خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۵۱۴۷

توضیحات شهردار مشهد در مورد پروژه‌های عمرانی شهر مشهد

توضیحات شهردار مشهد در مورد پروژه‌های عمرانی شهر مشهد

شهردار مشهد گفت: پارکینگ طبقاتی با ظرفیت ۱۵۰۰ جای پارک در میدان شهدا ابتدای توحید تا حدود یک ماه دیگر آماده بهره‌برداری می‌شود که برای تابستان به زائران کمک زیادی می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز، محمدرضا قلندر شریف در خصوص پروژه‌های عمرانی شهر مشهد اظهار کرد: پروژه‌هایی که امروز افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود در محدوده حاشیه شهر قرار دارد. یکی از ‌پروژه‌ها کلنگ‌زنی مجموعه آبی در رسالت ۸۲ مشابه مجموعه آبی شهید قربانی در پنجتن است که دو بخش مجزا برای بانوان و آقایان و سالن‌های ورزشی خواهد داشت.

وی افزود: پروژه تقاطع غیر همسطح شهید میرزایی پروژه دیگری بوده که قبل از عید بدون مراسم افتتاحیه زیر بار ترافیک رفت و امروز به طور رسمی افتتاح می‌شود. عملیات اجرایی یک پارک خطی نیز در محدوده روستای قرقی انجام می‌شود. همچنین ۳۳ پروژه در حوزه عمرانی، فرهنگی، ورزشی و پروژه‌های زودبازده نیز در بخش‌های مختلف به صورت همزمان به بهره‌برداری می‌رسد.

قلندر شریف بیان کرد: ما پلی در محدوده ورودی جاده سرخس به مشهد در منطقه ۶ در شهرک شهید باهنر مشابه پل دهرود را در دست اقدام داریم که جاده چهار خطه به یک پل دو خطه می‌رسد ‌و دوباره چهار خطه می‌شود. این بخش گره ترافیکی و یک نقطه خطرآفرین بود. این پروژه آماده بهره‌برداری است و در خردادماه افتتاح می‌شود.

شهردار مشهد با اشاره به پروژه پل شهید هریری و بلوار قمر بنی هاشم(ع) تصریح کرد: این پروژه در شهرک شهید رجایی در بلوار حر جنب پارک کرامت قرار دارد که تا حداکثر یک ماه دیگر و شاید هم زودتر به بهره‌برداری می‌رسد. بلوار قمر بنی هاشم(ع) چهار کیلومتر است که بر ترافیک تاثیر دارد، بار ترافیکی بلوار حر را کم می‌کند و دسترسی اصلی به بوستان کرامت است.

وی ادامه داد: این بلوار با ریل راه‌آهن تقاطع داشت که ما پل راه‌آهن را تعریض کردیم و این بلوار زیرگذر است. در تعریض پل راه‌آهن برای آینده نیز پیش‌بینی کردیم که اگر قصد توسعه داشته باشند مشکلی برای عبور و ایجاد خطوط ریلی جدید وجود ندارد.

قلندر شریف خاطرنشان کرد: فاز یک بوستان کرامت به طول ۱۴ هکتار، ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. در کنار آن پارک خطی به طول چهار کیلومتر است که آن را به پارک متصل کردیم، این بخش هم حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. هر دو قسمت تا شهریورماه به بهره‌برداری خواهد رسید. هم‌چنین پارک بانوان را نیز به زودی بهره‌برداری می‌کنیم.

شهردار مشهد با بیان اینکه یکی از معضلات محدوده مرکزی شهر و اطراف حرم، پارکینگ است، عنوان کرد: تامین پارکینگ مورد نیاز زائران و مجاوران توسط نماینده ولی فقیه، تولیت آستان قدس رضوی و در سطح ملی مطرح است. ما پارکینگ‌های زیادی ساختیم اما یک پارکینگ طبقاتی با ظرفیت ۱۵۰۰ جای پارک در میدان شهدا، ابتدای توحید تا حدود یک ماه دیگر آماده بهره‌برداری می‌شود که برای تابستان به زایران کمک زیادی می‌کند.

 

منبع : ايسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.