کد مطلب: ۸۰۹۳۵۸

کوپن از چه زمان توزیع‌ می‌شود؟+ لیست کالاهای توزیع شده

کوپن از چه زمان توزیع‌ می‌شود؟+ لیست کالاهای توزیع شده

شب گذشته یارانه نقدی جدید به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. اما پیش از آن اعلام شده بود که توزيع کوپن الکترونیک هم در دستور کار است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، قرار بود حساب اعتبارا افراد برای دریافت کالابرگ هفته گذشته شارژ شود اما حالا وزير تعاون، کار و رفاه اجتماعي اعلام کرده که بستر کالابرگ فراهم است و به محض تامین منابع، در سراسر کشور اجرا می‌شود.

گفته‌ای که نشان می‌دهد کوپن الکترونیک علی‌رغم وعده‌های داده شده از سال گذشته تاکنون هنوز اجرایی نشده و حتی اعتبار توزیع آن فراهم نیست.

اما پیش از این لیستی از کالاهای توزیع شده در قالب کوپن اعلام شده بود. به گفته مقامات ليست کالاهایی که قرار است در قالب کالابرگ توزیع‌ شود، شامل شیر، پنیر سفید، ماست کم‌چرب، مرغ، تخم‌مرغ، روغن مایع، ماکارونی، قند، شکر و برنج است و گفته می‌شود این کالاها با هر برندی‌ که در فروشگاه‌ها باشد، مشول این طرح می‌شود.

البته گفته شده که قرار است کالاهای دیگری هم در سبد کوپن الکترونیک قرار بگیرد. کالاهایی از جمله حبوبات، اقلام پروتئینی، ماهی و حتی گوشت. اما با توجه به اینکه ارزش‌ کالابرگ احتمالا ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان است، بعد است که تمام این کالاها بتواند در سبد توزیعی دولت قرار بگیرد. البته نکته‌ اصلی‌ این است که قرار است این کالاها با قیمت شهریور ۱۴۰۰ به دست برسد اما مشخص نیست که چنین وعده‌ای قابلیت اجرایی داشته باشد یا نه.

البته گفته می‌شود که قرار است دولت اعتبار این طرح را تامين کند تا افراد به جای دریافت یارانه نقدی برای دریافت کالابرگ تشویق شوند و برای چنین کاری باید قیمت کالاهای توزیع شده در قالب کالابرگ با قیمت آنها در بازار آزاد متفاوت باشد. اما فعلا این وعده همچنان قابلیت‌ اجرایی نداشته و دولت نتوانسته آن را اجرا کند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.