کد مطلب: ۱۷۱۴۲۱

معرفی بانک‎‌های عامل پرداخت تسهیلات به زلزله‌زدگان

معرفی بانک‎‌های عامل پرداخت تسهیلات به زلزله‌زدگان

بانک مرکزی بانک‌های ملی، سپه، ملت، تجارت، صادرات، مسکن و کشاورزی به عنوان بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت به آسیب‌دیدگان ناشی از زلزله استان کرمانشاه تعیین کرد.

بانک مرکزی هفت بانک را به عنوان عامل پرداخت تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت به آسیب‌دیدگان ناشی از زلزله استان کرمانشاه تعیین کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، به نقل از بانک مرکزی؛ پیرو مصوبه شماره ۱۰۵۸۱۵‏/ت۵۴۸۴۹هـ مورخ ۲۵‏/۸‏/۱۳۹۶ هیات وزیران در خصوص پرداخت تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت به آسیب‌دیدگان ناشی از زلزله استان کرمانشاه، بانک‌های ملی، سپه، ملت، تجارت، صادرات، مسکن و کشاورزی به عنوان بانک‌های عامل پرداخت تسهیلات مزبور معرفی شدند که اعطای تسهیلات توسط بانک‌های یاد شده صرفا با معرفی متقاضی (ساکن در مناطق آسیب‌دیده از زلزله) از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قابل پرداخت است.

بر این اساس مبلغ ۷ هزار و ششصد و هفتاد و پنج میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت (با سود و کارمزد ۴ درصد در مناطق روستایی و ۵ درصد در مناطق شهری) توسط بانک‌های مذکور به آسیب‌دیدگان ناشی از زلزله استان کرمانشاه پرداخت می‌شود.

لازم به ذکر است بدهی احتمالی آسیب‌دیدگان به بانک‌ها و چک برگشتی مانع از دریافت این تسهیلات نخواهد بود.

تسهیلات یادشده برای بازسازی اماکن مسکونی روستایی، بازسازی اماکن مسکونی شهری، تعمیر اماکن مسکونی شهری و روستایی و تجاری و تامین لوازم خانگی و سایر هزینه‌های ضروری پرداخت می‌شود.

علاوه بر این بر اساس مصوبه کمیسیون اعتباری بانک مرکزی، کلیه بانک‌های کشور موظفند نسبت به امهال دو ساله تسهیلات اعطایی قبل از وقوع حادثه به افراد آسیب دیده از زلزله (اعم از تولیدی و غیرتولیدی در شهرها و روستاها) با معرفی متقاضی از سوی ستاد حوادث غیرمترقبه استان کرمانشاه اقدام کنند.

منبع: مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.