خبر مهم:

فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۶۰۱۹۰

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین / افزایش انتظار صعود قیمت تا سطح ۲۸ هزار و ۵۰۰دلار

پیش بینی قیمت بیت کوین / افزایش انتظار صعود قیمت تا سطح 28 هزار و 500دلار

بیت کوین (BTC) روند نزولی خود را شکست و از مرز 27 هزار دلار عبور کرد. این ارز دیجیتال پس از دو هفته، بازگشتی چشمگیر را نشان داد. اکنون سناریوهای صعودی پیش بینی قیمت بیت کوین طرفدار بیشتری پیدا کرده‌اند. در این شرایط، هوش مصنوعی آینده بیت کوین را چگونه پیش بینی می‌کند؟

به گزارش تجارت‌نیوز ، به‌تازگی در نبرد حقوقی گری اسکیل، دادگاه علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) رای مثبت داد. پس از اعلام این نتیجه، سناریوهای صعودی پیش بینی قیمت بیت کوین قوت گرفتند. همانطور که می‌دانیم، نکته مهم نبرد حقوقی این شرکت، تلاش شرکت گری اسکیل برای تبدیل بیت کوین تراست به صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بود.

طبق آخرین داده‌ها، ارزش بازار جهانی کریپتو در 24 ساعت گذشته تقریباً 50 میلیارد دلار افزایش یافته است. ارزش این بازار نزدیک به 4 درصد افزایش داشته و به حدود 1.13 تریلیون دلار رسیده است.

کنفرانس بیت کوین آمستردام

کنفرانس بیت کوین آمستردام که از 12 تا 14 اکتبر برنامه ریزی شده، موج جدیدی در صنعت کریپتو ایجاد کرده است. این کنفرانس از سخنرانان مختلفی از جمله آدام بک، ری یوسف و تام ون لاموین، مدافع برجسته ارزهای دیجیتال دعوت به عمل آورده است.

هلند اشتیاق قابل توجهی به رمز ارزها دارد؛ به‌طوری که بانک مرکزی این کشور عملیات 36 شرکت رمزنگاری را تأیید کرده است. این مسئله نشان‌دهنده روند مثبتی در پذیرش و رشد ارزهای دیجیتال در این کشور است.

چشم‌انداز جهانی، حمایت بسیاری را از ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد. سیاستمداران در لیختن اشتاین و لهستان برای قانونی‌سازی کامل و ادغام رمز ارزها در خدمات عمومی تلاش می‌کنند. سناتور آمریکایی سینتیا لومیس و رابرت اف کندی جونیور نیز ارزهای رمزنگاری شده را تأیید کرده‌‌اند. این موضوع نشان دهنده شناخت گسترده پتانسیل رمز ارزها در نوآوری مالی است.

پشتوانه سیاسی، امید بسیاری را برای پذیرش و مشروعیت بازار کریپتو به همراه دارد. همانطور که کندی به درستی اشاره کرد، ارز دیجیتال می‌تواند دوران جدیدی را برای ثبات مالی و شکوفایی ایجاد کند.

بنابراین، اخبار کنفرانس بیت کوین آمستردام، حضور قوی مدافعان کریپتو و حمایت سیاسی فزاینده از ارزهای دیجیتال می‌توانند با افزایش اعتماد و علاقه به بازار کریپتو، بر قیمت بیت کوین تأثیر مثبت بگذارند. تایید چهره‌های مشهور و سیاستمداران نیز ممکن است به تقویت سناریو صعودی پیش بینی قیمت بیت کوین کمک کند.

پشتیبانی صرافی Hashkey از پول فیات

در هنگ کنگ، صرافی Hashkey به سرمایه‌گذاران خود جهت معامله بیت کوین و اتریوم با پول فیات، دسترسی داده است. این اقدام صرافی یک اقدام قابل توجه در مشروعیت بخشیدن به بخش ارزهای دیجیتال هنگ کنگ است. صرافی Hashkey تاییدیه نظارتی را از کمیسیون معاملات آتی اوراق بهادار (SFC) دریافت کرد.

این نهاد نظارتی به صرافی Hashkey و یک صرافی دیگر اجازه داد معاملات ارزهای دیجیتال را به عموم مردم ارائه دهند. به زودی، افراد می‌توانند به راحتی از دلار هنگ کنگ برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در این پلتفرم استفاده کنند.

این اقدام صرافی، ممکن است سناریوهای صعودی پیش بینی قیمت بیت کوین را تقویت کند؛ زیرا دسترسی و مشروعیت ارزهای دیجیتال را در بین سرمایه‌گذاران هنگ کنگی افزایش می‌دهد.

پیش بینی قیمت بیت کوین توسط ChatGPT

با افزایش اخبار مثبت حول بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال، بسیاری از فعالان به سراغ ChatGPT رفتند تا پیش بینی قیمت بیت کوین را به کمک این هوش مصنوعی انجام دهند.

همزمان با صعود قیمت بیت کوین، ChatGPT پیش بینی می‌کند که این ارز دیجیتال می‌تواند به سقف‌های گذشته خود برسد. این هوش مصنوعی انتظار دارد، قیمت بیت کوین به دلیل افزایش پذیرش آن توسط شرکت‌ها و مؤسسات مالی و قابلیت عرضه محدود آن که به عنوان محافظ سرمایه در برابر تورم شناخته می‌شود، به بالاترین حد خود در طول سال‌های 2023-2024 برسد. این ربات هوش مصنوعی انتظار دارد که بیت کوین در طی سال‌های 2023 و 2024 به قیمت 75 تا 120 هزار دلار دست یابد.

پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین - منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

باتجزیه و تحلیل جنبه‌های تکنیکال پیش بینی قیمت بیت کوین، مشاهده می‌شود که این ارز دیجیتال از الگوی معاملات ساید خود رها شده است. محدوده قبلی بین 25 هزار و 400 تا 26 هزار و 800 دلار قرار داشت و اکنون بیت کوین از مقاومت 26 هزار و 800 دلاری خود پیشی گرفته است.

روند فعلی با توجه به شاخص‌های پیشرو مانند میانگین متحرک (MA)، اندیکاتور(MACD) و شاخص قدرت نسبی (RSI) بسیار مثبت است. میانگین متحرک نمایی 50 روزه (EMA) حدود 26 هزار و 250 دلار قرار دارد و حرکت صعودی همچنان قوی است.

گفتنی است، شکست صعودی قیمت این ارز دیجیتال به بالای سطح 26 هزار و 800 دلار می‌تواند بیت کوین را به سمت سطح 28 هزار و 600 دلار سوق دهد.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.