فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۳۶۸۷۸

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین با انتشار داده‌های تورمی ایالات متحده

پیش بینی قیمت بیت کوین با انتشار داده‌های تورمی ایالات متحده

قیمت بیت کوین در حدود 30 هزار  و 600 دلار در حال تثبیت است که نشان‌دهنده افزایش 0.50 درصدی قیمت در روز چهارشنبه است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه ژوئن 0.2 درصد افزایش داشت که نشان‌دهنده افزایش 3 درصدی آن نسبت به سال گذشته است. انتشار داده‌های اصلی تورم ایالات متحده، سرمایه‌گذاران را مشغول به ارزیابی تاثیر بالقوه آن بر قیمت بیت کوین کرده است. بسیاری از فعالان در حال پیش‌بینی زمان مناسب خرید این ارز دیجیتال هستند.

داده‌های تورم اصلی ایالات متحده

تورم سالانه ایالات متحده در ماه ژوئن به 3 درصد کاهش یافت که پایین‌ترین نرخ از ماه مارس 2021 است. این کاهش قابل توجه پس از آن صورت گرفت که افزایش هزینه‌های انرژی باعث شد تورم در ماه ژوئن سال گذشته به اوج خود در 9.1 درصد برسد.

شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) اکنون، 12 ماه متوالی کاهش تورم را نشان می‌دهد. این کاهش تورم پیامدهایی را برای بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال دارد. نرخ‌های تورم پایین‌تر می‌توانند وضعیت بیت‌کوین را به عنوان پوششی در برابر کاهش ارزش پول و فشارهای تورمی تقویت کنند.

سرمایه‌گذاران ممکن است بیت کوین را به عنوان یک دارایی جذاب در محیطی با تورم کم ببینند که به طور بالقوه منجر به افزایش تقاضا و فشار رو به افزایش قیمت آن می‌شود.

علاوه بر این، ارقام پایین‌تر تورم ممکن است نگرانی‌ها را در مورد افزایش احتمالی نرخ‌های بهره توسط بانک‌های مرکزی کاهش دهد. یک محیط سیاست پولی سازگارتر می‌تواند حمایت بیشتری از بازار ارزهای دیجیتال فراهم کند، زیرا نرخ‌های بهره پایین تمایل دارند سرمایه‌گذاری‌های جایگزین مانند بیت‌کوین را جذاب‌تر کنند.

نمودار قیمت بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین - منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

بیت کوین در حال حاضر روند نزولی خفیفی را دنبال می‌کند و حدود سطح 30 هزار و 500 دلار معامله می‌شود؛ برخلاف مواجهه با مقاومت نزدیک به سطح 31 هزار دلار، توانسته است اندکی پایین‌تر از آن باقی بماند.

گفتنی است یک صعود موفقیت آمیز بالاتر از سطح مقاومت، پتانسیل این را دارد که قیمت بیت کوین را به سمت هدف بعدی خود در حدود 32 هزار و 500 دلار یا به طور بالقوه حتی بالاتر در حدود 34 هزار و 150 دلار سوق دهد.

از جنبه نزولی روند، بیت کوین دارای سطوح حمایت قوی است که باید در نظر گرفته شود. حمایت اول قیمت در حدود 30 هزار و 300 دلار یا به طور بالقوه حدود 29 هزار و 650 دلار قرار دارد. اگر قیمت به طور کامل در تایم فریم 4 ساعته یا روزانه به زیر سطح 29 هزار و 600 دلار کاهش یابد، ممکن است به 28 هزار و 700 دلار یا حتی در حدود 27 هزار و 900 دلار برسد.

بنابراین، نظارت دقیق بر سطح 31 هزار دلار بسیار مهم است، زیرا می‌تواند نشانه قابل توجهی از فرصت فروش بالقوه بیت کوین در صورت باقی ماندن قیمت در زیر سطح مذکور باشد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.