فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۷۳۶۷۶۰

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پایان بورس امروز / سبز خوش رنگ بازار سرمایه

پایان بورس امروز / سبز خوش رنگ بازار سرمایه

رشد بورس تهران در هفته جاری که از معاملات روز یکشنبه آغاز شد، مومنتوم افزایشی به خود گرفته است. نماگر اصلی تالار شیشه‌ای با رشد 1.44 درصدی موفق شد 20 هزار و 12 واحد افزایش یابد و در ارتفاع یک میلیون و 409 هزار واحدی قرار گیرد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، واکنش سریع بورس به شدت گرفتن اصلاح در روز آغازین این هفته، این پیام نهفته را می‌دهد که نماگر اصلی تالار شیشه‌ای قصد عقب‌نشینی بیشتر ندارد. امروز شاخص کل بورس با ثبت گام 20 هزار و 12 واحدی بر فراز ابر کانال 1.4 میلیونی ایستاد.

شاخص کل هم‌وزن نیز که این روزها برخلاف هفته گذشته هم‌کوک با نماگر اصلی به ساز در آمده است، با سبقت از شاخص کل رشد 1.49درصدی به ثبت رساند و بدین ترتیب به محدوده 420 هزار و 399 واحد رسید.

روند بازار

روند بورس

نمودار لحظه‌ای رفتار شاخص‌های بورس تهران، نشان از رشد پیوسته آن‌ها در طول ساعات معاملاتی امروز دارد. اگرچه در نیمه دوم روز معاملاتی یعنی از ساعت 10:30 شیب تقاضا کمی کندتر شد اما همچنان زور خریداران به فروشندگان غلبه داشت.

بالاخره ورود پول حقیقی‌ها به بورس رقم خورد

بررسی آمار مالکیت افراد حقیقی حکایت از ورود سرمایه این افراد به بازار سهام دارد. شاخص ورود و خروج سرمایه تا لحظه تنظیم این گزارش خبر از ورود 220 میلیاردی پول افراد حقیقی به بورس می‌دهد. اتفاقی که بعد از اولین روز آذرماه بالاخره پس از 13 روز کاری متوالی خروج سرمایه، به وقوع پیوست.

همچنین 498 نماد مثبت و 138 نماد منفی تابلوی معاملاتی امروز بورس، نشان از برتری واضح خریداران در بازار امروز دارد. همچنین امروز 97 نماد در صف خرید و 25 نماد در صف فروش صف‌های بورس را تشکیل دادند.

نمادهای مهم بورس امروز

امروز نمادهای فولاد، فملی، وبملت، شستا و کگل بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای میدکو، رمپنا، سپ، فخاس و خراسان در بر دارنده بیشترین تاثیر منفی روی شاخص کل بودند.

در سوی دیگر بازار نمادهای زاگرس، شراز، فرابورس، صبا و شگویا بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص کل فرابورس داشتند. از طرفی بپاس، فغدیر، کوثر، سغدیر و پارتا بیشترین تاثیر منفی را روی این شاخص داشتند.

بیشترین خالص خرید حقیقی‌ها متعلق به نمادهای خبهمن، فزر، وبانک، وآذر، اخابر، کگل و غدشت بود. در لیست بیشترین ارزش‌ صف فروش نمادهای میدکو، بپاس، رفاه، سفاسی و واحصا در این لیست به چشم می‌خورد. بیشترین ارزش صف خرید نیز متعلق به نمادهای فکمند، کپشیر، خبنیان، وسدید و فرابورس بود.

آخرین پیش‌بینی‌های بازار سرمایه را در صفحه پیش‌بینی بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.