فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۲۱۶۴۹

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

این دو بانک به زنان خانه‌دار و شاغل ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان وام می‌دهند+شرایط و جزئیات

این دو بانک به زنان خانه‌دار و شاغل ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان وام می‌دهند+شرایط و جزئیات

دو بانک دی و کشاورزی به زنان خانه‌دار و شاغل وام پرداخت می‌کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، بانک‌ها برای حمایت از زنان شاغل و خانه‌دار، طرح‌های وام بانوان ارائه می‌کنند. در این گزارش شرایط پرداخت وام بانوان در دو بانک دی و کشاورزی بررسی شده است.

یکی از انواع وام فوری که برای حمایت از زنان در نظر گرفته شده و پرداخت می‌شود وام فوری بانوان است. ویژگی‌‌ای که وام فوری را از سایر تسهیلات متمایز می‌کند، کوتاه‌تر بودن فرایند دریافت این وام است. ضمانت این تسهیلات با ضامن معتبر، سپرده‌گذاری در بانک یا وثیقه‌گذاری انجام می‌شود.

بانک‌های متفاوت، این وام را با شرایط مختلفی به زنان شاغل و خانه‌دار پرداخت می‌کنند. در ادامه، شرایط پرداخت این وام در دو بانک کشاورزی و دی بررسی می‌شود.

مدارک لازم برای دریافت وام بانوان

برخلاف بسیاری از طرح‌های تسهیلاتی در بانک‌های گوناگون که به صورت آنلاین و غیرحضوری پرداخت می‌شوند، وام فوری بانوان به صورت سنتی اعطا می‌شود. بانوان متقاضی دریافت این وام باید با در دست داشتن نسخه اصلی مدارک شناسایی خود مثل شناسنامه و کارت ملی، اسناد مربوط به ضامن، مثل فیش حقوقی یا تاییدیه استخدام، مدارک شناسایی ضامن از قبیل و فرم تقاضای وام به بانک عامل مراجعه کنند.

وام بانوان بانک دی

وام بانوان بانک دی به زنان مشتری این بانک، اعم از خانه‌دار و شاغل تعلق می‌گیرد و وام گیرنده برای دریافت این تسهیلات، باید در این بانک سپرده‌ای با حداقل مبلغ دو میلیون تومان داشته باشد و برای حداقل سه ماه، میانگین حساب ایجاد کند. این وام در قالب کارت اعتباری ۵٠ میلیون تومانی به وام‌‌گیرنده اهدا می‌شود.

نرخ سود این وام ۲۳ درصد و حداکثر زمان بازپرداخت آن ۳۶ ماهه است. بنابراین مبلغ هر قسط آن به یک میلیون و ۹۳۵ هزار تومان می‌رسد. ضمانت این وام با ارائه ضامن رسمی انجام می‌شود و پنج درصد از مبلغ سپرده اولیه نیز تا زمان بازپرداخت کامل وام، نرد بانک مسدود می‌شود. همچنین امکان انتقال این وام از سوی زنان شاغل به سایر اعضای خانواده نیز وجود دارد.

طرح بانوی ایرانی بانک کشاورزی

سقف وام طرح بانو ایرانی بانک کشاورزی ۲۰۰ میلیون تومان و مدت‌زمان بازپرداخت آن تا ۳۶ ماه است. متقاضیان دریافت وام ۲۰۰ میلیون تومانی باید سپرده‌ای با میانگین ۴۰ میلیون تومان در ۶ ماه داشته باشند که این سپرده مسدود نمی‌شود.

نرخ سود این وام ۲۳ درصد، هر قسط این وام هفت میلیون و ۷۴۱ هزار تومان و مجموع سود و اصل آن به ۲۷۸ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان می‌رسد. بازپرداخت این وام نیز با معرفی ضامن رسمی، تضمین می‌شود.

البته متقاضیان می‌توانند با میانگین سپرده ۲۵ میلیون تومانی برای چهار ماه، وام بانوان ۱۰۰ میلیون تومانی با دوره بازپرداخت ۲۴ ماهه نیز از بانک کشاورزی دریافت کنند.

برای مطالعه بیشتر، صفحه بانک و بیمه در تجارت‌نیوز را دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.