کد مطلب: ۱۹۹۰۰۴

احتمال اخراج ۴ شرکت از بورس

احتمال اخراج ۴ شرکت از بورس

مدیرعامل بورس تهران می‌گوید اگر شرکتی دستورالعمل پذیرش را رعایت نکند این شرکت به هیات پذیرش معرفی می‌شود و این هیات در موردش تصمیم‌گیری می‌کند. او در عین حال از احتمال اخراج چهار شرکت از بورس خبر داد.

حسن قالیباف اصل در پاسخ به اینکه بعد از اجرایی شدن دستور العمل جدید توقف و بازگشایی نمادها چند شرکت پتانسیل تعلیق نماد دارند، گفت: در مورد آمار دقیق این شرکت‌ها عدد دقیقی ندارم ولی به طور کلی باید بگویم شرکتی که گزارش‌های مالی‌اش را ندهد تعلیق نمی‌شود بلکه در فرایند تعلیق قرار می‌گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، وی ادامه داد: مثلا اگر شرکتی گزارش یک ماهه خود را ندهد و یا دیر بدهد این شرکت در فرایند تعلیق قرار می‌گیرد و در کنار نمادش علامتی گذاشته می‌شود که نشانه این است شرکت گزارش نداده تا سهامداران آگاه باشند.

مدیرعامل بورس تهران تاکید کرد: اگر شرکتی گزارش یک‌ماهه خود را ندهد ما این شرکت را به هیات پذیرش گزارش می‌دهیم تا در موردش تصمیم‌گیری شود.

وی افزود: به تازگی از باب دستورالعمل پذیرش تغییراتی داشتیم قبلا معیارهای ما مطلق بود به‌طوری‌که اگر بازار در رونق یا رکود بود معیارها فرقی نمی‌کرد ولی الان معیارها نسبی است و می‌توانیم درباره شرکت‌هایی که پتانسیل خروج از بورس دارند تصمیم بگیریم.

قالیباف اصل گفت: سه یا چهار شرکت پتانسیل خروج از بورس دارند که به هیات پذیرش آن‌ها را معرفی کردیم قرار است برنامه‌هایشان را بدهند و درباره آنها تصمیم‌گیری کنیم.

او در پاسخ به اینکه ارتباط با کدام بورس‌های دنیا برای شما در اولویت است، گفت: با ۱۲ بورس در دنیا تفاهم همکاری بسته‌ایم ولی برای همکاری با بورس استانبول به صورت اجرایی جلو رفته‌ایم.

مدیرعامل بورس تهران افزود: چند شرکت هستند که بحث پذیرش‌شان در بورس استانبول و بورس تهران به صورت همزمان دنبال می‌شود.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.