فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۵۷۲۵۵۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

بیشترین مبلغ وام بانکی چقدر است؟/ وام‌های میلیاردی با سود ۴ درصد!

بیشترین مبلغ وام بانکی چقدر است؟/ وام‌های میلیاردی با سود ۴ درصد!

درحالی که برخی شرکت‌های خرید و فروش واسطه‌ای وام ادعا می‌کنند می‌توانند ۴۸ ساعته نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان وام بانکی برایتان دست و پا کنند، ظاهرا بیشترین مبلغی که در قالب طرح‌های تسهیلاتی در خود بانک‌ها به مردم ارائه می‌شود یک میلیارد تومان است. آن هم نه به این راحتی!

به گزارش تجارت‌نیوز ، این روزها که تورم افسارگسیخته شده و ارزش پول ملی سقوط کرده است، مبلغ چند میلیون تومانی وام‌های بانکی هم کمتر می‌تواند دردی از مردم دوا کند. از هفت خوان دریافت این وام‌ها هم اگر بگذریم مبالغ خرد آن‌ها در شرایط تورمی فعلی کارگشا نخواهد بود.

در چنین شرایطی برخی بانک‌ها اقدام به پرداخت تسهیلات با مبالغ بالاتری کرده‌اند که در ادامه شرایط تعدادی از آنان را بررسی می‌کنیم:

وام یک میلیارد تومانی بانک اقتصادنوین

بانک اقتصاد نوین با سپرده‌گذاری به شما وام می‌دهد. آن هم با سقف آن یک میلیارد تومان! البته سپرده‌ شما ۸۰ ماه بلوکه می‌شود. با این حال بانک به سپرده شما سود ۱۵ درصد می‌دهد و از وام فقط سود ۴ درصد می‌گیرد.

وام یک میلیارد تومانی بانک توسعه‌تعاون

تمامی فعالان بخش تعاون و خارج از بخش تعاون که دارای مجوز فعالیت از مراجع ذی‌ربط باشند (به غیر از دفاتر مرکزی واحد های تولیدی) می توانند با افتتاح و ایجاد گردش حساب برای خرید دفتر محل کار از این بانک تسهیلات دریافت کنند( در قالب عقد مرابحه و اجاره به شرط تملیک)

متقاضیان واجد شرایط در شهرهای بزرگ تهران، کرج، مشهد، اصفهان، تبریز، شیراز، اهواز حداکثر تا سقف یک میلیارد تومان و در مراکز استانها حداکثر تا سقف ۶۰۰ میلیون تومان می‌توانند تسهیلات دریافت کنند.

متقاضیان واجد شرایط در شهرستانها هم حداکثر تا سقف ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات اعتباری دریافت می‌کنند.

مدت بازپرداخت تسهیلات اعتباری طرح هم کار ۳۶،۲۴ و حداکثر ۴۸ ماهه در قالب اقساط مساوی ماهیانه است و ملک خریداری شده، مشروط بر اینکه کاربری مسکونی و یا اداری داشته باشد، به عنوان تضمین قابل ترهین است.

وام ۵۰۰ میلیون تومانی بانک گردشگری

با طرح ۶۴ بانک گردشگری می‌توان تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات با سود ۴ درصد گرفت. اما لازم است به عنوان ضمانت سپرده بلوکه کنید و ۶۰ماهه اقساط وام را به پایان برسانید. البته به سپرده شما هم سودی شش درصدی تعلق می‌گیرد.

در این طرح شما می‌توانید وام بگیرید اما نکته اینجاست که باید به همان اندازه که تسهیلات نیاز دارید پول داشته باشید تا در بانک بلوکه کنید!

وام ۵۰۰ میلیون تومانی بانک مسکن

ظاهرا وام بانک مسکن نیز قرار است به ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یابد.

محمود شایان مدیرعامل بانک مسکن، اواخر فروردین ماه از افزایش وام ساخت مسکن ۳۰۰ میلیون تومانی به ۴۵۰ میلیون تومان خبر داد. البته این وام ۴۵۰ میلیون تومانی فقط به انبوه‌سازانی تعلق می گیرد که در ساخت مسکن از فناوری‌های نوین استفاده می‌کنند.

سود این وام ۴۵۰ میلیون تومانی ۱۸ درصد است و در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۰۰ میلیون و در سایر شهرها ۳۰۰ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

حالا و در حالی که به تازگی مبلغ ساخت مسکن ۱۵۰ میلیون تومان افزایش داشته است، ممکن است مبلغ این وام به ۵۰۰ میلیون تومان هم افزایش پیدا کند. یعنی ۲۰۰ میلیون تومان بیشتر از سال گذشته!

گویا قرار است سود این وام هم کاهش داشته باشد و اقساط این تسهیلات در مدت زمان بیشتری به بانک بازگردانده شود.

وام ۴۰۰ میلیون تومانی ازدواج

وام ازدواج علاوه بر مبالغ ۷۰ میلیون و ۱۰۰ میلیون تومانی که پیش از آن درباره تخصیص آن به زوجین واجد شرایط اطلاع‌رسانی شده بود به برخی زوجین تا مبلغ ۴۰۰ میلیون پرداخت می‌شود.

یک مقام مسئول معاون در بنیاد شهید و امور ایثارگران در این باره توضیحاتی داده است. به گفته محمود پاکدل به طور کلی، وام ازدواج ۷۰ میلیون تومان است که این تسهیلات برای ایثارگران دو برابر سایر افراد عادی و معادل ۱۴۰ میلیون تومان است.

پاکدل در ادامه می‌افزاید: مبلغ این تسهیلات برای زوج‌های زیر ۲۵ سال و زوجه‌های زیر ۲۳ سال، صد میلیون تومان است که اگر ایثارگر باشند، به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد، به طوری که اگر زوجین هر دو ایثارگر باشند، مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان وام ازدواج به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

وی همچنین درباره شرایط بازپرداخت این وام نیز اظهار کرد: وام ازدواج ایثارگران، به صورت ۷ ساله تقسیط می‌شود.

وام ۳۰۰ میلیون تومانی بانک سامان

بانک سامان با پرداخت مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان بیشترین وام جهاله را در شبکه بانکی می‌دهد.

این بانک امکان دریافت تسهیلات حداکثر به میزان ۳۰۰ میلیون تومان و امکان دریافت تسهیلات خرید مسکن در کنار تسهیلات تعمیر ملک حداکثر به میزان ۷۰ درصد ارزش ملک را دارد، برای بازپرداخت تسهیلات نیز بازه‌ای حداکثر ۵ ساله در نظر گرفته است.

امکان دریافت تسهیلات به پشتوانه سپرده، گواهی سپرده، اوراق مشارکت دولتی و اوراق مشارکت بانک مرکزی و سند ملک در بانک سامان وجود دارد.

وام ۲۰۰ میلیون تومانی بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصادنوین با پرداخت مبلغ حداکثری ۲۰۰ میلیون تومان وام جعاله دومین بانک با بیشترین مبلغ پرداختی وام جهاله مسکن است.

بانک اقتصاد نوین حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان وام جعاله را ۵ ساله با ۱۸ درصد سود می‌دهد و ۲۵ درصد تسهیلات را نیز به شکل سپرده تا پایان زمان تسویه نگه می‌دارد. اما سند شش دانگ ملک در گروی بانک خواهد بود.

دریافت وام از مجاری غیررسمی تا ۲۰ میلیارد تومان!

در این میان برخی منابع خبری از شرکت‌های واسطی خبر داده‌اند که به آسانی برای شما وام بانکی چند میلیارد تومانی می‌گیرند. برای مثال یکی از این شرکت‌ها ادعا می‌کند که تا ۲۰ میلیارد تومان را به راحتی می‌تواند برای شما دریافت کند. البته باید ۲۷ درصد سود بانک را بپردازید و ۲۰ درصد هم به صاحب مصوبه وام و کارمزد شرکت را بدهید!

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.