خبر مهم:

کد مطلب: ۹۰۸۹۶۹

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران:

تبعیض در حقوق و دستمزد، خیانت به کارگران است

تبعیض در حقوق و دستمزد، خیانت به کارگران است

دبیر اجرایی خانه کارگران مازندران در همایش روز جهانی کارگر که با حضور کارگران،جمعی از نمایندگان کارگران و تشکل های کارگری و کانون های بازنشستگی مازندران برخی از مسئولین شهرستانی واستانی در خانه کارگر شهرستان قائم شهر برگزار شد بر هم افزایی و تعامل همه جانبه مسئولان و جوامع کارگری در جهت رفع مشکلات کارگران تاکید کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، در این مراسم نصرالله دریابیگی ضمن آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری و مسئولین دلسوز نظام، گفت: همه کسانی که با زبانشان،با قلبشان ،با قلمشان ،با قدمشان صادقانه به حمایت از محرومان و مستضعفان و کارگران می پردازند قدردانی و تشکر می کنم .

وی بیان داشت: بی شک حمایت از جامعه کارگری به معنای تقویت پایه های اقتصادی جامعه است و باید بیش از پیش کرامت انسانی کارگران و بازنشستگان حفظ شود.

دریابیگی با بیان اینکه خود را ۴۲ سال خادم جامعه کارگری می داند گفت: ۳۴ سال در استان مازندران ستاد هفته کارگر بطور مستمر برگزار کرده ام و دغدغه ام در این دوران فقط بهبود معیشت و رفاه ،آرامش و رضایت کارگران و مطالبه به حق این قشر شریف بوده است.

دریابیگی کارگران را خط مقدم تولید و پیشرفت اقتصادی جامعه برشمرد و گفت: امروز روز کارگر محدود به مکان و زمان خاصی محدود در ایران نیست بلکه یک روز بین المللی و جهانی است .امروز روز حق گویی، حق طلبی، مطالبه گری، استیفای حقوقه حقه کارگران مظلوم دنیا است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای رفاه حال کارگران و مناسب سازی معیشت و امنیت شغلی آنان اشاره کرد و گفت: برای ما هر روز روز کارگر است و باید صدای مظلومیت و صدای حق ما که همان مسئله معیشت، درمان رایگان و لغو قرارداد موقت است را به گوش مسئولین برسانیم و آن ها هم به وظیفه خودشان عمل کنند.

تبعیض در حقوق و دستمزد، خیانت به کارگران است

دریابیگی تبعیض در دستمزد را خیانت به کارگران دانست و گفت: حقوق و دستمزد امسال براساس قانون کار نیست چرا که هم در حوزه بازنشستگان و حقوق بگیران حداقل و سایر سطوح و هم در حوزه کارگران تورم و سبد هزینه معیشت باید در حقوق آنان اعمال و لحاظ شود که همین دو مورد در مزد منطقه ای صادق است.

وی در پایان گفت: برخورد شورای عالی در خصوص حقوق و دستمزد امسال مورد تائید ما نبوده و نخواهد بود .

 

منبع : ایلنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.