تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پاسخ بله گوگل به ارزهای دیجیتال

پاسخ بله گوگل به ارزهای دیجیتال

شرکت گوگل تصمیم دارد به زودی بابت خدمات ابری خود، برای شرکت‌ها امکان پرداخت از طریق رمزارزها را فراهم سازد.

شهاب شبیری/ به گزارش تجارت‌نیوز ، آلفابت به عنوان مالک شرکت گوگل به تازگی اعلام کرد در حال فراهم کردن امکان پذیرش ارزهای دیجیتال در ازای خدمات ابری این شرکت است.

گوگل کلاود از این پس به توسعه دهندگان وب ۳ اجازه خواهد داد تا از طریق کوین‌بیس پرداخت‌های خود را بابت سرویس‌های این شرکت انجام دهند. همکاری شرکت گوگل و کوین‌بیس باعث می‌شود شرکت‌ها بتوانند از ده‌ها ارز محبوب بازار مثل بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین، دوج‌کوین، شیبا اینو و… به عنوان روش پرداخت استفاده کنند.

در ابتدا گوگل تصمیم دارد این ویژگی را برای تعداد محدودی از شرکت‌ها قراهم کند اما در گام‌های بعدی خود تعداد بسیار بیشتری از شرکت‌ها خواهند توانست پرداخت‌های خود را از طریق کوین‌بیس انجام دهند.

گوگل

آیا وب ۳ جایگزین اینترنت فعلی خواهد شد؟

در حال حاضر چندین سال از زمان توسعه اینترنت می‌گذرد. در روزهای ابتدایی اینترنت، (وب ۱) که تنها قادر به پردازش متن و تصاویر ثابت بود وظیفه برقراری ارتباط میان کاربران را به عهده داشت. سپس اینترنت به شکل فعلی یعنی (وب ۲) در جهان فراگیر شد. در حال حاضر فناوری در حال تکامل به سمت (وب ۳) به عنوان جانشین وب ۲ شناخته می‌شود. وب ۳ از طریق تکنولوژی بلاکچین به کاربران اجازه مدیریت بهتر داده‌های خود را در سراسر اینترنت می‌دهد.

گوگل در میان بزرگان فناوری یکی از اولین شرکت‌هایی است که به عرصه وب ۳ پا می‌گذارد. این رخداد مهم می‌تواند یکی از اولین و بزرگترین گام‌ها در جهت جایگزینی وب ۳ با وب ۲ باشد. از تصمیم این غول فناوری می‌توان پی برد که وب ۳ در آینده‌ای نه چندان دور جایگزین اینترنت فعلی خواهد شد.

نظر کوین‌بیس نسبت به همکاری با گوگل

همکاری با گوگل، خبر بسیار خوبی برای کوین‌بیس محسوب می‌شود، چرا که از این پس می‌تواند تعداد زیادی از شرکت‌هایی که مایل به استفاده از اکوسیستم گوگل هستند را به طرف پلتفرم خود جذب کند.

برایان آرمسترانگ، یکی از بنیانگذاران و همچنین مدیرعامل کوین‌‌بیس در این باره گفت: از این که گوگل کلاود(Cloud)، کوین‌بیس را برای توسعه بیشتر وب ۳ و فراهم سازی امکانات قدرتمند برای توسعه دهندگان انتخاب کرد، بسیار هیجان زده‌ایم.

حال باید منتظر باشیم تا تاثیرات این همکاری را بر روی روند توسعه وب ۳ و رونق بازار رمزارزها مشاهده کنیم.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر