کد مطلب: ۱۶۶۱۵۰

شرط درج عنوان طبیعی برای تولید آبلیمو

شرط درج عنوان طبیعی برای تولید آبلیمو

معاون اداره کل نظارت بر امور غذایی سازمان غذا و دارو، گفت: برای واحدهایی از تولیدکنندگان آبلیمو پروانه ساخت تحت عنوان «آبلیموی طبیعی» صادر می‌شود که از ویژگی‌های آن برخوردار باشند.

سمیره صباح افزود: برای اطمینان از رسیدن محصول سالم به دست مصرف‌کننده، همه واحدهای تولیدکننده آبلیمو نیز همانند سایر فرآورده‌ها موظف هستند بر اساس ضوابط سازمان غذا و دارو و تحت نظارت مسئول فنی و واحدهای تابعه معاونت‌های غذا و دارو اقدام کنند.

به گزارش تجارت‌نیوز، وی درباره چگونگی فرآیند تولید مواد غذایی و نظارت بر آن افزود: پس از کسب پروانه ساخت توسط تولیدکنندگان از سازمان غذا و دارو و اعلام تمام فرمالاسیون مواد کارشناسان فنی سازمان و معاونت‌های غذا و دارو رصد می‌کنند که نام دقیق تمام مواد افزودنی و به‌کاررفته در فرآورده نهایی، روی برچسب محصولات، به طور دقیق درج شود.

صباح با تاکید بر جایگاه مهم مسئول فنی اضافه کرد: وظیفه اوست که مشخص کند در خط تولید دقیقا چه مواد افزودنی و در چه حدی استفاده شود.

معاون اداره کل نظارت بر امور غذایی سازمان غذا و دارو درباره علت درج مواد افزودنی روی برچسب محصولات تصریح کرد: ممکن است برخی از مواد برای مصرف‌کنندگان حساسیت و آلرژی ایجاد کنند ضمن آنکه برای آگاهی از میزان و ضابطه‌مند بودن مواد افزودنی اصولا الزام وجود دارد که مواد افزودنی روی برچسب محصولات دیده شود.

وی در پایان به عنوان درج شده «طبیعی» بر روی آبلیموها هم اشاره کرد و گفت: برای واحدهایی از تولیدکنندگان آبلیمو پروانه ساخت تحت عنوان «آبلیموی طبیعی» صادر می‌شود که از ویژگی‌های آن برخوردار باشند، در غیر این صورت با آنهایی که تخلف کرده باشند، برخورد قانونی به عمل می‌آید.

منبع: مهر

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.