کد مطلب: ۵۷۴۵۸۱

رئیسی مطرح کرد:

زمان بازگشایی مدارس اعلام شد

زمان بازگشایی مدارس اعلام شد

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امکان تامین واکسن برای دانش آموزان از ٢ کشور کوبا و چین مدنظر قرار گرفته و پیش‌بینی من این است از اول آبان ماه همه مدارس و از اول مهر ماه ٣٠ تا ۴٠ درصد مدارس به صورت حضوری بازگشایی شوند.

به گزارش تجارت‌نیوز ، علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، درباره بازگشایی مدارس اظهار کرد: مصوب شد تا اهتمام بر بازگشایی مدارس به صورت حضوری باشد و واکسیناسیون معلمان و والدین و سرویس مدارس و کادر مدارس انجام شود.

وی ادامه داد: ما ١١٢ هزار مدرسه در کشور داریم که ۶٢ هزار مدرسه زیر ١٠٠ نفر جمعیت دارند و اینها می‌توانند در کلاس کمتر از ١٠ تا ١۵ دانش آموز حضور داشته باشند.

سخنگوى ستاد ملى مقابله با کرونا با بیان اینکه امسال ترکیب آموزش مجازی و حضوری در مدارس مدنظر است، گفت: حتی در برخی مدارس دانش آموز ٢ روز به مدرسه برود و دروس اصلی در این روزها تدریس شود و تعداد روزهای حضور در مدرسه بستگی به جمعیت دانش آموزان در مدرسه دارد و اگر بتوانند سقف ١۵ دانش آموز در کلاس را رعایت کنند مدرسه می‌تواند هر روز حضوری برگزار شود.

رئیسى درباره زمین بازگشایی حضوری مدارس اظهار کرد: پیش‌بینی من این است از اول آبان ماه همه مدارس و از اول مهر ماه ٣٠ تا ۴٠ درصد مدارس به صورت حضوری بازگشایی شوند.

او گفت: مقرر شد در خصوص بازگشایی مدارس دو تیم تشکیل شود، یک تیم وزارت بهداشت و دیگری وزارت آموزش و پرورش است تا شیوه نامه‌ها را درست تبیین و ابلاغ کنند،

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره تامین واکسن دانش آموزان اظهار کرد: امکان تامین واکسن برای دانش آموزان از ٢ کشور کوبا و چین مدنظر قرار گرفته است و وزارت امور خارجه و سفرا در حال رایزنی هستند و در مکالمه رئیس جمهور با رئیس جمهور چین یکی از مذاکرات در زمینه تامین واکسن برای دانش آموزان بوده است.

رئیسی تاکید کرد: موضوع واکسیناسیون دانش آموزان نباید اصل قرار گیرد اگر بخواهیم واکسن به دانش آموزان تزریق کنیم واکسیناسیون صرفا برای دانش آموزان دارای بیماری زمینه‌ای صورت خواهد گرفت و ما باید اطرافیان دانش آموزان را واکسینه کنیم هر چند باید توجه داشت این موضوع هنوز در مراحل ابتدایی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار اقتصادی را از کانال تلگرام تجارت‌نیوز دنبال کنید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • روشنک بهمدی

  عالی بود آگاه شدم

 • ناشناس

  چرا شما ها از دست سرما ور نمیدارین امسال هم بزارید مدرسه ها بسته باشه دیگه?

  • ♡¡♡

   من خودم هر سال مریض میشدم سرما خوردگی ولی اصلا حتی تو پاییز هم سرما نخوردم

 • ناشناس

  خدایی کنه باز بشه

  • محمد

   همش الکی

 • دانش آموز نهمی

  دروس مدرسه رو باز کنید حالا که چه از آبان باز بشه یا نیمه آبان یا آذر هر وقت باز بشه فرقی نداره دروس مدرسه رو باز کنید یا ببندید والله گناه شدیم باز میشه باز نمیشه گنامون کردین والله شما دیگه از کشور های دیگه که مرده تر که نیستن والله باز کنید حوصلمون سر رفته چقدر مجازی 2سال مدرسه بسته هسته والله من فقد مال دو ماهی که کلاس هفتم درس دادیم یادمون هسته دیگه والله هیچی بلد نیستم

 • دانش آموز نهمی

  اگه می خواین بسته باش بزارین بچه ها کلن مدرسه یک سال دیگه درس نخون یا باز کنید مجازی اصلان ما چیزی یاد نمی گیریم دولت گفته ماسک با دانش آموز هسته ??پول ماسک ندارین

  • محمد

   باز نشه میریم کرونا میگیریم الان هم که فصل سرما خوردگی

 • ناشناس

  این آقا بهداشت اگه کارش درست بود انقد کرونا شیوع نداشت فقط جریمه میگردن پول بگیرن فکر جون مردم نبودن حالا نوبت بچه ها شده

 • بهار

  من که میگم امسال هم باز نمیشه و اگر هم بازبشه هفته ای یک بار هست. چون اینطوری اگر بخواهیم مثل روال قبلی در کلاس ها حضور داشته باشیم سلامتیمون به خطر میوفته . و فکر نکنم‌ پدر و مادر ها اجازه بدن چون سلامتی ما بیشتر برایشان اهمیت داره‌.

 • بی نام

  مگه اخه تو این وضع مدرسه واجب هستش جان واجب هستش یا مدرسه اگه کرونا بگیرن بمیرن درس واسشون به چه دردشان میخوره
  حتما در یک کلاس از ۲۰ نفر ۲ نفر آنها به امکان زیاد مریض هستند و بچه ها هم نمیتوانند رعایت کنند چون من خودم بچه ۷ ساله دارم میبینم امسال به کلاس اول میره دستش را همیشه در بیرون به چشمش میزنه پس
  مدارس باید امسال هم باز نشه اموزشمجازی بهتره

 • بی نام

  باز نشه شما خودتون دوست دارید بچه هارو با دست خودتون دارید بد بخت میکنید.
  تورو خدا مدارس رو باز نکنید حتا روزی 3ساعتم اگه باشه باز نکنید

 • ناشناس

  واقعا چرا جان هزاران نفر رو میگیرید ۱۱۹ نفر جان باختند

پیشنهاد سردبیر تجارت‌نیوز