تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

ضعف خریداران بیت کوین در حفظ سطح ۲۸ هزار دلار

ضعف خریداران بیت کوین در حفظ سطح 28 هزار دلار

بیت کوین با وجود افزایش قیمت در روزهای اخیر، روز گذشته، پس از رسیدن به سطح 29 هزار و 184 دلار، با فشار فروش مواجه شد و دوباره به زیر سطح 28 هزار دلار بازگشت.

به گزارش تجارت‌نیوز ، آینده بیت کوین همچنان روشن به نظر می‌رسد و کارشناسان افزایش قیمت را در روزهای آینده پیش بینی می‌کنند. از طرفی دیگر اما نظرات منفی برخی معامله‌گران درباره سطح مقاومتی مهم 29 هزار دلار، باعث شده تا نظرات صعودی درباره بیت کوین کمرنگ‌تر شوند.

تاثیر ادعاهای بیکاری و داده‌های رشد تولید ناخالص داخلی بر بازار ارزهای دیجیتال

در چند هفته گذشته، بازار ارزهای دیجیتال شتاب بیشتری به دست آورده و همزمان با افزایش ترس از بحران مالی که قبل‌تر منجر به افزایش ارزش در بازار کریپتو شده بود، به روند صعودی خود ادامه داد.

گفتنی است، اکنون سرمایه‌گذاران منتظر انتشار شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) در روز جمعه هستند که نوعی شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو است.

بر اساس داده‌های منتشر شده در روز پنجشنبه، مطالبات بیکاری بیش از حد انتظار افزایش یافته و رشد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم کمی پایین‌تر بوده است. این موضوع نشان دهنده سرد شدن بازار کار و مسئله حمایت از سیاست نرم‌تر فدرال رزرو است. در نتیجه این سیاست، فدرال رزرو می‌تواند منجر به ضعیف‌تر شدن دلار شود که ممکن است به نفع بیت کوین تمام شود.

علاوه بر این، سرد شدن بازار کار و رشد پایین تولید ناخالص داخلی ممکن است سرمایه‌گذاران را به دنبال سرمایه‌گذاری‌های جایگزین مانند ارزهای دیجیتال سوق دهند که می‌تواند منجر به افزایش تقاضا و افزایش بالقوه قیمت بیت‌کوین شود.

علاوه بر این، بی‌ثباتی بانکی که در اوایل ماه جاری آغاز شد، ترس از یک بحران مالی گسترده‌تر را افزایش داد و منجر به تغییر قابل توجهی در انتظارات سیاست پولی فدرال رزرو شد.

در نتیجه، تأثیر این خبر بر بیت کوین نامشخص است، زیرا ممکن است بسته به عوامل مختلفی مانند احساسات سرمایه‌گذاران، روند بازار و شرایط کلان اقتصادی متفاوت باشد.

نمودار قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین - منبع: Tradingview

روند قیمت بیت کوین

قیمت فعلی این ارز دیجیتال 27 هزار و 800 دلار است و حجم معاملات 24 ساعته آن در سطح 21.4 میلیارد دلار قرار دارد. بیت کوین در 24 ساعت گذشته نزدیک به 0.70 درصد کاهش داشته است اما همچنان با ارزش بازاری 546.3 میلیارد دلار در رتبه اول بازار قرار دارد.

بر اساس تحلیل تکنیکال، بیت کوین در حال حاضر روند نوسانی را نشان می‌دهد و انتظار می‌رود مقاومت بالقوه آن در حدود 28 هزار و 900 دلار قرار داشته باشد.

تا کنون، چشم انداز قیمتی نسبتاً ثابت باقی مانده است زیرا بیت کوین همچنان در محدوده بالای 27 هزار و 500 دلار در نوسان است.

اگر بیت کوین با موفقیت از سطح مقاومت 28 هزار و 950 دلار عبور کند، می‌تواند منجر به صعود قیمت و به طور بالقوه رسیدن آن به سطح 29 هزار و 200 دلار و سپس 30 هزار و 700 دلار شود.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد سردبیر