کد مطلب: ۸۸۶۹۱۱

چرا دولت فقط حقوق کارمندان و نیروهای مسلح را افزایش داد؟

چرا دولت فقط حقوق کارمندان و نیروهای مسلح را افزایش داد؟

قول‌هایی داده شد که در شش ماه دوم سال حقوق کارگران ترمیم شود. البته حقوق کارمندان و نیروهای مسلح را به درستی انجام دادند، ولی برای کارگران و بازنشستگان نپذیرفته‌اند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مطابق قانون افزایش حقوق و دستمزد باید متناسب با تورم و سبد هزینه انجام شود. تورم سال گذشته بیش از 46درصد بود که اگر براساس سبد هزینه خانوارهای کارگران حساب کنیم، این رقم به بالای 55درصد می‌رسد، ولی در عمل چه اتفاقی رخ داد. فقط 27درصد افزایش دستمزد را شاهد بودیم. یعنی 28درصد کمتر از سال1401 شده است. به همین علت، قول‌هایی داده شد که در شش ماه دوم سال این حقوق ترمیم شود. البته این افزایش حقوق کارمندان و نیروهای مسلح را به درستی انجام دادند، ولی برای کارگران و بازنشستگان نپذیرفته‌اند. این رفتار دولت نه‌تنها خلاف قانون و خلاف وعده‌های داده‌شده است، بلکه نوعی تبعیض میان حقوق و دستمزدبگیران نیز محسوب می‌شود و تبعات اجتماعی و روانی و سیاسی خواهد داشت.

شاید بگویند که دولت پول برای افزایش حقوق ندارد. در پاسخ باید گفت که، دولت مدعی رشد اقتصادی بالا شده و از سوی دیگر مدعی فروش نزدیک به 5/1 تا دو میلیون بشکه نفت هستند و قیمت نفت هم در اوج است و پول‌های آن را هم بر می‌گردانند. اکنون این پرسش پیش آمده که چرا برخلاف افزایش قیمت نفت و صادرات فراوان نفت و رشد اقتصادی بالا، کارگران و بازنشستگان باید در مسیر نزول اقتصادی قرار گیرند؟

منبع: هم میهن

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  کارمندان رو کی افزایش دادند نفهمیدیم؛ خوب چرا ما فقط 20 درصد افزایش داشتیم

 • Amin

  برای کدوم کارمند افزایش پیدا کرده ؟ حتما برای یه گروه خاص رفته بالا به همه چسبونیدنش و خبر کذب منتظر کردید
  الان من یه کارمندم ، چرا افزایش حقوقی ندیدم ؟ حتی اون مصوب مزایا جانبی رو هم ندیدیم . پرداختی همه هیچوقت بالای حکم نبود
  پس لطفا با پخش خبر نا صحیح بین اقشار جامعه تفرقه نندازید

 • علی

  افزایش حقوق کارمندها؟ تو فیش ها که خبری نیست

پیشنهاد سردبیر