کد مطلب: ۵۰۱۴۰۴

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی بورس هفته بعد / آخرین اخبار امیدبخش برای سهامداران

پیش‌بینی بورس هفته بعد / آخرین اخبار امیدبخش برای سهامداران

بازار سهام هفته خوبی را پشت سر گذاشت و با تداوم روند صعودی خود همچنان امید سهامداران پررنگ است. آیا برای هفته آینده هم ممکن است بورس روندی صعودی داشته باشد؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، بازار سهام هفته خوبی را پشت سر گذاشت و با تداوم روند صعودی خود همچنان امید سهامداران پررنگ است. آیا برای هفته آینده هم ممکن است بورس روندی صعودی داشته باشد؟ در هفته اخیر اخبار امیدبخش برای سهامداران قابل مشاهده است.

ـ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از آغاز بررسی مجدد لوایح FATF در مجمع تشخیص خبر داد و گفت: حسب ارجاع مقام معظم رهبری، بررسی مجدد این لوایح در دستور کار مجمع قرار گرفته است.

ـ حسن قالیباف اصل، سخنگوی شورای عالی بورس گفته است: در دویستمین جلسه شورای عالی بورس با محور بررسی تجهیز منابع مالی انجام شده در بازار سرمایه تا پایان آذرماه سال ۱۳۹۹ برگزار شد. جزئیات نشان از آن دارد که در دوره ۹ ماهه نخست سال جاری، بالغ بر ۴۷۰ هزار میلیارد تومان تجهیز منابع مالی از بستر بازار سرمایه صورت گرفته است. در این میان حدود ۱۴۵ هزار میلیارد تومان از رقم مزبور شامل تجهیز منابع مالی از محل بدهی بوده که شامل انتشار انواع ابزارها است. همچنین مابقی آن یعنی رقمی بیش از ۳۲۵ هزار میلیارد تومان به مجموع تجهیز منابع مالی از محل افزایش سرمایه و عرضه اولیه سهام شرکت‌ها، تاسیس شرکت‌های سهامی عام و اضافه ارزش صندوق‌ها اختصاص داشته است.

ـ قیمت نفت به علت افزایش غیرمنتظره ذخایر نفت خام آمریکا و تهدید ترامپ مبنی بر عدم امضای کمک مالی کرونایی آمریکا با ۱۸ سنت افزایش، ۵۰٫۲ دلار در هر بشکه فروخته شد.

ـ سود فروش سرمایه‌گذاری‌ها در ماه آذر برای نماد شستا، ۱۴ میلیارد و ۵۱۱ میلیارد ریال شناسایی شد.

ـ رئیس جمهوری گفته است: امسال بورس نقش سازنده‌ای در اقتصاد داشت. حرکت خوبی داشته و سال بعد هم نقش محوری در اقتصاد خواهد داشت.

ـ جواد عشقی‌نژاد، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مدبران اقتصاد و عضو هیات‌مدیره بورس تهران گفت: با توجه به ضعف‌های موجود، پیشنهادهایی روی میز است که بر مبنای آن‌ها، دستورالعمل جدید بازارگردانی در حال تدوین و نهایی شدن است.

ـ احتمال «شکسته شدن قفل واردات خودرو در سال ۱۴۰۰» در حال تقویت است. واردات خودرو به کشور در حالی همچنان ممنوع است که به نظر می‌رسد در صورت لغو این ممنوعیت، اولا درآمدهای دولت در شرایط سخت اقتصادی افزایش خواهد یافت و ثانیا اندک رقابتی نیز در بازار خودرو شکل می‌گیرد.

آیا بازار سهام این بار هم طبق انتظار عمل خواهد کرد و روند صعودی شاخص ادامه می‌یابد؟

آخرین پیش‌بینی‌ها درباره بازار سهام را در اینجا بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  تو رو خدا دروغ رو بس کنید…ملت رو دعوت به بورس کردین مالشون رو خوردین و یه آب هم روش حالا بعد 6 ماه ضرر همچنان حرف از امید میزنید…چرا دستوری کردین که حالا ما این همه بدبختی بکشیم…خدا لعنتتون کنه

 • ناشناس

  هنوز من 6۰ درصد تو ضرر از خرید شستا

 • ناشناس

  بله که صعودی میشه البته ضررهامون نه بورس جناب متفکر

 • ناشناس

  به خدا که اعتقاد ندارید بیاید جلوی خساپا رانگیرید حقوقی ما خیلی متضرر شدیم

 • ناشناس

  شستا کجا سودسازه؟
  تو سایت کدال برای هر سهم 2500 تومنی، فقط 55 تومن سود داده
  یعنی نسبت پی بر ای 45 که سود چندانی به حساب نمیاد

 • روحانی

  بورس صبوری میخواهد…

 • ناشناس

  ماکه هفته نسبتا مساعدی رو ندیدیم همش تو ضرر هستم اگه شما خبر دارید بهماهم برسونید

 • ناشناس

  سلام این کارشناسی تعجبه میگه هفته ای خوبی پشت سر گذاشته . درصورتیکه بیشتر سهام قرمز بود

 • ناشناس

  خجالت بکشید.45 درصد تو ضررم

 • ناشناس

  والا من از هر گروهی سهم دارم چه فولادی، معدنی، پتروشیمی، املاک و …… همشون قرمزن
  اینکه میگن خوب بوده معلوم نیست چیو میگن