کد مطلب: ۶۶۸۶۸۰

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش‌بینی بورس امروز/ ۴ سیگنال جدید برای سهامداران

پیش‌بینی بورس امروز/ ۴ سیگنال جدید برای سهامداران

شاخص کل بورس روز گذشته روند نسبتا نوسانی داشت و در پایان معاملات افت کمتر از یک درصدی را ثبت کرد. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس امروز روند متعادل روبه‌ بالایی را تجربه می‌کند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بورس دیروز هزار و ۷۷۵ واحد افت داشت و در سطح یک میلیون و ۵۴۵ هزار واحدی قرار گرفت. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روند متعادل روبه بالایی را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز تا حدودی مثبت شود.

مهدی طغیانی نماینده مردم اصفهان گفت: وزارت صمت مدعی شده بورس کالا مربوط به عرضه کامودیتی است و به خودرو مربوط نمی‌شود! خوب، کجای دنیا برای عرضه خودرو قرعه کشی وجود دارد؟ استدلال‌های وزارت صمت درباره این تصمیم برای ما قابل قبول نیست و این موضوع را بسیار جدی پیگیری خواهیم کرد. وزارت صمت باید برای لغو عرضه خودرو در بورس کالا به مجلس توضیح دهد.( سنا )

عرضه خودرو در بازار سرمایه می‌تواند این محصول را از رانت دور و به تعادل قیمتی برساند.

افزایش درآمدها در بورس

مهدوی ابهری، دبیر کل انجمن صنفی و کارفرمایی صنعت پتروشیمی از هدف‌گذاری عرضه ۱۴ میلیارد دلاری پتروشیمی‌ها در بازار ارز تا پایان سال جاری خبر داد.( مهر )

این افزایش درآمدها می‌تواند تاثیر مثبتی روی صنعت پتروشیمی در بازار سهام بگذارد.

میثم فدایی، مدیرعامل فرابورس گفت: تغییر دامنه نوسان دی ماه ۱۴۰۰ مطرح و قرار شد هر فصل یک درصد در بازار سرمایه دامنه نوسان افزایش یابد. اما با توجه به شرایط مبهم بودجه و برجام مقرر شد این تصمیم در شرایطی پایدارتری عملی شود. در حال حاضر با افزایش یک درصدی دامنه نوسان در فرابورس شاهد کاهش صفوف فروش هستیم.( ایرنا )

افزایش دامنه نوسان می‌تواند تاثیر مثبتی روی معاملات بازار سرمایه و افزایش نقدشوندگی داشته باشد.

طبق اطلاعیه جدید بورس کالا ، خریداران سکه بورسی از امروز در هر سفارش حداکثر می‌توانند ۱۰ سکه سفارش خرید بگذارند.( تسنیم )

کارشناسان عقیده دارند که این محدودیت نمی‌تواند خرید سکه را در بازار سرمایه کمتر یا قیمت آن را کاهش دهد.

آخرین اخبار بازار سرمایه در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  صعود بورس مساوی است با حذف حقوقی ها در بورس

 • ناشناس

  فروش حقوقی سمگا را دیروز دیدید . اگر کسی ندیده بره ببینه که چرا حقوقی تا توانست فروخت . حقوقی ها در نمادهای دیگر هم چنین عمل میکنند .آیا به این شکل فروش به ضرر بارا سرمایه نیست .

 • فرهادی

  زندگی ام و سرمایه ام و عمرم را در بورس کشور نابود کردم و از دست دادم ۳ سال پیش ۴۰۰ میلیون وارد بورس کردم و سهام مخابرات و بزاگرس و کمباین و….را خریدم در ان زمان می خواستم یک ویلای ۴۰۰ متری در شمال کشور با همین مبلغ پول بخرم الان قیمت ویلا شده ۴ میلیارد تومان و سرمایه من شده ۱۲۰ میلیون تومان بخدا نابود شدم خدایا……..

 • ناشناس

  سرمایه ام در بورس بی ارزش شد در طی نزدیک به ۳ سال ولی قیمت خودرو و ملک و….. بیش از ۱۰ برابر رشد کرد سرمایه ام را بی ارزش و منفی و نابود کردند

 • ناشناس

  بورس کشور به سرمایه مردم دست درازی کرد

 • محمد

  اکثر سهامها به قیمت چند سال قبل رسیدن فروختن در این قیمت اشتباست کاری به شاخص نداشته باشید قیمت سهامها را نگاه کنید

 • ناشناس

  چرا حرف حق را ثبت نمی کند

 • ناشناس

  بابا فروش سهام عدالت را آغاز کنید

 • ناشناس

  من تا دو سال پیش یه زندگی آرام داشتم درسته چیزی نداشتم ولی عوضش زندگی آرامی داشتم با دعوت مسئولین الی رتبه کل زندگیم یه پراید داشتم فروختم گذاشتم تو بورس که یه خورده درآمد داشته باشم برای خانواده ام ولی برعکس شد. منی که بخاطر بیماری توان کار ندارم سرمایه ام هم رفت خرج خانواده را از کجا بیارم‌؟دیگه اونقدر نفرین کردیم فایده هم نداره خدایا فقط به خودت سپردم خودت که از وضعیت من با خبری ؟فقط اونایی که این وضع ها رو برای این کشور بوجود آوردند به سرنوشت ما دچارشان کن