فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۶۵۰۱۷۲

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سقوط بی‌انتها / زمستان رمزارزها در راه است؟

سقوط بی‌انتها / زمستان رمزارزها در راه است؟

بیت‌کوین دوباره تا محدوده ۳۸ هزار دلار ریزش کرد و پیش‌بینی می‌شود احتمال ریزش بیت‌کوین به صورت مقطعی ادامه داشته باشد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته بیش از دو درصد ریزش کرد و حالا روی محدوده ۳۸ هزار دلار معامله می‌شود. خبر بد دیگر اینکه کندل ماهانه بیت‌کوین امروز صبح نزولی بسته شد. این کندل ،نقدر نزولی بود که تمام صعود دو کندل ماهانه قبلی را ریزش کرد.

زمستان در راه است؟

زمستان اصطلاحی است که برای بازار نزولی به کار می‌رود. زمانی که بازار آنقدر رشد می‌کند که نوبت اصلاح است می‌توان گفت که زمستان فرارسیده است. قبلا هم زمانی که بیت‌کوین در محدوده ۳۰ هزار دلار معامله می‌شد همه از رسیدن زمستان می‌گفتند اما بیت‌کوین همه را غافلگیر کرد.

حالا بعد از نزول کندل ماهانه بیت‌کوین، همه چیز فرق کرد. بسیاری پیش‌بینی می‌کنند که احتمالا کندل ماهانه بعدی در محدوده ۲۵ تا ۲۸ هزار دلار باشد. اگر بیت‌کوین کانال ۳۰ هزار دلار را از دست بدهد می‌توانیم بگوییم که زمستان بازار رسید. اما بعد از هر زمستان بهار از راه می‌رسد.

تکنیکال

محدوده حمایتی‌های بیت‌کوین به می‌توانیم بازگشت قیمت از این محدوده‌ه امید داشته باشیم ۳۷، ۳۴ و ۳۲ هزار دلار هستند.

برخی تحلیلگران ادعا می‌کنند که این بازار نزولی آخرین ریزش بازار قبل از بیت‌کوین ۱۰۰ هزار دلاری است. بلومبرگ هم پیش‌بینی کرده است بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۱۰۰ هزار دلار و اتریوم به ۶ هزار دلار می‌رسد. البته بلومبرگ قبلا پیش‌بینی کرده بود که احتمال ریزش مقطغی بازار تا ۲۷ هزار دلار هم وجود دارد.

در نمودار روزانه به نظر می‌رسد که مکدی یک سیگنال خرید به بازار بدهکار است. اندیکاتور مکدی از زمانی که بیت‌کوین از ۴۶ هزار دلار ریزش کرد سیگنال فروش صادر کرد. بعد از آن هیچ سیگنال خریدی از این اندیکاتور صادر نشد.

شاخص مقاومت نسبی روی عدد ۳۹ و در نیمه پایینی اندیکاتور قرار دارد. MFI هم روی عدد ۴۲ قرار دارد و هنوز هیچ سیگنالی برای بازار ندارد.

سیگنال مثبت دیگر این است که کندل‌ها در نمودار روزانه در کف کانال بولینگرباند قرار دارند.

آخرین اخبار رمزارزها را در صفحه ارز دیجیتال تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.