خبر مهم:

کد مطلب: ۱۹۲۱۳۱

«خاص» شدن ۳ بیماری جدید در بیمه سلامت

«خاص» شدن 3 بیماری جدید در بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، از اعلام آمادگی این سازمان در حمایت از بیماران جدیدی که با مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به فهرست بیماران خاص و صعب‌العلاج اضافه می شوند، خبر داد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران ضمن اعلام آمادگی این سازمان در حمایت از بیماران جدیدی که با مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی به فهرست بیماران خاص و صعب‌العلاج اضافه می شوند، تاکید کرد: باید منابع مالی، افزون بر منابع قبل اختصاص یابد تا از سهم بیماران خاص قدیمی کم نشود؛ چراکه در صورت عدم تامین منابع مالی جدید، ارائه خدمات به بیماران خاص با چالش جدی مواجه خواهد شد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مهندس طاهر موهبتی، رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران؛ با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی مبنی بر اینکه بیماران متابولیک، پروانه‌ای و اوتیسم تحت پوشش بیمه‌ای «بیماران خاص» قرار می‌گیرند، گفت: ارائه خدمات به بیماران خاص و صعب‌العلاج جدید نیازمند تامین منابع مالی است. بی‌تردید این مصوبه باری را از دوش بیمارانی که جدیدا به فهرست بیماران خاص اضافه شده‌اند برمی‌دارد، اما اگر منابع مالی آن تامین نشود، با کاهش سهم بیماران خاص قدیمی، ارائه خدمت به این گروه بیماران با چالش جدب مواجه خواهد شد.

وی افزود: خوشبختانه سازمان بیمه سلامت ایران در طی این سال‌ها حمایت خوبی از بیماران خاص از جمله مبتلایان به بیماری‌های ام‌اس، پیوند کلیه، تالاسمی، دیالیزی و هموفیلی داشته و این بیماران از خدمات این سازمان استفاده کرده‌اند.

موهبتی افزود: مسلما افزایش بیماری‌های نوظهوری از جمله اوتیسم و پروانه‌ای نیز باید همانند سایر بیماری‌ها مورد توجه قرار گیرد، چرا که گاهی هزینه درمان این بیماری‌ها افراد را به زیر خط فقر نیز برده است و همواره از ما درخواست دارند که این بیماری‌ها تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

گفتنی است؛ در سال‌های گذشته مشکلات بیماران متابولیک، پروانه‌ای و اوتیسم در خصوص هزینه بالای درمان این بیماری ها، بارها به مسئولان منتقل شده تا جزء بیماری‌های خاص و تحت پوشش بیمه قرار گیرند. در همین راستا نیز اخیرا سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۷ مجلس شورای اسلامی از قرار گرفتن این بیماران در لیست حمایت بیمه‌ای بیمارهای‌ خاص خبر داد.

منبع: ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.