کد مطلب: ۴۹۷۶۲۴

روحانی:

اقتصاد کشور در آستانه ثبات و رشد قرار گرفته است

اقتصاد کشور در آستانه ثبات و رشد قرار گرفته است

رئیس جمهور با بیان اینکه اقتصاد کشور مجددا در آستانه ثبات و رشد قرار گرفته است، گفت: اقتصاد کشور توانست در مقابل تکانه‌های شدید تحریمی مقاومت کند و پس از گذر از سال‌های دشوار 97 و 98، در آستانه بازگشت به مسیر ثبات و رشد قرار گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، حسن روحانی رئیس جمهوری، امروز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی اظهار کرد: به دلیل سرمایه گذاری‌هایی که در تقویت و توسعه زیرساخت‌ها انجام شد، اقتصاد کشور توانست در مقابل تکانه‌های شدید تحریمی مقاومت کند و پس از گذر از سال‌های دشوار 97 و 98، در آستانه بازگشت به مسیر ثبات و رشد قرار گیرد.

او گفت: البته شیوع کرونا شوک تازه‌ای به اقتصاد وارد کرد که نگذاشت آثار این بهبود برای مردم ملموس شود ولی خوشبختانه در پی 9 ماه مقاومت در برابر ضربه مضاعف کرونا، اینک اقتصاد کشور مجددا در آستانه ثبات و رشد قرار گرفته است.

روحانی با اشاره به اینکه متاسفانه شیوع کرونا باعث شده است که موفقیت‌های اقتصادی کشور در مقابله با تحریم آمریکا ملموس نباشد، خاطرنشان کرد: در شرایط حساس کنونی، کشور نیازمند انسجام و یکپارچگی است و در همین روزها شاهد بهره‌برداری و سواستفاده بدخواهان ملت و کشور از اختلافات درون کشور هستیم لذا همه موظفیم آرامش کشور را حفظ و بر وحدت و یکپارچگی تاکید کنیم.

رئیس جمهور با اشاره به ضرورت نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی کشور با توجه به شرایط کرونایی و تمهیدات در نظر گرفته شده در خصوص تامین قطعات مورد نیاز خودروهای عمومی گفت: برای دستیابی به اهداف برنامه‌های جامع حمل و نقل کشور و ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، سامانه حمل و نقل عمومی کشور نیازمند تزریق ناوگان جدید است.

در ادامه جلسه پیشنهاد وزارت کشور در خصوص راهکارهای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد طبق ساز و کارهای در نظر گرفته شده با تامین قطعات ناوگان حمل و نقل، هم عمر مفید اتوبوس ها افزایش یافته و هم نسبت به نوسازی و همچنین تامین اتوبوس های جدید به این ناوگان اقدام شود.

وزارت کشور همچنین موظف شد با مشارکت وزارت نفت، بانک مرکزی و وزارت صمت، ساز و کار اجرایی این طرح را تدوین کند.

در این جلسه در خصوص راهکارهای تامین منابع مالی نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی نیز بحث و بررسی و تصمیم های لازم اتخاذ شد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  میگن امروز کره 20درصد گران شد فکر کنم قیمتش به ثبات رسیده.وقتی قیمت ها 50درصد دیگه بره بالا دیگه حتما به ثبات میرسیم

  • ناشناس

   نه احتمالا دیگه وقتی کلا از مدار خرید مردم بگذره که الانم تا حدی گذشته ثبات میشه
   چون کسی نمیخوره دیگه جز آقایون بالا

 • سعيد

  خدا رو شكر. ثبات سال 99 را با گوشت و پوستمون حس كرديم. بنده خدا طوري ميگه از سال هاي دشوار 97 و 98 عبور كرديم كه انگار مردم در سال 99 غرق در رفاه و ثبات شدن. ماشين 400 ميليوني اول سال، الان شده 900 ميليون واقعا معني ثبات را هم فهميديم.

 • ناشناس

  لطیفه خوبی بود

  • ناشناس

   لطیفه بهتر حرف نوبخت بود که گفته
   آقای روحانی مرد صلح است ولی در صورت لزوم شمشیر خود را می کشد .

 • ناشناس

  فکر کنم درسیاره ی کیهان افتاق ق خواهدافتاد.

 • ناشناس

  وای نه!
  هنوز داشتیم یکم با گرانی ها سر میکردیم
  پس معلومه باز می خواد همه چی گرون تر بشه اینو گفتی

 • سید

  _ سوء استفاده بدخواهان،ثبات اقتصادی!حسن آقا توصیه میکنم با لباس مبدل يه گشتی تو مردمت بگرد.

 • ناشناس

  یعنی الان سقف میاد پایین با این دروغ ها

 • ناشناس

  از اونجایی که کلا باید حرف‌های آقای روحانی رو بر عکس برداشت کنیم! در نتیجه منتظر موج بعدی سقوط ریال و گرانی هستیم. تورم سر جاشه و مذاکرات هم بزک دوزکی بیش نیست و ما و آمریکا دشمنان همیشگی هستیم.

 • ناشناس

  استانه ارزانی دلار شده ۲۵ تمن ارزونه دسته خودتونه به فکرجونابدبخت باشید تاکی به امیدارزونی دلاروسکه بنشینن تاکی تاکی تاکی روموج گرونی بسوزن کدوم ثبات بااین بی ارزشی ریال