خبر فوری:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۹۱۴۵۶۱

وزرای تندرو در تهدید نتانیاهو: یا ادامه جنگ یا سرنگونی حکومت

وزرای تندرو در تهدید نتانیاهو: یا ادامه جنگ یا سرنگونی حکومت

​درپی اظهارات جمعه شب رئیس جمهور آمریکا درباره پیشنهاد جدید به جنبش حماس، وزرای تندرو کابینه رژیم صهیونیستی بار دیگر نخست‌وزیر این رژیم را تهدید به سرنگونی در صورت موافقت با توافق تبادل اسرا کردند.

به گزارش تجارت‌نیوز، «بتسلئیل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در این باره گفت: با نخست‌وزیر صحبت کرده‌ام و به او اعلام کردم بخشی از کابینه‌ای نخواهم بود که با خطوط کلی پیشنهاد موافقت کند و جنگ بدون نابودی حماس و آزادی گروگان‌ها (اسرای صهیونیست در غزه) پایان یابد.

اسموتریچ با تکرار اهداف متوهمانه مقامات رژیم صهیونیستی از جنگ، افزود: پیش از نابودی حماس با توقف جنگ موافقت نخواهیم کرد و ما خواستار ادامه جنگ تا تحقق این هدف و همچنین آزادی افراد ربوده شده و همچنین خلق یک واقعیت امنیتی جدید در نوار غزه و لبنان هستیم.

«ایتامار بن گویر» وزیر تندروی امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز تهدید به انحلال کابینه بنیامین نتانیاهو کرد و گفت: این معامله با جزئیاتی که امروز منتشر شد به معنای پایان جنگ و کنار گذاشتن هدف نابودی حماس است و این یک تهدید امنیتی برای اسرائیل و نشان دهنده شکست مطلق است.

وی ادامه داد: ما اجازه نخواهیم داد که جنگ بدون حذف کامل حماس به پایان برسد، اگر نخست‌وزیر با شرایطی که امروز منتشر شد، توافق غیرقانونی را اجرا کند که به معنای پایان جنگ و کنار گذاشتن شکست حماس است، حزب ما کابینه را منحل خواهد کرد.

در همین راستا، «یائیر لاپید» رئیس جریان اپوزیسیون رژیم صهیونیستی اظهار کرد: تهدیدهای بن گویر و اسموتریچ به سرنگونی کابینه، سهل انگاری نسبت به امنیت اسرائیل، گروگان‌ها و ساکنان شمال و جنوب است.

وی گفت: این بدترین و فاسدترین کابینه در تاریخ اسرائیل است.

این اظهارات پس از آن بیان شد که رئیس‌جمهور آمریکا جمعه شب گفت رژیم صهیونیستی یک پیشنهاد جدید برای برقراری آتش‌بس و تبادل اسرا ارائه کرده و در صورت حصول توافق بر سر این طرح جدید، آمریکا پایبندی تل‌آویو به مفاد این طرح را تضمین خواهد کرد.

بایدن گفت: «اسرائیل یک پیشنهاد جامع ارائه داده است. این یک نقشه راه است که به آتش‌بس پایدار و آزادی تمام اسرا منجر خواهد شد. این پیشنهاد از طریق قطر به حماس تحویل داده شده است.»

منبع : ایسنا

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.