فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۷۳۸۹۱۹

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی بورس امروز / بدقولی در بورس کالا؟

پیش بینی بورس امروز / بدقولی در بورس کالا؟

شاخص کل بورس تهران روز گذشته کمتر از یک درصد کاهش ارتفاع را تجربه کرد. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس روند متعادلی خواهد داشت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، شاخص کل بورس روز گذشته با عملکرد عمدتا منفی و خنثی در گروه‌های بزرگ بازار، نظیر خودرو و قطعات، فلزات اساسی و پتروپالایشی‌ها پس از 4 روز سبز پیاپی و رشد حدود 89 هزار واحدی نهایتا رنگ سرخ به خود دید. گام منفی 3 هزار و 88 واحدی دیروز، نماگر اصلی تالار شیشه‌ای را تا محدوده یک میلیون و 469 هزار و 672 واحد برد.

شاخص کل هم‌وزن اما روند متفاوتی را تجربه کرد. عملکرد خوب سهام متوسط و کوچک بازار به ویژه گروه بانکی و فعالیت‌های مرتبط با سازمان بورس، توانست نماگر هم‌وزن را با گام 0.61 درصدی ضمن افزایش 2 هزار و 660 واحدی بر فراز ارتفاع 436 هزار و 425 واحدی قرار دهد.

امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای، روندی متعادل را تجربه می‌کند. بر همین اساس این انتظار وجود دارد که شاخص کل در این روز عملکردی نوسانی و رو به تعادل از خود نشان دهد.

مجوز سرمایه‌گذاری در اوراق سکه

سازمان بورس و اوراق بهادار به صندوق‌های طلا مجوز داد در اوراق سکه بانک مرکزی سرمایه‌گذاری کنند. این اوراق از تاریخ ۱۷ آبان ۱۴۰۱ وارد بورس شده و در این پروسه تنها ۱۸۰۰ قطعه سکه بهار آزادی در آن معامله (خرید و فروش) شده است.

ورود صندوق‌های طلا به معاملات اوراق سکه می‌تواند به متعادل‌شدن قیمت در اوراق سکه کمک کند.

تعویق در عرضه لاماری

عرضه این هفته لاماری در بورس به تعویق افتاد. پیرو ابلاغیه وزارت صمت مبنی بر رعایت کف عرضه 500 دستگاهی، عرضه این هفته لاماری شرکت آرین پارس موتور به تعویق افتاد.

بدقولی‌ در زمینه عرضه خودرو در بورس کالا می‌تواند به سرعت به جریان اعتمادسازی این بستر نوپا بین فعالان بازار بورس کالا منجر شود.

بانک مرکزی در تامین ارز محدودیتی ندارد

بانک مرکزی اعلام کرد: در هفته‌های اخیر بازار ارز به‌طور عمده متاثر از انتشار برخی اخبار و شایعات غیرواقعی با نوساناتی مواجه شده و بالا رفته است و این بانک محدودیتی در تامین ارز ندارد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.