کد مطلب: ۶۸۹۸۸۴

شرایط دریافت وام ازدواج چیست؟/ تسهیل واردات با ارز رمز

شرایط دریافت وام ازدواج چیست؟/ تسهیل واردات با ارز رمز

رئیس کل بانک مرکزی گفت: به بانک‌ها اعلام کردیم که حداکثر ظرف ۱۰ روز پس از تکمیل مدارک باید پرداخت وام صورت گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، شرایط دریافت وام ازدواج چیست؟

به نقل از بانک مرکزی ، علی صالح‌آبادی رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در مورد پرداخت وام ازدواج گفت: به بانک‌ها اعلام کردیم که حداکثر ظرف ۱۰ روز پس از تکمیل مدارک باید پرداخت وام صورت گیرد و اگر بانکی این اقدام را انجام نمی‌دهد تخطی کرده است و باید با آن‌ برخورد شود. مردم موارد تخطی را به سامانه بانک مرکزی اعلام کنند تا حتماً پیگیری شود.

وی در رابطه با مزیت‌های ثبت سفارش واردات با استفاده از رمز ارزها، عنوان کرد: این موضوع اواخر سال گذشته میان بانک مرکزی و وزارت صمت تفاهم شد. دارندگان رمز ارز‌هایی که مجوز قانونی داشتند طبق قانون می‌توانند رمز ارز استخراجی خود را برای واردات اعلام کنند. تفاهم درباره نحوه ثبت سفارش و انجام کار انجام شده و در حال اجرایی شدن است.

آرامش در بازار ارز

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه در بازار ارز آرامش خوبی برقرار است، گفت: در چهار ماهه امسال حدود ۸۰ درصد رشد تأمین ارز در سامانه نیما داشتیم و همچنان مازاد عرضه نسبت به تقاضا در سامانه نیما وجود دارد. این بازار عمق بسیار خوبی پیدا کرده و روزانه بیش از ۱۰ میلیون دلار بین صرافی‌ها معامله در حال انجام است.

صالح‌آبادی بیان کرد: از زمانی که نماد روبل و ریال در بازار توافقی تعریف شد، از همان روز تا امروز حدود روزانه ۲ میلیون روبل در این بازار معامله شده و این میزان افزایش خواهد یافت و این شروع خوبی بود که به مرور صادرکنندگان وارد این بازار می‌شوند. استفاده از ارزهای دیگر هم در حال بررسی است.

رییس کل بانک مرکزی گفت: یکی از موضوعات در دست بررسی، تامین ارز اربعین است که هنوز جمع‌بندی نشده و روی مسأله کار می‌کنیم تا امسال زوار اربعین از ارز دینار استفاده کنند و در زمان خود اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  من از سال ۱۴۰۰ ثبت نام کردم میگن بودجه نیامده

 • ناشناس

  سلامم من الان از اردیبهشت عقد کردم قراره اس ام اس بیاد هنوز نیومده من باید چیکار کنم پس کی‌ قراره جور بشه؟؟؟

 • ناشناس

  س من سه ماه سبت نام کردم هنوز اسمم نیامده

 • ساهره

  10روزی میشه تعیین شعبه شدم مدارک کامل کردم رفتم بانک گفتن دو ماه بعدش بیا اینجوری پرداخت میکنن هنوز پرونده تحویل نگرفتن گفتن دو ماه بعد تحویل میگیریم حالا منتظر بشم تا دو ماه

 • ناشناس

  والله الان رفت۱۰روزبشه وخبری نیس

 • ناشناس

  والا ما ۲۰روزه ثبت نام کردیم بانک مسکن قراره پیامک بیاد معلوم نیست کی بیاد لطفا پیگیری کنید ممنون

 • زهرا

  والله الان رفت۱۰روزبشه وخبری نیس

 • حسین

  بیش از یک ماه هست که در سامانه قرض الحسنه ازدواج ثبت نام کردم ولی هنوز نوبتی داده نشده، دو بار به بانک قرض الحسنه مهر به عنوان بانک انتخابی مراجعه کردم،‌گفتن باید صبر کنی پیغام بیاد.بجز مشکل بالا،‌ سامانه قرض الحسنه ازدواج هم یا اکثر مواقع درست بالا نمی آید یا سیار بسیار کند است.کلا یه امید ایجاد میکنید که وام میدید، بعدش کلی مردم رو به دردسر میندازید.

 • حسین

  بیش از یک ماه هست که در سامانه قرض الحسنه ازدواج ثبت نام کردم ولی هنوز نوبتی داده نشده، دو بار به بانک قرض الحسنه مهر به عنوان بانک انتخابی مراجعه کردم،‌گفتن باید صبر کنی پیغام بیاد.بجز مشکل بالا،‌ سامانه قرض الحسنه ازدواج هم یا اکثر مواقع درست بالا نمی آید یا بسیار بسیار کند است.کلا یه امید ایجاد میکنید که وام میدید، بعدش کلی مردم رو به دردسر میندازید.

 • حسین

  بیش از یک ماه هست که در سامانه قرض الحسنه ازدواج ثبت نام نمودم ولی هنوز نوبتی داده نشده، دو بار به بانک قرض الحسنه مهر به عنوان بانک انتخابی مراجعه کردیم،‌گفتن باید صبر کنی پیغام بیاد.بجز مشکل بالا،‌ سامانه قرض الحسنه ازدواج هم یا اکثر مواقع درست بالا نمی آید یا بسیار بسیار کند است.کلا یه امید ایجاد میکنید که وام میدید، بعدش کلی مردم رو به دردسر میندازید.