خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۱۱۵۴۷

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین با افزایش عدم‌اطمینان در معامله‌گران

پیش بینی قیمت بیت کوین با افزایش عدم‌اطمینان در معامله‌گران

در بازار فعلی، بیت کوین نشانه‌هایی از بلاتکلیفی را نشان می‌دهد. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران شاهد نوسان قیمت در محدوده 26.5 تا 27.5 هزار دلار هستند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، همزمان با بلاتکلیفی در بازار ارز دیجیتال، کنفرانس بیت کوین 2023 که به عنوان بزرگترین گردهمایی جهانی بیت کوین شناخته می‌شود، این هفته در میامی با حضور شرکت‌کنندگان کمتری نسبت به سال‌های گذشته آغاز شد.

در حالی که برگزارکنندگان انتظار داشتند امسال حدود 15 هزار شرکت‌کننده داشته باشند، این رویداد در سال 2022 بیش از 35 هزار شرکت‌کننده داشت.

در کنفرانس Bitcoin2023 امروز در میامی، MicroBT، تولیدکننده پیشرو تجهیزات استخراج بیت کوین، از سه دستگاه استخراج جدید رونمایی کرد. در میان بحث‌های جاری پیرامون مصرف انرژی قابل توجه دستگاه‌های ماینر، تمرکز اصلی این شرکت، استفاده از منابع انرژی پایدار بود. این شرکت در گفنگوی خبری خود بر نیاز به ارتقای منبع انرژی جهت استخراج بیت کوین با جستجو در گزینه‌های جایگزین سبزتر با توجه به بحران انرژی و تأثیر آن بر گرم شدن کره زمین تاکید کرد.

در این رویداد، امسال سخنرانان برجسته‌ای مانند مایکل لوئیس و رقیب ریاست جمهوری ایالات متحده رابرت اف کندی حضور داشتند. با این حال، میزان مشارکت کم مردم به زمستان فعلی رمزارزها نسبت داده می‌شود که این صنعت را تحت تأثیر قرار داده است.

گردهمایی‌های مانند بیت کوین 2023 نقش مهمی در تقویت شبکه و تسهیل ارتباطات حضوری بین متخصصان در فضای دارایی‌های دیجیتالی ایفا می‌کند زیرا بازار ارزهای دیجیتال همچنان در حال تکامل است.

با وجود این، کاهش علاقه نهادها و سرمایه‌گذاران به کنفرانس Miami Bitcoin 2023، در مقایسه با سال‌های گذشته، بر ارزش این ارز دیجیتال در روز جمعه تأثیر داشت.

در طول کنفرانس بیت کوین 2023 در میامی، مایکل سیلر فاش کرد که MicroStrategy به طور فعال در حال بررسی استفاده از Ordinals برای توسعه برنامه است.

سیلور تاکید کرد که کسب‌وکارها در حال حاضر از امنیت کافی در مقایسه با بیت کوین برخوردار نیستند و استفاده از قابلیت‌های آن به طور بالقوه می‌تواند سطح جدیدی از امنیت را فراهم کند که در حال حاضر در دسترس شرکت‌ها نیست. اظهارات سایلر به کاهش بخشی از فشار فروش روی بازار ارز دیجیتال کمک کرد.

نمودار قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت‌کوین - منبع: Tradingview

روند قیمت بیت کوین

این ارز دیجیتال در حال حاضر در قیمت 26 هزار و 900 دلار معامله می‌شود که در روز جمعه کاهش 1.20 درصدی را تجربه کرده است. در ابتدای روز، افزایش تقاضا برای مقررات در ارزهای دیجیتال و کاهش علاقه فعالان به کنفرانس بیت کوین 2023 میامی، بر بزرگترین ارز دیجیتال بازار اثر منفی گذاشت.

با این حال، اظهارات مثبت مایکل سایلر درباره بیت کوین به تقویت روند قیمت کمک کرد. بیت کوین در حال حاضر با مقاومتی در مرز 27 هزار و 200 دلار مواجه است و صعود موفقیت‌آمیز قیمت بالای این سطح می‌تواند بیت کوین را تا سطح 27 هزار و 700 دلار بالا ببرد.

در طرف مقابل، بیت کوین سطح حمایت مهمی در حدود 26 هزار و 600 دلار دارد و شکست قیمت زیر این سطح به طور بالقوه می‌تواند منجر به کاهش آن تا 26 هزار و 200 دلار شود.

شاخص قدرت نسبی (RSI) و همچنین شاخص (MACD)، دو شاخص فنی پرکاربرد تحلیلگران، در حال حاضر وضعیت خنثی را در بازار نشان می‌دهند.

قیمت این ارز دیجیتال با نوسان در بالا و پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی 50 روزه، وضعیت خنثی را تجربه می‌کند. این مسئله نشان‌دهنده احساسات تقریبا منفعل در بین سرمایه‌گذاران در مورد جهت‌گیری بازار است.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.