کد مطلب: ۵۱۶۷۷۰

آخرین خبر از پول‌های بلوکه‌شده ایران در کره

آخرین خبر از پول‌های بلوکه‌شده ایران در کره

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفته است که کشورش احتمالا با کره جنوبی درباره آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران در کره گفت‌و‌گو خواهد کرد اما هنوز هیچ پولی انتقال داده نشده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، خبرگزاری یونهاپ نوشت که ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه‌اش گفته است که کشورش احتمالا با کره جنوبی درباره آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده ایران در کره گفت‌و‌گو خواهد کرد اما هنوز هیچ پولی انتقال داده نشده است.

یونهاپ ادامه داد: این اظهارات پس از این مطرح می‌شود که سئول اعلام کرد ممکن است در پی رایزنی‌ها با آمریکا، پول‌های بلوکه شده ایران را آزاد کند. حدود ۷ میلیارد دلار پول ایران به خاطر تحریم‌های آمریکا علیه ایران در کره جنوبی بلوکه شده است.

این خبرگزاری همچنین به نقل از پرایس نوشت: جمهوری کره یک متحد مهم، یک هم پیمان مهم است. در زمینه اجرای تحریم ها، مشارکت زیادی دارد.

علاوه بر این، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از پرایس درباره فعالیت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران و همکاری ایران با این نهاد بین‌المللی نوشت: ما همچنین می‌دانیم که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تحقیق درباره برخی مسائل جدی و مهم درباره مواد هسته ای بالقوه اعلام نشده در ایران ادامه می‌دهد.

اسپوتنیک به نقل از پرایس ادامه داد: ما تاکید داریم که ایران بدون تاخیر بیشتر برای حل و فصل این مسائل با آژانس همکاری کند.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.