کد مطلب: ۱۵۰۶۱۵

تشکیل کارگروه ویژه برای عرضه سهام یک شرکت ایرانی در بورس استانبول

تشکیل کارگروه ویژه برای عرضه سهام یک شرکت ایرانی در بورس استانبول

مدیر امور بین‌الملل سمات از عرضه سهام پتروشیمی یک شرکت ایرانی در بورس استانبول در آینده نزدیک خبر داد و گفت: کارگروه ویژه‌ای برای عرضه سهام این شرکت تشکیل شده و مدل پیشنهادی برای پذیرش آن نیز به تایید رسیده است.

محمدسجاد سیاهکارزاده مدیر امور بین‌الملل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی (سمات) گفت: کارگروهی متشکل از بورس تهران، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، بورس استانبول، تاکاس بانک و شرکت MKK تشکیل شده است تا زمینه پذیرش و قیمت‌گذاری سهام این شرکت پتروشیمی در بورس استانبول فراهم شود.

به گزارش تجارت‌نیوز، تاکاس بانک از اعضای وابسته به فدراسیون جهانی بورس‌های اروپایی-آسیایی FEAS ، عضو مؤسسه سپرده‌گذاری اروپا، عضو انجمن ملی ارایه کدهای بورس ANNA و مسئول امور مبادله و تسویه وجوه حاصل از مبادلات اوراق بهادار معامله شده در بورس استانبول، است.

سیاهکارزاده افزود: سهام این شرکت قرار است به صورت همزمان در بورس تهران و استانبول عرضه شود که به طور حتم این اتفاق، رویداد مهمی در تاریخ بازار سرمایه کشور خواهد بود.

به گفته مدیر امور بین‌الملل سمات، مدل پیشنهادی برای پذیرش این شرکت به تایید رسیده که قرار است در این کارگروه، جنبه های مختلف از جمله مباحث معاملاتی، افشای اطلاعات و موارد پس از معاملات، سپرده‌گذاری سهام در حساب تجمیعی، اقدامات شرکتی، مباحث حقوقی، ترتیبات قراردادی و غیره بررسی شود.

سیاهکارزاده ابراز امیدواری کرد: هر چه سریع‌تر، فاز عملیاتی پذیرش این پتروشیمی در بورس استانبول انجام شود تا زمینه بین‌المللی شدن آن فراهم شود.

یاد آور می‌شود شرکت‌های ایران‌خودرو ، سرمایه‌گذاری غدیر و شرکت ملی مس هم فعالیت‌هایی را برای بینالمللی شدن و پذیرش در بورس های خارجی آغاز کرده اند.

منبع: صدا و سیما

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.