خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۴۷۲۰۳۹

ریزش شاخص بورس ادامه‌دار شد / خرید ۱۰ هزار میلیارد تومانی حقوقی‌ها

ریزش شاخص بورس ادامه‌دار شد / خرید 10 هزار میلیارد تومانی حقوقی‌ها

در جریان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران در حالی بیش از 3.2 درصد سقوط کرد که خرید حقوقی‌ها در کف قیمتی کاملا مشهود بود.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با افتی 53 هزار واحد (3.2) درصدی و قرار گرفتن در کانال یک میلیون و 600 هزار واحدی به کار خود پایان داد. این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن نیز افتی 1.9 درصدی را به ثبت رساند.

در جریان معاملات امروز بیش از 974 هزار معامله در بورس انجام شد که طی آن بیش از 10 میلیارد سهم با ارزشی بالغ بر 13 هزار میلیارد تومان دادوستد شد. سه نماد فارس، شستا و فولاد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. در معاملات فرابورس نیز شاخص افتی 568 واحدی را تجربه کرد که سه نماد میدکو، مارون و کگهر تاثیرگذارترین نمادها در این افت بودند. ارزش معاملات امروز فرابورس نیز 2 هزار و 365 میلیارد تومان به ثبت رسید.

بازار سهم دوشنبه 3 مرداد

بازار سهام در حالی معاملات امروز خود را به پایان رساند که مهمترین اتفاق امروز خرید سنگین حقوقی‌ها در برخی نمادها در کف قیمتی بود که موجب شد صف‌های فروش بخشی از حجم خود را از دست بدهند. همچنین صف خرید شدن فملی در دقایق آخر بازار و نزدیک شدن قیمت پایانی نماد فولاد و وتجارت به صفر از دیگر اتفاقات امروز دقایق پایانی بورس بود. در پایان معاملات امروز بیش از 7 هزار میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد تا رکوردی جدید در این زمینه به ثبت برسد.

1 3 51

در جریان معاملات امروز سه نماد شستا، شپنا و فولاد سه نمادی بودن که ارزش معاملات آنها بالای یکهزار میلیارد تومان بود. در میان گروه‌های صنعت نیز گروه فراورده‌های نفتی، چندرشته‌ای و فلزات اساسی همگی بالای 2 هزار و 345 میلیارد تومان معامله شدند. بانک‌ها و محصولات شیمیایی نیز دیگر گروه‌هایی بودند که ارزش معاملات آنها بالای یکهزار میلیارد تومان بود.

افت 3.3 درصدی شاخص کل امروز در حالی رخ داد که در دو هفته اخیر شاخص کل 23 درصد افت را تجربه کرده است ولی افت اکثر نمادها بالای 30 درصد بوده است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.