کد مطلب: ۵۲۲۰۴۰

روحانی:

اقدامات انجام شده برای تهیه و تامین واکسن کرونا افتخارآمیز است

اقدامات انجام شده برای تهیه و تامین واکسن کرونا افتخارآمیز است

رئیس جمهور تاکید کرد: اینکه توانسته‌ایم در شرایط سخت و نفسگیر جنگ اقتصادی دشمن، هم در زمینه تحقیق و تولید واکسن داخلی و هم تهیه و تامین واکسن خارجی مورد نیاز کشور عملکرد موفقی داشته باشیم، از افتخارات ملت ایران است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، حسن روحانی، رئیس جمهور پس از دریافت گزارش دستگاه‌های ذیربط درخصوص اقدامات انجام شده در مسیر تهیه و تامین واکسن مطمئن از کشورهای روسیه، چین و هند، در پی نوشت این گزارش با قدردانی از تلاش‌های انجام شده و همچنین تاکید بر تداوم پیگیری ها، از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت امور خارجه و بویژه سفیران ایران در این کشورها و همچنین بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه برای تامین منابع ارزی مورد نیاز برای تهیه واکسن مطمئن خارجی قدردانی کرد.

براساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، روحانی همچنین به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دستور داد همانطورکه در یک سال گذشته تلاش شده با ایجاد شفافیت و اطلاع رسانی و ارائه آمار دقیق از میزان شیوع و نحوه مقابله با این بیماری به عنوان یکی از اصول و استانداردهای پذیرفته شده جهانی در فرایند مقابله با پاندمی کووید۱۹ به عنوان یک اقدام اطمینان بخش عمل شود، در خصوص واکسیناسون نیز به همین شیوه اقدام گردد.

رئیس جمهور تاکید کرد: ضروری است که ملت شریف طبق سند ملی تصویب شده درخصوص عملیات واکسیناسیون، در جریان جزییات این اقدام بزرگ نیز قرار گیرند و با ایجاد شفافیت در این خصوص گامی دیگر در راستای اهتمام به دسترسی آزاد به جریان اطلاعات در دولت تدبیر و امید برداشته شود تا از بروز هرگونه تردید و ابهامی در این زمینه جلوگیری گردد.

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  کم شعار بده برو دنیا رو نگاه کن اکثر مردم شان رو واکسن زدن تمام قرنطینه ها رو برداشتن حالا شما یاد گرفتین مردم رو سرکار بزارین با این کرونا اقتصاد چی شد حتما شکوفا شده
  دوستان این کرونا تا انتخابات هست و چند روز قبل از انتخابات تموم میشه خوب سرکار هستیم

 • علي

  منظورتون از موفقیت در تهیه و توزیع واکسن وارداتی کدوم بخششه ؟؟؟؟خرید تعداد بالای واکسن ؟
  سرعت بالای واکسناسیون ؟
  توزیع عادلانه و با برنامه و بدون پارتی بازی ؟

 • ناشناس

  آقا خواهشا یکی بیدار کنه جناب رئیس جمهور رو ایشون مثل اینکه از کشور دیگه داره صحبت میکنه. وضع مسکن . اقتصاد. خودرو. بورس. دلار. بیکاری

 • جواد

  بیشترین امار مبتلا به کرونا در خاورمیانه بیشترین امار مرگ در اثر کرونا در خاورمیانه ایا افتخار داره؟