کد مطلب: ۵۵۶۷۴۱

نخستین گفتگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور منتخب،

اشتغال، کرونا و مسکن اولویت ذهنی رئیسی/ نقدپذیری جزء برنامه‌های دولت است

اشتغال، کرونا و مسکن اولویت ذهنی رئیسی/ نقدپذیری جزء برنامه‌های دولت است

رئیس‌جمهور منتخب در مورد اولویت‌های خود گفت: بیش از همه چیز اشتغال و کرونا ذهن من را مشغول کرده است. بعضی از اقدامات برای حل مشکلات مردم زمانبر است اما نه آنقدر طولانی که مردم ناامید شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، سیدابراهیم رئیسی در نخستین گفتگوی تلویزیونی خود با مردم پس از انتخابات، گفت: گمانه‌زنی‌ها در خصوص اعضای کابینه دولت که در رسانه‌ها اعلام می‌شود چندان دقیق نیست و بعدا مشکل ایجاد می‌کند.

وی روز جمعه در برنامه بدون تعارف مجموعه خبری ۲۰.۳۰ سیما که از جوار حرم مطهر رضوی پخش شد افزود: اگر دوستان پیشنهادی دارند از طریق سامانه‌ای که فعال خواهیم کرد ارایه دهند، این سامانه پیش روی همه نخبگان، صاحب‌نظران و دغدغه‌مندان کشور قرار می‌گیرد و ما به همه نقطه نظرات در خصوص اعضای کابینه اهمیت می‌دهیم؛ به ویژه به پیشنهادات درست.

وی ادامه داد: بنای ما در دولت جدید آن است که با همه کسانی که در جای جای دولت کنونی فعالیت دارند مشروط بر توجه داشتن به دغدغه‌های مردم، همکاری کنیم، شرط همکاری با دولت جدید، قبول داشتن من نیست، افراد باید کرامت مردم را حفظ کنند و از کار آنان گره‌گشایی کنند، در این صورت می‌توانند همکار دولت باشند.

رییس‌جمهور منتخب گفت: کارآمدی، فسادستیزی، داشتن روحیه انقلابی ، مردمی بودن و شایسته‌سالاری اساس کار ما در انتخاب افراد و همکاری با آنان است، شایستگی افراد مهم است نه اینکه جزء کدام جناح و گروه سیاسی یا با چه سلیقه سیاسی باشند.

رئیسی افزود: به دوستان در تیم حفاظت گفتم که ضمن انجام وظایف نباید ارتباط با مردم را محدود کرد چون من به این ارتباط نیاز دارم. بنای دولت بر این است که بهترین‌ها برای مردم شکل بگیرد و ایران قوی ایجاد شود.

بستگان و نزدیکانم در کار من دخالت نکرده‌اند و نمی‌کنند

رئیس‌جمهور سیزدهم افزود: هیچ‌گاه بستگان و نزدیکانم در کار من دخالت نکرده‌اند و نمی‌کنند، ارتباط ما با مردم و نزدیکان از طریق سامانه‌هایی است که در اختیار آنان می‌گذاریم، در همین دوران انتخابات، بنده نشستهایی را با مردم به عنوان نمونه با دانشجویان در دانشگاه تهران گذاشتم که کمتر نامزد انتخاباتی چنین نشستی برگزار می‌کند و بنای ما در دولت جدید استمرار برگزاری این گونه نشست‌هاست.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا به توصیه‌ها و پارتی‌بازی‌ها عمل می‌کند یا خیر، گفت: زمانی توصیه به حق است مبنی بر این که حقی ضایع می شود یا حقی داده نمی‌شود که در این مورد وارد می‌شویم و به توصیه عمل می‌کنیم اما پارتی بازی و داشتن روابط ناسالم، رانت و رانت‌خواری به هیچ‌وجه پذیرفتی نیست و در دولت جدید جلوی این موارد را خواهیم گرفت و در همه سطوح با همه همکاران شفاف و روشن خواهیم بود و شرط ما برای همکاری، کار است و کار است و کار

بیکاری، اشتغال و کرونا ذهن مرا به خود مشغول کرده است

رئیس‌جمهور منتخب گفت: در آغاز کار دولت، بیش از همه مساله بیکاری، اشتغال و کرونا ذهن من را به خود مشغول کرده است، وعده من هم علاوه بر ایجاد اشتغال، تامین مسکن بوده که امکان ایجاد آن را در کشور داریم با این حال ایجاد نظام اداری سالم از دغدغه‌های جدی من است.

وی ادامه داد: این روزها مسئولان زیادی درخواست ملاقات با بنده را می‌کنند، اما نمی خواهم که این ملاقاتها صرفا به بیان تبریک ختم شود، بنابراین ملاقات‌هایم را تبدیل به یک نشست کاری با مسئولان کردم، هر کدام از آقایان وزرا که به ملاقات می‌آیند، عملکردی ارایه می‌دهند و با آنان در خصوص این که چگونه می‌توان همکاری خود را ادامه دهند یا این که چه کارهایی می‌خواستند در وزارتخانه انجام دهند که نتوانسته‌اند صحبت می‌شود. این ملاقات‌ها نباید تشریفاتی باشد و به نظرم توقع مردم هم این است که این نشست‌ها کاری باشد

نقد و نقدپذیری جزء برنامه‌های دولت است

رئیس‌جمهور منتخب در خصوص نقدپذیری دولت در مقابل رسانه‌ها گفت: اگر دولت نقد را نپذیرد، اول به خود و در نهایت به مردم جفا کرده است و نقد و نقدپذیری جزء برنامه‌های دولت است.

رئیسی افزود: نقد منصفانه همراه با آگاهی و اطلاع کامل از مسائل، از سوی رسانه‌ها مورد پذیرش دولت خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا روند تحولی که در قوه قضاییه در زمان او آغاز شد ادامه خواهد یافت یا خیر ادامه داد: سند تحول قوه قضائیه متکی به بنده نیست، ریل‌گذاری انجام شده بعد از من نیز ادامه خواهد یافت و این سند، سندی نیست که بندی به آن اضافه نشود و در حال ارتقا خواهد بود و بعد از ما نیز ادامه خواهد یافت.

رئیس‌جمهور منتخب به عنوان آخرین سخن خود در این گفت و گو خطاب به مردم گفت: مردم عزیز بدانند به لطف ایزد متعال، مشکلاتی که مردم با آن درگیر هستند را حل خواهیم کرد و بنای دولت این است که بهترین اتفاقات را برای مردم رقم بزند و ایرانی قوی با کمک مردم بسازد. ( ایرنا ، تسنیم و ایسنا).

به گزارش تجارت‌نیوز، چندی پیش وزارت کشور نتایج تکمیلی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد و بر این اساس، آرای سیدابراهیم رئیسی، نامزد پیروز انتخابات، از مرز ۱۸ میلیون گذشت.

جمال عرف رئیس ستاد انتخابات کشور، با اعلام جزئیات تکمیلی از نتایج شمارش آرای انتخابات ریاست‌جمهوری، از تکمیل نتایج قبلی با وصول آخرین صورتجلسات از ۹۱ صندوق باقی‌مانده این انتخابات خبر داد.

وی گفت: با وصول تمامی صورت‌جلسات صندوق‌های اخذ رأی انتخابات ریاست‌جمهوری و همچنین انطباق صورت‌جلسات هیات‌های اجرائی و نظارت بخش‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور، و اعمال جملگی آن‌ها در سامانه جامع انتخابات، نتایج تکمیلی شمارش آرای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، مورد جمع‌بندی قرار گرفت.

رئیس ستاد انتخابات کشور این نتایج را به شرح ذیل اعلام کرد:

۱. کل تعرفه‌های مصرفی (تحویل شده به مراجعه کنندگان شعب): ۲۸.۹۸۹.۵۲۹ برگ

۲. آرای داخل صندوق‌های اخذ رای: ۲۸.۷۵۰.۷۳۶ برگ

۳. آرای باطله غیر مأخوذه درون صندوق: ۱۰۰.۲۳۱ برگ

۴. آرای مأخوذه: ۲۸.۶۵۰.۵۰۵ رأی

۵. آرای باطله مأخوذه: ۳.۷۴۰.۶۸۸ رأی

۶. آرای صحیح: ۲۴.۹۰۹.۸۱۷ رأی

آرای هر یک از نامزدها:

آقای سید ابراهیم رئیسی ۱۸.۰۲۱.۹۴۵ رأی

آقای محسن رضایی میرقائد ۳.۴۴۰.۸۳۵ رأی

آقای عبدالناصر همتی ۲.۴۴۳.۳۸۷ رأی

آقای سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی ۱.۰۰۳.۶۵۰ رأی

رئیس ستاد انتخابات کشور خاطرنشان کرد: در اجرای تبصره ٨ ماده ٣١ قانون انتخابات ریاست جمهوری، نتایج کامل شمارش آرا به شورای نگهبان اعلام شده است و مطابق همین تبصره، تایید نهایی صحت انتخابات برعهده شورای نگهبان است.

گفتنی است، تفاوت عدد مربوط به کل تعرفه‌های مصرفی (تعرفه‌های تحویل شده به مراجعه کنندگان شعب) با عدد آرای داخل صندوق‌های رأی، مربوط به افرادی است که در انتخابات شرکت کردند، اما به هر دلیلی، رأی خود را داخل صندوق‌ها نیانداختند ( باشگاه خبرنگاران جوان ).

رای‌گیری برای ریاست‌جمهوری سیزدهم، شوراهای شهر و روستا، میاندوره‌ای مجلس و مجلس خبرگان رهبری از صبح ۲۸ خرداد آغاز شد و ساعت ۲ بامداد به پایان رسید. از ساعت ۲ بامداد شمارش آرا آغاز شد.

حدود ۶۶ هزار و ۸۰۰ شعبه اخذ رأی برای انتخابات ریاست‌جمهوری و حدود ۷۵ هزار شعبه برای انتخابات شوراهای شهر و روستا، آرا مردم را در سراسر کشور اخذ کردند.

تعداد واجدین شرایط که طبق قانون می‌توانند رأی دهند، ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر بود.

وزیر کشور عصر شنبه درباره نتیجه انتخابات گفت: از مجموع ۲۸ میلیون و ۹۳۳ هزار و چهار رای ماخوذه در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، با کسب ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای به‌عنوان رئیس‌جمهور منتخب برگزیده شد.

بر اساس تجمیع نتایج صندوق‌های رای انتخابات ریاست‌جمهوری از مجموع واجدین شرایط ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، تعداد آرای کاندیداهای انتخابات به این شرح اعلام شد:

سید ابراهیم رئیسی‌: ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای
محسن رضایی: ۳ میلیون و ۴۱۲ هزار و ۷۱۲ رای
عبدالناصر همتی: ۲ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۲۰۱ رای
سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی: ۹۹۹ هژار و ۷۱۸ رای
آرای باطله: ۳ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۸۷۰ رای

آخرین اخبار انتخابات را در صفحه اختصاصی انتخابات ۱۴۰۰ پیگیری کنید.

عکس: خبرگزاری صدا و سیما

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ایمان

    تحویل خزانه ای خالی، ذخایر ارزی صفر، ذخایر استراتژیک تهی، انبارهای خالی از مایحتاج روزانه مصرفی مردم، رساندن ذخایر نهاده های دامی به صفر، هدف حسن روحانیست تا دولت مردمی رئیسی را از بدو شروع دولت با موج نارضایتی شدید مردم مواجه کند؛ حسن روحانی این روزهای آخر حتی به دامهای مولد کشور هم رحم نکرده و آنها را راهی کشتارگاه کرده تا شاید از این طریق هم ضربه ای دیگر به دولت بعد بزند! شما از این خبر معاون فنی گمرک کشور چه برداشتی دارید: چند ده هزار تن نهاده های دامی در گمرکات شمال درحال فاسد شدن است!!یا چه تحلیلی از این خبر دارید: افزایش کشتار دام های مولد در ماههای اخیر به دلیل کمبود خوراک دام!بله! شک نکنید که حسن روحانی در حال تکمیل نقشه شوم تحویل سرزمین سوخته به دولت سید ابراهیم رئیسی است!