فونیکس - هدر اخبار
کد مطلب: ۸۶۰۸۸۵

تجارت‌نیوز گزارش می‌دهد:

پیش بینی قیمت بیت کوین / حمایت ۲۵ هزار دلار از دست می‌رود؟

پیش بینی قیمت بیت کوین / حمایت 25 هزار دلار از دست می‌رود؟

با افت بیش از 5 درصدی قیمت بیت کوین، برخی از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران فرصت کنونی را بهترین زمان برای خرید ارزهای دیجیتال می‌بینند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، در حال حاضر، قیمت بیت کوین حدود 25 هزار و 700 دلار قرار دارد و حجم معاملات 24 ساعته آن 18.8 میلیارد دلار است. بیت کوین بر اساس داده‌های کوین مارکت کپ، ارزش بازاری نزدیک به 499 میلیارد دلار دارد و در حال حاضر دارای 19,473,525 کوین در گردش است که به حداکثر سقف عرضه آن یعنی 21,000,000 کوین، روز به روز بیت نزدیکتر می‌شود.

رشد حقوق و دستمزد غیرکشاورزی ایالات متحده

اداره آمار کار ایالات متحده (BLS) اخیراً اعلام کرد که حقوق و دستمزد غیرکشاورزی (NFP) در ماه اوت 187,000 واحد افزایش یافته که از پیش بینی بازار که 170,000 واحد تعیین شده بود نیز فراتر رفته است.

در سمت دیگر، نرخ بیکاری نیز افزایش یافت و از 3.5 درصد در ماه جولای به 3.8 درصد در ماه اوت رسید. در مقابل، نرخ مشارکت نیروی کار شاهد افزایش بود و از 62.6 درصد به 62.8 درصد رسید. در همین حال، نرخ تورم سالانه دستمزد، که با تغییر در میانگین درآمد ساعتی مشخص شده است، با کاهش جزئی مواجه شد و نسبت به 4.4 درصد قبلی، به سطح 4.3 درصد رسید.

گفتنی است، NFP یا همان حقوق و دستمزد غیرکشاورزی یک شاخص اقتصادی مهم است و عملکرد مثبت آن می‌تواند اعتماد سرمایه‌گذاران را در بازارهای سنتی افزایش دهد و به طور بالقوه توجه را از سرمایه‌گذاری‌های جایگزین مانند بیت کوین دور کند.

علاوه بر این، تجدید نظر در ارقام ماه ژوئیه و افزایش نرخ بیکاری ممکن است باعث عدم اطمینان کوتاه مدت در بازار ارز دیجیتال شود. اگر بازارهای سنتی به شاخص‌ها پاسخ منفی دهند، سرمایه‌گذاران ممکن است جهت حفظ ارزش سرمایه خود به بیت کوین روی آورند. با این حال، تاثیر دقیق این شاخص‌ها بر بیت کوین تا حد زیادی به نحوه تفسیر فعالان و معامله‌گران بازار بستگی دارد.

پیش بینی قیمت بیت کوین

نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین - منبع: Tradingview

پیش بینی قیمت بیت کوین

با تجزیه و تحلیل چارت تکنیکال قیمت بیت کوین، در حال حاضر پس از شکست سطح حمایت 25 هزار و 900 دلاری، این ارز دیجیتال در روندی نزولی قرار دارد. البته این ارز دیجیتال پس از رسیدن به سطح حمایت 25 هزار و 400 دلاری، با کاهش شتاب نزولی مواجه شد.

یک کندل نزولی در نمودار چهار ساعته، همراه با یک تقاطع نزولی در زیر میانگین متحرک نمایی 50 روزه، احتمال تداوم کاهش قیمت را همچنان تقویت می‌کند. به طور همزمان، شاخص قدرت نسبی (RSI) و اندیکاتور MACD هر دو در منطقه فروش قرار دارند و پتانسیل حرکت نزولی مداوم را تشدید می‌کنند.

با این حال، اگر بیت کوین از مرز 25 هزار و 400 دلار نیز عبور کند، حمایت بعدی قیمت در حدود 24 هزار و 600 دلار پیش بینی می‌شود. سطح 24 هزار و 150 دلار آخرین سنگر بیت کوین پیش از رسیدن به زیر سطح 24 هزار دلار است.

در مقابل، سطح 25 هزار و 900 دلار در جهت صعودی، مقاومت مهمی برای قیمت بیت کوین محسوب می‌شود. صعود قیمت فراتر از این سطح می‌تواند راه را برای رشد بیشتر بیت کوین به 26 هزار و 400 دلار و حتی سطح 27 هزار دلار هموار کند.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.