فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۰۷۹۴۸

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

سناریوهای قیمت بیت کوین / توقف برداشت در بایننس و اخطار حمله به شبکه موج ریزشی را تشدید می‌کند؟

سناریوهای قیمت بیت کوین / توقف برداشت در بایننس و اخطار حمله به شبکه موج ریزشی را تشدید می‌کند؟

نوسانات اخیر ارزهای دیجیتال، فعالان این بازار را نگران کرده است. امروز هم کریپتوها شرایط نوسانی را تجربه می‌کنند؛ بر همین اساس به نظر می‌رسد قیمت بیت کوین نتواند سطح حمایت 28 هزار دلاری را حفظ کند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، بسیاری از معامله‌گران معتقد هستند آشفتگی بانکی ایالات متحده می‌توانست حرکت صعودی بیت کوین را به سمت سطح 30 هزار دلاری تسریع کند. اما با وقوع توقف برداشت بیت کوین و اخطار حمله به شبکه آن، قیمت این ارز دیجیتال کاهش پیدا کرد. این در حالی است که افزایش اخیر قیمت بیت کوین، پس از دومین ورشکستگی بانکی در ایالات متحده آغاز شده بود و بسیاری را امیدوار به تداوم این روند کرده بود.

علاوه بر این، پس از نکول بانک First Republic، سهام PacWest Bancorp به دلیل گزارش سود ناامیدکننده سه ماهه اول، کاهش قابل توجهی را تجربه کرد. طبق گزارش CNBC، نتایج یک نظرسنجی فاش کرد که نزدیک به 50 درصد از آمریکایی‌ها نگران امنیت وجوه خود در بانک‌ها هستند.

بحران بانکی ایالات متحده شروع به تأثیرگذاری بر بانک‌های منطقه‌ای مختلف کرده و باعث تغییر احساسات بازار و افزایش تمایلات سرمایه‌گذاران به سمت پناهگاه‌های امن جایگزین، مانند طلا و بیت ‌کوین شده است.

در نتیجه، بیت کوین در حال کاهش است و قیمت‌ها به مرز 27 هزار دلار نزدیک می‌شوند. علاوه بر این، آشفتگی در بخش بانکداری ایالات متحده که از دو ماه پیش آغاز شده، برای بیت کوین کاملاً سودمند بوده ، زیرا سهم بازار این ارز دیجیتال در این مدت افزایش قابل توجهی داشته است.

طبق گزارش TradingView، نرخ تسلط بیت کوین از ماه مارس از 42 درصد به 49 درصد رسیده و در بالاترین سطح خود در 22 ماه گذشته قرار دارد.

نمودار قیمت بیت کوین

روند قیمت بیت کوین در تایم 4 ساعته، منبع: Tradingview

روند قیمت بیت کوین

بیت کوین در حال حاضر روند نزولی خفیفی را نشان می‌دهد و در سطح 27 هزار و 750 دلار معامله می‌شود که عمدتاً بدون تغییر مانده و نزدیک یک درصد کاهش داشته است. جنبه‌های تکنیکال بیت کوین همچنان روند نزولی را نشان می‌دهد و معاملات این ارز دیجیتال تا حد زیادی با پیش‌بینی‌های سناریوی نزولی بازار مطابقت دارد.

در نمودار چهار ساعته، این رمز ارز بزرگ بازار سطح میانگین متحرک‌نمایی 50 روزه خود را شکسته و به زیر حمایت مهم 28 هزار و 700 دلار رسید. این سطح مذکور، مقاومت قابل توجهی برای بیت کوین خواهد بود. با این وجود، بستن کندل‌های بیت کوین در بالای سطح 28 هزار دلار، شانس یک بازگشت و آزمایش مجدد ناحیه 28 هزار و 500 تا 28 هزار و 700 دلار را افزایش می‌دهد.

در سناریوی نزولی بازار، بیت کوین ممکن است حمایت فوری نزدیک به سطح 27 هزار و 600 دلار را پیش از هرگونه حرکت صعودی خود آزمایش کند.

اگر قیمت از سطح حیاتی 27 هزار و 600 دلار نیز عبور کند، این ارز دیجیتال می‌تواند به سمت سطح حمایت بعدی خود در 27 هزار و 200 دلار حرکت کند. در سمت دیگر بازار، در تایم روزانه اگر خریداران بالقوه بتوانند از مرز 28 هزار دلار محافظت کنند، ممکن است شاهد حرکت قیمت این ارز دیجیتال به سمت محدوده 28 هزار و 500 دلار پیش از ادامه روند نزولی آن باشیم.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.