کد مطلب: ۹۱۰۹۲۳

بیکاری فارغ التحصیلان بالای ۳۰درصد است

بیکاری فارغ التحصیلان بالای 30درصد است

معاون اشتغال وزارت کار گفت: تحصیل با شغل راهکاری برای حل مشکل بیکاری فارغ التحصیلان است.

به گزارش تجارت‌نیوز، علیرضا عباسی،عضو فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز نرخ بیکاری در کشور ما به زیر 10درصد و حتی 7درصد رسیده ولی در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی این عدد بالای 30درصد است، گفت: باید از ظرفیت فارغ التحصیلان بیکار در شرکت‌های دانش بنیان استفاده شود.

 عباسی با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت فارغ التحصیلان در شرکت های دانش بنیان، گفت: یکی از نقاط قوتی که برای نظام ما مطرح می‌شود، این است که بعد از انقلاب اسلامی یک جهش بسیار خوب در تربیت نیروی انسانی داشتیم به گونه ای که تعداد دانشجویان ما از 170هزار نفر اول انقلاب امروز به حدود 4میلیون نفر رسیده است.

عباسی بیان کرد: اگر از ظرفیت نیروی انسانی تحصیل کرده و تربیت شده، درست استفاده  کنیم می توانیم بسیاری از مشکلات کشور را مرتفع کنیم ولی اگر به خوبی از آن استفاده نکنیم فرصتی که داریم تبدیل به تهدید می شود.

این نماینده مجلس یازدهم توضیح داد: امروز نرخ بیکاری در کشور ما به زیر 10درصد و حتی 7درصد رسیده است ولی در بین فارغ التحصیلان دانشگاهی این عدد بالای 30درصد است.

عضو فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس ادامه داد: ما در بخش اقتصاد دانش بنیان و شرکت های دانش بنیان باید اقدامات ویژه ای انجام دهیم و از این ظرفیت نیروی انسانی را که به میزان زیادی برای آن هزینه کرده ایم استفاده کنیم.

عباسی با بیان اینکه می توانیم از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان در راستای حل مشکلات کشور استفاده کنیم، افزود: ما در مجلس قانون جهش تولید دانش بنیان را به عنوان یک قانون راهبردی تصویب کرده ایم زیرا می تواند مسائل و مشکلات کشور را حل کند.

منبع : تسنیم

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.