خبر مهم:

کد مطلب: ۷۲۴۰۸۳

سقف تسهیلات اشتغال نیازمندان افزایش یافت

سقف تسهیلات اشتغال نیازمندان افزایش یافت

معاون کمیته امداد کشور گفت: سقف تسهیلات عمومی به‌منظور ایجاد اشتغال برای نیازمندان به ۱۵۰میلیون تومان افزایش یافته است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، معاون کمیته امداد کشور خدمات‌رسانی به جامعه هدف در کمیته امداد در سال جاری را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: عملکرد مشارکت مردم به مردم در 7 ماه امسال بیش از 10هزار و 500میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده است.

به نقل از تسنیم، حبیب‌الله آسوده این خدمات را در قالب واگذاری کالا و پرداخت نقدی دانست و خاطرنشان کرد: در این راستا مردم در 7 ماه امسال 1500میلیارد تومان در نقاط مختلف کشور زکات پرداخت کرده‌اند که در حوزه خدمات‌رسانی به نیازمندان هزینه شده است.

آسوده با اشاره به کمک 300میلیارد تومانی مردم در قالب صدقه خاطرنشان کرد: در 7 ماه امسال حامیان کودکان یتیم و محسنین 1400میلیارد تومان به حساب آنان واریز کرده‌اند و مراکز نیکوکاری محلات هم نقش مهمی در خدمات‌رسانی به نیازمندان و فقرا داشته‌اند.

وی عمده هدف و سیاست کمیته امداد حضور مردم برای رفع نیازمندان دانست و بیان کرد: حکمرانی خیر و احسان در جامعه، از اهداف کمیته امداد با مشارکت مردم است و در این زمینه مشارکت حداکثری مردم در فعال شدن مراکز نیکوکاری و تحقق کمک به نیازمندان از اولویت‌های کمیته امداد است.

معاون کمیته امداد کشور خدمات‌رسانی با بیان اینکه امسال 500هزار فرصت شغلی در این نهاد ویژه مددجویان و 5 دهک اقتصادی جامعه ایجاد می‌شود، گفت: سقف تسهیلات عمومی به‌منظور ایجاد اشتغال برای نیازمندان به 150میلیون تومان افزایش یافته است.

حبیب‌الله آسوده خاطرنشان کرد: سقف پرداخت تسهیلات عمومی برای کارفرمایان در به‌کارگیری مددجویان کمیته امداد تا 4میلیارد تومان افزایش یافته است.

آسوده با بیان اینکه 50درصد تعهدات اشتغال‌زایی دولت در سال جاری توسط کمیته مداد اجرا می‌شود، اظهار کرد: در اجرا طرح‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد در کشور شرایط مطلوبی دارد.

وی اشتغال را محور توانمندسازی مددجویان دانست و تصریح کرد: همه کارکنان این نهاد بسیج شدند تا با توانمندسازی مددجویان در حوزه اشتغال‌زایی و خوداتکایی افراد تحت پوشش و 5 دهک اقتصادی جامعه تسهیلات ارزان قیمت پرداخت کند.

معاون کمیته امداد کشور کمک، هدایت و نظارت بر اجرا طرح‌های اشتغال‌زایی را از برنامه‌های مهم کمیته امداد دانست و بیان کرد: ایجاد اشتغال پایدار از برنامه‌های مهم کمیته امداد در سال جاری است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.