کد مطلب: ۸۹۰۰۸۰

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد؛

تحلیل تکنیکال سهام ثبهساز آبان ۱۴۰۲ / بهساز کاشانه، گذشته را تکرار می‌کند؟

تحلیل تکنیکال سهام ثبهساز آبان 1402 / بهساز کاشانه، گذشته را تکرار می‌کند؟

بررسی رفتار قیمت سهام ثبهساز، حکایت از شرایطی مشابه با پایان اصلاح قبلی دارد. از این رو سهامداران بهساز کاشانه تهران امیدوارند، معاملات سهام این شرکت به سیر صعودی خود بازگردد.

به گزارش تجارت‌نیوز، شرکت بهساز کاشانه تهران با نماد «ثبهساز» در بازار اول بورس قابل معامله است. سهام این شرکت با ارزش بازاری بالغ بر پنج هزار و 992 میلیارد تومان در گروه انبوه‌سازی قرار دارد.

آنالیز تابلوی معاملات «ثبهساز» نشان می‌دهد، رفتار قیمت این سهم با وقفه کوتاهی در جهت تحرکات مشکوک حقوقی‌های سهم صورت می‌پذیرد. از این رو هر زمانی که حقوقی شروع به خرید‌های سنگین کرده، کمی بعد، سهم از سویینگ‌های کف ساخته‌شده در نمودار خود، بازدهی‌ خوبی نصیب سهامداران کرده است. بنابراین برای تشخیص اعتبار موج صعودی، بررسی رفتار حقوقی‌های سهم اهمیت بالایی دارد.

تحلیل تکنیکال سهام ثبهساز

بررسی رفتار قیمت سهام ثبهساز در روند صعودی آغاز شده از آبان سال گذشته، داده‌های مهمی را در اختیار سهامداران قرار می‌دهد. اطلاعاتی که می‌تواند راهنمای تصمیم‌گیری آن‌ها در ادامه مسیر در خصوص نگهداری یا فروش این نماد در سبد پرتفوی خود، قرار گیرد.

پیش از اصلاح قیمتی که در میانه اردیبهشت‌ماه سال جاری آغاز شد، یک موج اصلاحی دیگر نیز در دل روند صعودی ثبهساز دیده می‌شود. ترسیم یک فیبوناچی اصلاحی نشان می‌دهد که این موج اصلاحی تا تراز 50 درصد موج جنبشی قبلی پیش رفته است. در روند اصلاحی اخیر نیز همین اتفاق تکرار شده است. با رسیدن قیمت به تراز 50 درصد فیبوناچی اصلاحی، یک کف حمایتی مهم در محدوده 251 تا 258 تومان تشکیل شده است که اجازه نفوذ قیمت به سطوح پایینی را نداده است. 

Screenshot (221)

در کنار این موضوع، تشکیل سه کف متوالی در این محدوده، شانس تغییر رفتار چارت بنابر الگوی tripple bottom (کف سه قلو) را افزایش می‌دهد. در این حالت، اگر خط گردن در سطح قیمتی 318 تومان شکسته شود، تارگت 405 تومانی را برای «ثبهساز» فعال می‌کند. این تارگت، اولین هدف قیمتی این نماد خواهد بود و رسیدن به سقف قبلی و ساختن سقف‌های بالاتر از سقف تاریخی، هدف روند تازه این نماد خواهد بود. 

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر