خبر فوری:

خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۰۰۷۳

«تجارت‌نیوز» گزارش می‌دهد:

بازدهی بورس در هفته سوم اردیبهشت ۱۴۰۳/ عقب‌نشینی بازار سهام با چاشنی ناامیدی سرمایه‌گذاران

بازدهی بورس در هفته سوم اردیبهشت 1403/ عقب‌نشینی بازار سهام با چاشنی ناامیدی سرمایه‌گذاران

بازدهی بورس در هفته سوم اردیبهشت منفی شد. بازار سهام این هفته را هم در رخوت بهاری به سر برد و با عقبگرد شاخص‌ها و افت حجم و ارزش معاملات خرد روبه‌رو بود.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس در هفته سوم اردیبهشت‌ماه 2.02 درصد افت کرد و از ارتفاع دو میلیون و 264 هزار و 917 واحدی در نخستین ساعت معاملاتی هفته، به سطح دو میلیون و 219 هزار و 92 واحد در آخرین ساعت معاملاتی روز چهارشنبه رسید.

شاخص هم‌وزن نیز که طی معاملات هفته گذشته در برخی روزها عملکرد بهتری نسبت به شاخص کل داشت، این هفته منفی شد. شاخص هم‌وزن به‌ عنوان نماینده معاملات نمادهای کوچک و متوسط بازار سهام، این هفته 12 هزار و 900 واحد پایین آمد و با افت 1.7 درصدی در سطح 737 هزار و 944 واحد قرار گرفت.

شتاب گردش پول در بازار کند شد

سومین هفته اردیبهشت‌ماه با رخوت معاملاتی همراه بود و از رونق و پویایی خبری نبود. طی این هفته در اغلب روزها ارزش معاملات خرد در سطوح دو تا سه هزار میلیارد تومانی نوسان داشت و حجم معاملات خرد به طور میانگین روی 6 میلیارد برگه سهم قرار داشت.

خروج پول حقیقی ادامه یافت

تراز پول حقیقی در سهام و حق تقدم این هفته هم منفی شد و بازار بخشی از سرمایه حقیقی‌ها را از دست داد. در پایان معاملات روز چهارشنبه مشخص شد طی چهار روز کاری هفته سوم اردیبهشت، دست کم 575 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار خارج شده است.

گزارش‌های بیشتر را در صفحه بازار سرمایه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.