کد مطلب: ۵۳۷۷۸۳

در گفتگو با یک کارشناس بازار سرمایه مطرح شد:

پیش‌بینی بورس یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ / از بازار خروج کنیم یا نکنیم؟

پیش‌بینی بورس یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ / از بازار خروج کنیم یا نکنیم؟

بازار امروز شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ در حالی آغاز شد که در ابتدا رشد ناچیزی در شاخص کل و نمادهای شاخص‌ساز اتفاق افتاد اما در نهایت باز هم شاخص به روند قبلی خود ادامه داد. کارشناسان بازار سرمایه پیش‌بینی می‌کنند روند بازار تا پایان انتخابات نوسانی باشد و تغییری نکند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بازار امروز شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ در حالی آغاز شد که در ابتدا رشد ناچیزی در شاخص کل و نمادهای شاخص‌ساز اتفاق افتاد اما در نهایت باز هم شاخص به روند قبلی خود ادامه داد. کارشناسان بازار سرمایه پیش‌بینی می‌کنند روند بازار تا پایان انتخابات نوسانی باشد و تغییری نکند.

محمد باقر خادمی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: در حال حاضر بازار روند خاصی ندارد و نمی‌توان پیش‌بینی کرد که بازار مثبت می‌شود و یا منفی باقی می‌ماند اما به نظر می‎‌رسد تا پایان انتخابات روند بازار تغییری نکند. وی افزود: وضعیت بازار با تعادل در نرخ دلار مشخص می‌شود و البته باید توجه داشت تا زمانی که محدودیت‌های دامنه نوسان و حجم مبنا در بازار وجود دارد رشد و روند صعودی در بازار غیر ممکن است.

خادمی در تشریح تاثیر دامنه نوسان در بازار گفت: پیش‌بینی می‌شود دامنه نوسان در کوتاه مدت به همان شکل متقارن خودش برگردد اما تا زمانی که این عامل در بازار وجود دارد عمده نمادها از مسیر رشد باز می‌مانند.

خادمی درباره ماندن یا خروج از بازار هم همچنین اظهار کرد: اگر افراد سرمایه‌هایشان نقد است در همان حالت نگه دارند اما توصیه به خروج از بازار را هم در وضعیت فعلی بازار نمی‌کنم زیرا بیشتر نمادها افت و ریزش خود را کرده‌اند و خروج از بازار به صلاح نیست.

وی در پایان درباره پیش‎‌بینی بازار ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ گفت: پیش‌بینی می‌کنم شاخص کل باز هم منفی باشد و تا پایان انتخابات به همین روند ادامه دهد اما در این میان چند گروه خودرویی، بانکی و فلزات اساسی می‌توانند بهتر از دیگر گروه‌ها باشند اما همین گروه‌ها هم از شرایط ایده‌آلی برخوردار نیستند و نمی‌توان لفظ پیش‌رو را برای آنها به کار برد.

اخبار مرتبط با پیش‌بینی بورس را هر روز ساعت ۱۷ در صفحه پیش‌بینی بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  مردم حداقل شما با فروش تو رنج منفی در دزدی حقوقی ها شریک نشید تو رنج مثبت بفروشید متحد بشین ??????????????

 • ناشناس

  حقوقی میخره،اما شما یک ماه توی قیمت مثبت بفروشید، مفت سهام از دست ندید

 • ناشناس

  حداقل دامنه نوسان رو ۵ مثبت منفی کنید صف ها ازقفل در بیان من نمیخواهم توبورس باشم

 • ناشناس

  درود بر شرفت تجارت نیوز، جناب آقای دکتر دهنوی دامنه نوسان را مثبت کنید، با سپاس، دچار ضعف اعصاب شدیم

 • حجت

  اردیبهشت هم داره تموم میشه خبری از حمایت نیست

 • امیر

  خوشا به حالا خارجیها می تونند با سرمایه گزاری در این بازار بورس ، اقامت ایران رو هم بگیرند . خدایا چقدر ما خوبیم .

 • مجمع تحلیلگران

  چنین گفت فردوسی پاکزاد که رحمت بر ان تربت پاک باد. قربون شکل ماهتون خواستین و تونستین و داشتین پانزده تا ده روز مونده به انتخابات ورود کنین دو روز مونده به انتخابات خروج. فعلا ده الی پانزده درصد دیگه تو شاخص سازا ریزش قیمت خواهیم داشت.ده روز به انتخابات بین پانزده تا بیست هزار میلیارد دولت با هماهنگی بقیه قوا وارد بورس خواهد کرد جهت امید و کشوندنتون پای صندوقهای رای .ده روز تو شاخص سازا رشدسی درصدی رو شاهد خواهیم بود.

 • ناشناس

  خبر خبر خبر
  بورس جهانی و امریکا روبه شکست
  بورس ایران بهتریین بازار جهت سرمایه گذاری
  هه…
  تایید کن

 • ناشناس

  سلام این وضعیت بورس تا ابد ننگش روی پیشانی دولت خواهد ماند.

 • ناشناس

  الان بازار بورس ایران در برابر بازار کریپتوکارنسی که به اصطلاح پشتوانه بانک مرکزی رو نداره کم اورده و از پاییز به این ورم وعده خروج از بازارو میدن که محقق نشده