کد مطلب: ۷۹۲۳۸۶

هدف‌گذاری بورس انرژی برای افزایش شفافیت معاملات حامل‌های انرژی

هدف‌گذاری بورس انرژی برای افزایش شفافیت معاملات حامل‌های انرژی

مدیر عامل بورس انرژی با اشاره به برنامه‌های تدوین شده برای معاملات بورس انرژی، افزایش شفافیت در معاملات را امری مهم دانست.

به گزارش تجارت‌نیوز ، مدیر عامل بورس انرژی از هدف‌گذاری بورس برای افزایش شفافیت معاملات حامل‌های انرژی خبر داد.
علی نقوی، مدیرعامل بورس انرژی ایران گفت: برای سال ۱۴۰۲، چندین برنامه راهبردی تدوین شده که از جمله آن می‌توان به راه‌اندازی بازار ساعتی برای معاملات برق؛ آغاز معاملات اختیار معامله؛ توسعه معاملات بازار فیزیکی بورس انرژی و همچنین قراردادهای آتی نفت خام و میعانات گازی اشاره کرد.

علی نقوی مدیرعامل بورس انرژی ایران، ضمن تبریک سال نو به جامعه سهامداران، بیان کرد: آغاز سال ۱۴۰۲ شمسی و همچنین فرارسیدن ماه مبارک رمضان را به تمامی هموطنان عزیز به خصوص اهالی بازار سرمایه، تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

نقوی در تشریح برنامه‌های بورس انرژی برای سال جدید گفت: برای سال ۱۴۰۲، در بورس انرژی ایران چندین برنامه راهبردی تدوین شده که از جمله آن می‌توان به راه‌اندازی بازار ساعتی برای معاملات برق؛ آغاز معاملات اختیار معامله؛ توسعه معاملات بازار فیزیکی بورس انرژی و همچنین قراردادهای آتی نفت خام و میعانات گازی اشاره کرد.

وی اضافه کرد: در تلاش هستیم تا با طراحی ابزارهای متنوع، فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری را پیش روی سرمایه‌گذاران قرار دهیم تا با شفاف شدن معاملات حامل‌های انرژی، امکان پیش‌بینی‌پذیری و شفافیت در بخش انرژی کشور را ارتقا دهیم.

علی نقوی بیان کرد: در سالی که گذشت، بورس انرژی ایران شاهد معاملات انواع فراورده‌های هیدروکربوری و برق و سایر ابزارهای مالی قابل‌معامله در بورس به ارزش بیش از ۱۴۰ هزار میلیارد تومان بود.

وی افزود: در سالی که گذشت این افتخار نصیب ما شد که ۳ میلیارد دلار از صادرات فراورده‌های نفتی از مسیر بورس انرژی ایران رقم بخورد.

منبع: آرمان اقتصادی

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.