان با شایعات حول صرافی Mt Gox

روند قیمت بیت کوین همزمان با شایعات حول صرافی Mt Gox

با انتشار شایعاتی در مورد دخالت احتمالی دولت ایالات متحده در فروش بیت کوین‌های صرافی منحل شده Mt Gox، جامعه کریپتو درگیر نااطمینانی شده است. این حواشی معامله‌گران را از تاثیر آتی این دخالت بر قیمت بیت کوین نگران کرده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، به دنبال گزارش‌های اخیر از سوی شرکت تحلیلی بلاک‌چین Arkham، ادعا شد که کیف‌پول‌های مرتبط با صرافی رمزارز منحل‌شده Mt Gox و دولت ایالات متحده مقادیر قابل‌توجهی بیت کوین را منتقل کرده‌اند.

در ادامه، میگل مورل، مدیر اجرایی Arkham، اطلاع داد که فعالیت‌های این کیف‌پول به هم مرتبط نبودند، به این معنی که ایالات متحده لزوماً مسئول انتقال یا فروش دارایی‌های مرتبط با Mt.Gox نیست.

توضیحات شرکت Arkham

Arkham توضیح داد که سیستم مربوط به هشدارهای بیت کوین در اطلاع‌رسانی آن‌ها منجر به این خطا شده است اما جزئیات بیشتری ارائه نکرد. اواخر چهارشنبه، Arkham یک بار دیگر یافته‌های خود را اصلاح کرد.

Arkham همچنین اظهار داشت: ما وضعیت DB Alert را بررسی کردیم و متوجه شدیم که هشدارهای Arkham در این مورد دقیق بوده است. DB Alert دو هشدار را در مورد تمام تراکنش‌های بیت‌کوین بالای 10 هزار دلار تنظیم کرد، سپس هشدارها را Mt Gox و Gover US نامگذاری کرد.

Arkham تصریح کرد که هشدارهای آن‌ها در توییتر هیچ تأثیری بر افت ناگهانی قیمت بیت کوین نداشته‌ است. زمان هشدارها و توییت‌ها با دوره افت قیمت مطابقت نداشته و این موضوع نشان می‌دهد که عوامل دیگری در این ریزش نقش داشته‌اند.

در ادامه از آنجایی که وضعیت نااطمینانی تا حدودی رفع و مشخص شد که حرکات این کیف‌پول‌ها به هم متصل نبوده و دولت ایالات متحده در جابجایی یا فروش دارایی‌های مرتبط با Mt Gox دخالتی نداشته است، هر گونه تأثیر منفی بر قیمت بیت کوین به حداقل رسید. در آینده، اطلاعات دقیق باید به سرعت منتشر شوند تا احساسات معامله‌گران بازار تحت تأثیر اطلاعات نادرست یا نااطمینانی قرار نگیرد.

نمودار قیمت بیت کوین نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین - منبع: Tradingview

روند قیمت بیت کوین

این ارز دیجیتال در حال حاضر در حدود قیمت 29 هزار و 500 دلار معامله می‌شود که در 24 ساعت گذشته 2.50 درصد افزایش را نشان می‌دهد. در 26 آوریل، ارزش بیت کوین شاهد کاهش شدید تقریباً 8 درصدی در عرض تنها یک ساعت بود و به سطح 27 هزار و 242 دلار رسید. با این وجود، این رمز ارز بزرگ بازار به دلیل نگرانی‌های فزاینده در مورد آسیب‌پذیری اقتصاد ایالات متحده و بخش بانکی، توانست روند صعودی خود را بازیابد.

در حال حاضر، بیت کوین با مقاومت فوری در مرز 29 هزار و 500 دلار مواجه است که در صورت عبور از مقاومت مذکور، این رمز ارز می‌تواند به سمت سطح مقاومت بعدی در 30 هزار دلار حرکت کند. گفتنی است، افزایش تقاضای بیت کوین ممکن است به طور بالقوه باعث شکست قیمت به بالای 30 هزار دلار شود و راه را برای فرصت‌های خرید بیشتر تا سطح 30 هزار و 800 دلار هموار کند.

در این میان، هر دو شاخص و اندیکاتور (RSI) و MACD به وضعیت صعودی بیت کوین اشاره می‌کنند. علاوه بر این، میانگین متحرک نمایی 50 روزه روند خرید را در حدود سطح 27 هزار و 900 دلار حمایت می‌کند. در صورت بازگشت قیمت به زیر سطوح 29 هزار دلار، اولین حمایت بیت کوین در سطح 28 هزار و 750 دلار قرار دارد، در صورت سقوط قیمت به زیر سطح مذکور، حمایت 26 هزار و 900 دلار حمایت بعدی این رمز ارز خواهد بود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.