کد مطلب: ۸۸۶۶۴۵

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

در جلسه دستمزد کارگران چه گذشت؟/ پیشنهاد جدید درباره کالابرگ ارائه شد

در جلسه دستمزد کارگران چه گذشت؟/ پیشنهاد جدید درباره کالابرگ ارائه شد

دیروز بالاخره جلسه شورای عالی کار برگزار شد اما برخلاف آنچه دولتمردان وعده داده بودند بدون نتیجه‌ درباره دستمزد کارگران به پایان رسید. البته ظاهرا در این جلسه پیشنهاداتی درباره توزیع کالابرگ ارائه شده است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، جلسه دستمزد کارگران بالاخره روز گذشته تشکیل شد اما بی‌نتیجه پایان گرفت. ظاهرا در این جلسه از همه موضوعات از جمله دستورات مباحث مزد منطقه‌ای، آئین‌نامه نحوه تشکیل دفاتر مشاوره فنی و طبقه‌بندی و معافیت مؤسسات خیریه از شمول برخی مواد قانون کار حرفی به میان آمده اما موضوع دستمزد به فراموشی عمدی سپرده شده است. برخی رسانه‌ها نیز طی گزارشی خبر داده‌اند که چون دستور جلسه به دستمزد و ترمیم معیشت اختصاص نداشته، برخی از اعضای اصلی در جلسه شورای عالی حضور پیدا نکردند.

البته اخباری هم منتشر شده که قرار است کارگران جلساتی را با حضور شرکای اجتماعی یعنی کارگران و کارفرمایان تشکیل دهند و در آن جلسات بحث ترمیم دستمزد را چکش‌کاری کنند. اگر به نتیجه‌ای هم برسند در پایان همین ماه جلسه شورای عالی کار تشکیل خواهد شد.

چانه‌زنی بر سر مسکن کارگران

در جلسه‌ای که بالاخره بعد از یک ماه برگزار شد، انتظار بر این بود که با محوریت بررسی معیشت و دستمزد کارگران باشد اما اینگونه نشد. ظاهرا نمایندگی که در جلسه حضور داشتند، بر این نکته تاکید کردند که دنبال افزایش درصد مزد نیستیم بلکه می‌خواهیم درباره معیشت به نتیجه درستی برسیم.

البته یکی از موضوعاتی که دیروز درباره آن صحبت شد، موضوع مسکن کارگران بود که قرار شد راهکاری برای خانه‌دار شدن ارائه شود.

پیشنهاد جدید کارگران درباره کالابرگ

در همین زمینه، خوب است نگاهی به اظهارات یک نماینده کارگری در شورای عالی کار بیاندازیم. به گزارش تسنیم، هادی ابوی در این باره گفت: برخی نمایندگان معتقد بودند که افزایش حقوق کارمندان طبق بخشنامه معاون اول رئیس‌جمهوری در قالب رفاهیات و بن خواربار صورت گرفته است و بر این اساس دستمزد کارگران هم باید طبق وعده داده‌شده در اسفند سال قبل ترمیم شود، بنابراین مقرر شد جلسه‌ای با حضور رئیس سازمان امور استخدامی و سازمان برنامه و بودجه خارج از شورای‌عالی کار برگزار شود و دراین‌باره توضیح داده شود و چنانچه این امر اتفاق افتاده بود موضوع را به شورای‌عالی کار ببریم و درباره آن گفت‌وگو کنیم.

همچنین، ابوی به پیشنهاداتی درباره کالابرگ اشاره کرد. وی با بیان اینکه در توزیع کالابرگ پیشنهاداتی با هدف تقویت قدرت خرید کارگران ارائه کردیم، گفت: یکی از پیشنهادات این بود که سرمایه گردشی در اختیار تعاونی‌های کارگری قرار گیرد تا در زمینه توزیع کالابرگ فعال شوند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • دیوانه ......

  کالا برگ یک ریال بدرد کارگر نمی خورد
  پول نقد بدرد هزاران زخم کارگر می خورد

 • ناشناس

  نظر……؟؟؟؟؟
  خانه از پای بست ویران است……..
  خواجه در فکر نقش ایوان است……..

 • ناشناس

  سلام. پیامبرخدافرمود انسانها در خواب هستند.وقتی میمیرندتازه بیدارمیشوند.واما درد من چند وقته به سختی خانه اجاره میکنم . چند وقته خانه به سختی پیدامیشه .چند وقته کباب نخوردم . چند وقته از رستوران چلو خورشت نخریدم. چند وقته ماشین ندارم .چند وقته پیاده میرم .چند وقته فقط نان و ماست میخورم.ومیوه گران است. چند وقته حقوق من کارگر را به اندازه گرانی زیادنمیکنند. چند وقته حقوق مادرم که یک طرف بدنش بی حرکت است را به اندازه گرانی زیادنمیکنند. چند وقته که سازمان بهزیستی مادرم راتحت پوشش نمیگیره.چندوقته کسی به کسی نیست

 • احمد

  هم وزیر کار و معاونش رعیتی فرد و هم داودمنظور با علم به اینکه حقوق کارگران و بازنشستگان کفاف مخارج زندگی را نمیدهد با افزایش حقوق آنها مخالفت میکنید شما دارید با معیشت ۵۰ میلیون ایرانی بازی میکنید که بسیاری از آنها محتاج نان شبشان هستند یعنی شما به فکر هموطنان خود نیستید اصلا شما ایرانی هستید شرم کنید

 • حمید حاجی اقا

  مگه حقوق کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی چقدر که بابت وام مسکن که صحبتش را می کنند کم بشه وام مسکن از حقوق آنها بیشتر تازه پول حداقل چهار صد میلیون اولیه را از کجا بیاورند چرا مردم را با حرفهای صد من یک غاز سر کار گذاشتین تا کجا بی عدالتی در حق این افراد و سر پوش گذاشتن روی مشکلات این قشر زحمتکش.

 • ناشناس

  خب از این افرادی که گفتن کالا برگ ،حل تمام مشکلات اقتصادی ، اجاره خانه، بهداشتی، پول آب ،برق تلفن، اقساط ماهانه وغیره و…،و…میشود. انشاالله دوباره وقت ازدیاد حقوق کارمند وغیره و…و همچنین وقت ازدیاد حقوق های خودتان هم ،با کوپن وکالا برگ ،به خودتان 20 در صد اضافه حقوق بدید. نه

 • کارگر

  هیییییییبیی کالا برگ،،، مثلن وقتی بچه هامان ،مریض خدای ناکرده بشن ،در اوج بی پولی کارگر، کالا برگ ببریم به جای پول تا ویزیت بشیم.یا به جای کرایه خانه، به صاحب خانه،مثلن کوپن بدیم.هیییییی دنیای. بی عدالت
  یقین اون دنیا عدالتی است هیییییی.

 • ناشناس

  آخه کالا برگ پول کرایه خونه میشه،قست وام میشه ، پول دارو و ……..میشه این مسولین راجب کارگر چه فکری میکنن،کارمندان دولت هم دولت اول سال افزایشات دارن و هم درون سازمانی افزایشات دارن،مثل وزات نفت دو فیش دارن تا از مردم پنهان بمونه کسی احتراز نکنه ، نوبت کارگر که میشه دولت سخت میگیره…..

 • ناشناس

  وزیر کار آدم دولت هست نه کارگر به وزیر حق میدن که برای دولت یک سو کار بکنه ما انتظاری نداریم دیگه از وزارت کار و وزیرش ما کارگران باید کاری بکنیم حقوق به زور بگیریم

  • ناشناس

   منم ی کارگرم .نمیتونم اجاره خونه بدم نمیتونم نیازهای کوچیک خانوادم تامین کنم.نمیتونم مادر مریضم ببرم دکتر .نمیتونم خواسته های پیش پا افتاده لوازم تحریر پچه هام بدم .نمیتونم ی بخاری بگیرم واسه خونم .حقوق من فقط اجاره خونه میشع و پول نان ک فقط از نانوایی بگیرم…عدالت نیست .ما کارگرا خسته شدیدم .ما از مجبوری داریم نفس میکشیم

پیشنهاد سردبیر