کد مطلب: ۷۷۸۵۴۹

میزان سبد معیشت کارگران فردا اعلام می‌شود؟

میزان سبد معیشت کارگران فردا اعلام می‌شود؟

به گفته نماینده کارگران در شورای عالی کار قرار است فردا جلسه‌ای در خصوص تعیین عدد و رقم سبد معیشت کارگران تشکیل شود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، شورای عالی کار زمان بررسی میزان سبد معیشت کارگران را قرار است به زودی اعلام کند.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار با اشاره به برگزاری جلسه فردای کمیته مزد به‌منظور عدد و رقم سبد معیشت گفت: در جلسه قبلی طرفین به توافق بر سر اعداد و ارقام نرسیدند و داده‌های یکدیگر را قبول نداشتند.

محمدرضا تاجیک با ابراز اینکه فردا ساعت ۱۳ جلسه کمیته مزد به‌منظور تعیین عدد و رقم سبد معیشت تشکیل می‌شود، افزود: در جلسه قبلی طرفین به توافق بر سر اعداد و ارقام نرسیدند و داده‌های یکدیگر را قبول نداشتند؛ نیاز هست که هر سه گروه تحقیق بیشتری صورت بدهند و با داده‌های قابل اجماع به نشست بعدی بازگردند.

وی با بیان اینکه در جلسه قبلی به‌دلیل اختلاف نظرهای زیادی که بود به نتیجه نرسیدیم، گفت: عدد و رقم سبد معیشت باید به‌صورت سه‌جانبه تعیین شود.

تاجیک با تأکید بر اینکه ملاک ما برای ورود به جلسه شورای‌عالی کار و چانه‌زنی مزد رعایت اصل ۴۱ قانون کار است، اظهار کرد: نمایندگان دولت در بحث سهم خوراکی‌ها و آشامیدنی‌های خانوار، کارگران را در دهک‌های پایین‌تر و در بعد خانوار در دهک‌های بالاتر در نظر می‌گیرند، همین مسئله باعث پایین آمدن عدد و رقم سبد معیشت می‌شود که غیرمنطقی است.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار با تصریح به اینکه یکی از تأکیدات ماده ۴۱ قانون کار بحث توجه به هزینه‌های سبد معیشت است، بیان کرد: بسیار واضح است که طی یک سال اخیر مشکلات معیشتی کارگران چند برابر شد و کارگران دغدغۀ معیشت دارند. کاهش قدرت خرید کارگران با افزایش منطقی دستمزد می‌تواند جبران شود.

منبع: همشهری

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    سلام اگر حقوق وزیر محترم اقتصاد زیر ده میلیون تومان باشد مثل بنده بازنشسته با سی و چهار سال سابقه کار ومدرک فوق دیپلم اقتصاد نظام قدیم که الان هشت میلیون و هشتصد هزار تومان حقوق می گیرم.با پنج سر عایله وچهار جوان بیکار. من از طرف بازنشستگان اعلام می کنم افزایش حقوق نمی خواهیم. درصورتیکه این آقای وزیر حقوق شصت میلیون تومان میگیرد. مگر خانواده مادراین مملکت زندگی نمی کنند. بنده یک جانباز و رزمنده عملیات کربلای چهار سال هزار و سیصد و شصت و پنج منطقه جنوب هستم. ودرماه فقط دو میلیون تومان هزینه درمان خودوخانواد ام میشود. امیدوارم وزیر محترم تن به قانون بدهد. وطبق تورم حقوق ها را افزایش بدهد.

پیشنهاد سردبیر