کد مطلب: ۸۸۵۱۳۰

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد؛

 پایان بورس امروز ۶ آبان ۱۴۰۲ / موج انفجار در غزه، بورس تهران را لرزاند!

 پایان بورس امروز 6 آبان 1402 / موج انفجار در غزه، بورس تهران را لرزاند!

بورس تهران امروز صحنه فرار حقیقی‌ها بود. در روزی که قیمت دلار به پیشروی در کانال 52 هزار تومانی ادامه می‌داد، بازار سهام تحت تاثیر موج تازه جنگ در غزه، فروریخت و 95 درصد از نمادهای بازار منفی شدند. به این ترتیب بیش از 1199 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شد و 226 نماد، نوسان بالای منفی پنج درصد را تجربه کردند!

به گزارش تجارت‌نیوز ، نقشه بورس تهران امروز یکدست منفی بود. از شب گذشته که حملات اسرائیل به غزه بالا گرفت، بسیاری از سرمایه‌گذاران در بازار سهام، به فکر فروش افتاده بودند. اقدامی که اگرچه ممکن است هیجانی به نظر برسد اما با ذات سرمایه که گفته می‌شود ترسو است، مطابقت داشت و بازار را فروشنده کرد.

به این ترتیب، 95 درصد از نمادهای بازار منفی شدند و 226 نماد در محدوده بیشتر از منفی پنج درصد معامله شدند. با این حال اما حجم معاملات خرد، امروز از مرز 9 میلیارد برگه سهم گذشته که می‌تواند کورسوی امیدی برای ادامه حیات این بازار باشد.

پایان بورس امروز 6 آبان 1402

حمایت 2 میلیونی از دست رفت

شاخص کل بورس تهران امروز با ریزش 50 هزار و 857 واحدی، معادل 2.54 درصد فروریخت. به این ترتیب نماگر بازار سطح حمایت دو میلیون واحدی را از دست داد و در پله یک میلیون و 951 هزار و 217 واحد متوقف شد.

شاخص هم‌وزن نیز امروز وضعیت بهتری نداشت و با ریزش 23 هزار و 547 واحدی روبرو شد تا با عقبگرد 3.48 درصدی در سطح 653 هزار و 176 واحد قرار بگیرد. شاخص کل فرابورس نیز امروز بیش از 672 واحد افت را ثبت کرد و به پله 23 هزار و 903 واحد رسید.

نمادهای موثر بر نماگرهای بازار

امروز در بورس تهران، نماد فولاد به تنهایی شاخص کل را سه هزار و 455 واحد پایین کشید. پس از آن نیز نمادهای فارس، شستا، شپنا و کچاد، هر کدام بیش از دو هزار واحد شاخص کل را به عب راندند. در همین حال، نمادهای وبملت و فملی هم بیش از 1000 واحد اثر منفی بر شاخص کل بورس داشتند.

در این میان، شستا، خگستر، وبملت، فولاد، پترول، شپنا و شبندر، پرتراکنش‌ترین نمادهای بورسی در معاملات امروز بازار سهام بودند.

در فرابورس هم نمادهای آریا، وسپهر، خاور، هرمز، زاگرس، صبا و مارون، بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند. در همین حال، کرمان، خاور، فزر، بمولد، فرابورس، نیان و آریا، پرتراکنش‌ترین نمادهای فرابورسی بودند.

حجم و ارزش معاملات خرد

در جریان دادوستدهای امروز بازار سهام، حجم معاملات خرد سهام، حق تقدم و صندوق‌های سهامی به 9 میلیارد و 100 میلیون برگه سهم رسید. ارزش این معاملات نیز چهار هزار و 601 میلیارد تومان بود.

امروز همچنین بیش از هزار و 199 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. این در حالی بود که این بار صندوق‌های درآمد ثابت هم شاهد خروج پول حقیقی بودند و 615 میلیارد تومان از دست دادند. گفتنی است در پایان معاملات امروز بازار سهام، تمامی گروه‌های بازار غیر از صندوق‌های کالایی، خروج پول حقیقی ثبت کردند.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  آنهایی فروختند قطعا ضرر نکردند زیرا ترند اکثریت سهام را در بازه یک ساله نگاه کنید صعودی بودند و بازده مثبت. آنهایی که اخیرا خرید کرده اند باید نگاه بلند مدت داشته باشند.

 • ناشناس

  به نظر می رشد همه در حال صفر کردن پرتفوی وخارج کزدن از بورس هستند

 • ناشناس

  مسبب قرمزی امروز بورس حقوقی خودرو

 • علی کرمیان

  علت این ریزش ها مشکل غزه واسرائیل یا اکراین وروسیه،بلوکه وآزادشدن پول ،افزایش وکاهش قیمت دلار،احیاوعدم احیای برجام ووو نیست مشکل بورس عدم نظارت واقعی وسوء استفاده مسئولین مرتبط از موقعیت هاست این جماعت مافیا ازهر فرصتی وبهانه ای به نفع خود استفاده می کنند

 • ناشناس

  به حضرت حق قسم ، مسئولین دعوت کننده مردم مظلوم به بازار غارتگری بورس ، در پیشگاه خدا وحق الناس ، گناهان بزرگ ونابخشودنی وعظیمی دارند من یکی آنها رو نمی بخشم وحلال نمیکنم واگذارشون به خداوند منتقم وقاصم الجبارین ومبیر الطالمین

 • اصی

  توو بگو چه چیزی توو این دنیا بورس تهران رو نمی لرزونه

 • ناشناس

  جوانمرد وفریادرس وفرد رشیدی در این مملکت پیدا نمیشود که این چهار سال حق سهامداران متضرر ومظلوم ودعوت شده را بدهد؟؟
  اگر اینجوری است که هست ، من دیگر به آنها هیچ اعتقادی ندارم وآنها را نماینده خود نمیدانم والسلام

 • ناشناس

  بورس منار جنبانه که با هر اتفاقی در کرات دیگر هم میلزد وسرمایه های مردم بدبخت را میسوزاند انگار پولهای سهامداران را به جای خوراک پتروشیمیها وفولاد وسیمان وسایر صنایع بعوض گاز اشتباه گرفته اند واین مسولین بورسه که بعد از افتضاح اردیبهشت ماه که رانت را هدیه دادند به خودیها وروپوش گذاشتند روی اون-هنوز هم میگن همه چیز عادیه واین مسائل جزع ریسکهای بازاره .

 • ناشناس

  بورس ایران از زمان دعوت همگانی بصورت هدفمند لرزید
  مرکز پولسوزی و بدبختی ملت

 • ناشناس

  تو هر جای این کره خاکی بحرانی .تشنجی ویا جنگی درمیگیره بدبخت ملت مظلوم ایران باید تقاص پس بدهند هست ونیستمان تو سازمان دستوری وخرابشده بورس از بین رفت.