کد مطلب: ۵۲۹۸۱۵

محدودیت جدید در شهرهای سیاه کرونایی اعمال نمی‌شود

محدودیت جدید در شهرهای سیاه کرونایی اعمال نمی‌شود

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره رنگ‌بندی سیاه و فوق قرمز کرونایی و نحوه اعمال محدودیت‌ها توضیح داد.

به گزارش تجارت‌نیوز ، رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: رنگ سیاه و فوق قرمز در رنگ‌بندی کرونایی به این معنا بوده که وضعیت قرمز است، اما شاخص آمار ابتلا و بستری کرونا بیش از قرمز است؛ باید توجه داشت که مبنای اعلام رنگ ستاد ملی مقابله با کروناست و رنگ‌بندی جدید اعلام شده صحت ندارد.

رنگ‌بندی اعلام شده ستاد ملی مقابله کرونا ملاک است

ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: باید رنگ‌بندی اعلام شده ستاد ملی مقابله کرونا که از سوی وزارت کشور به استانداری‌ها ابلاغ می‌شود، ملاک قرار گیرد البته از نظر تحلیل آماری در ۶٣ شهر شاخص‌های کرونا بالاتر از قرمز است اما در رنگ‌بندی قرمز شدیدترین محدودیت اعمال شده است و در این شهرها محدودیت‌های‌ جدیدی اعمال نمی‌شود.

رئیسی گفت: هنوز ما برای اجرای محدودیت‌ها بیشتر تلاش کنیم و شاخص‌ها نشان می‌دهد میزان رعایت پروتکل‌ها در حال افزایش است و باید محدودیت‌ها به دقت اجرایی شوند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: در ارتباط با بانک‌ها ما هیچ کارگاه تولیدی و کارخانه را تعطیل نکرده‌ایم و تکلیف ادارات دولتی و خصوصی معلوم است و حداکثر تا یک سوم کارکنان باید حضوری فعالیت کنند و اداراتی که می‌توانند کامل تعطیل باشند، اجازه دارند تعطیل کنند.

رئیسی گفت: عرضه واکسن در دنیا کم است و ما از ابتدای سال قبل درگیر تامین واکسن کرونا بودیم و مذاکرات را انجام دادیم و قول‌های بسیاری داده شد و از قرارداد ٢ میلیون اسپوتنیک وی ، ۴٢٠ هزار دوز واکسن دریافت کردیم، ١۶ میلیون و ٨٠٠ هزار دوز از کوواکس خریداری کردیم اما شرکت‌های تامین کننده سبد کوواکس بدعهدی کردند.

پایان فاز یک واکسیناسیون کرونا تا پایان فروردین ماه

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: قول داده بودیم ١.٣ میلیون نفر را تا پایان سال ٩٩ واکسن بزنیم و تا پایان فروردین این وعده عملی می‌شود و فاز یک واکسیناسیون به اتمام می‌رسد و برکت، رازی و پاستور به خوبی پیش می‌روند.

رئیسی گفت: پاستور از نیمه اردیبهشت ماه می‌تواند واکسن تولید کند و در اختیار ما قرار دهد و قراردادهای خرید خارجی خوبی منعقد شده است و در اردیبهشت ماه گشایش خوبی اتفاق خواهد افتاد، همچنین به بخش خصوصی برای واردات واکسن مجوز داده شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  چرامردم راسرکیسه میکنیدماشین کرونا داره اماهمه جاشلوغه خب دوهفته تعطیل کردین پولداراهمه جامیرندجریمشوپرداخت میکنندآدم یهوکارواجب پیش میادتوماشینه توشهرشه بایدجریمه بده این کارهاچیه آخه میدونین خودتون اصلن چکاردارین میکنین فقط پول مردم رامیگیرین خب دیوونمون کردین بخدا

 • ناشناس

  علت فقط بی اعتمادی مردم به دولت است البته مردم حق دارند چون فقط دروغ و فساد و رانت و ریا دیدن،
  مردم چین دولت رو خادم کشور میبینه ،پس همه قبول دارن و اعتماد ،،،،،،

 • ناشناس

  بی اعتمادی به دولت

 • ناشناس

  توی کیش کلا بازار وتفریحات دریایی وعملا همه جا تعطیله. اما هواپیمایی وهتلها دارند تور ارزانتر ارایه میدند وبه اطلاع مردم نمیرسونند که کیش خبری نیست. مسافر میاد اینجا سرگردون.چقد مردم عمر وزندگیشونا ازدست اندرکاران طلبکارند خدایا.

 • ناشناس

  لطفا به گوش دست اندر کاران برسونید که اولین گروه بعد از کادر درمان برای تزریق واکسن رانندگان حمل و نقل عمومی باشند. اگر خدای نکرده یک راننده درگیر کرونا بشه خدا میدونه درطول روز چند نفر آلوده میشه.

 • ناشناس

  همش دروغه .
  کافیه فقط یه دور تو سطح شهر بزنی همه جا بازه .کدوم محدودیت و تعطیلی

 • ناشناس

  با این رنگا مدارس حضوری کردید؟!
  خسته نباشید

 • ناشناس

  چرا حقوق کارمندان۲۵ درصد اضافه میشه متا سفا نه ما مغازه مان به احترام تعطیل کردیم مشکلات ما هیچکس صداش در نمیاد

 • ناشناس

  با سلام نظر من این هست که چیزی بنام ویروس کرونا اعلام کردند این ویروس اتمی هست که فرکانس ویروس نام دارد که نمیدانم کدام کشور درست کرد در فضای کره ای زمین فرستاده شده که کل جهان را مبتلا کرده وهیچ واکسنی نمیتواند جواب این فرکانس ویروس بدهد وسیستم بندن انسان با این درگیر هست به محض اینکه بدن ضعیف نشان دهد سیستم بدن انسان درگیر میکند وهیچ ربطی به ریه ندارد واین فرکانس مشکل را برای اکسیژن تنفس کم مکند وانسان نمیتواند تنفس بکشد

 • ناشناس

  وادامه جواب این هست هر کس که تست کرونا انجام بدهد ضعیف باشد مثبت هست وبیشترین درگیری در قفسه سینه هست لطفا ورزش کنید ونگران نباشید و در ضمن باتلفن همرا ه خودزیاد استفاده نکنید چون این فرکانس به گوشی شما هم متصل هست واین ویروس با شما در گیر هست وبیشترین در گیری با اینترانت شما هست که ویروس را منطقل میکند که خیلی بد هست با سپاس به مردم خوب کشورمان لطفا اطلاع رسانی کنید