کد مطلب: ۵۸۰۱۷۶

آمریکا:

ایران به مذاکرات برگردد / آماده لغو تحریم‌های ناسازگار با برجام هستیم

ایران به مذاکرات برگردد / آماده لغو تحریم‌های ناسازگار با برجام هستیم

معاون نماینده آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی در وین در بیانیه‌ای در جلسه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی مواضع کشورش را درباره تحولات اخیر برنامه هسته‌ای ایران بیان کرده و خواستار بازگشت ایران به مذاکرات احیای توافق هسته‌ای در وین و خودداری آن از توسعه بیشتر اقدامات هسته‌ای خود شد.

به گزارش تجارت‌نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی هیات دائمی آمریکا در وین، لوییس بونو معاون نماینده آمریکا در سازمان‌های بین‌المللی در وین شب گذشته در بیانیه‌ای درباره برنامه هسته‌ای ایران و توافق هسته‌ای در جلسه ی شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: آمریکا هماهنگی نزدیکی با متحدان و شرکایش دارد و در جهت رسیدن به بازگشت دوجانبه به پایبندی به برجام (توافق هسته‌ای) که دستاوردی مهم در دیپلماسی چندجانبه و ابزاری مهم در در پرداختن به نگرانی‌های طولانی مدت جامعه جهانی درباره برنامه هسته‌ای ایران است، دیپلماسی در پیش گرفته است.

بونو در ادامه مطرح کرد: ما این اهداف را با حسن نیت دنبال می‌کنیم و به وضوح گفته‌ایم در صورت از سرگیری پایبندی ایران به تمام تعهداتش در توافق، آماده لغو تحریم‌های ناسازگار با برجام هستیم. اما تمامی طرف‌ها باید واقع‌بین باشند. فرصت بازگشت با پایبندی کامل دوجانبه به برجام تا همیشه وجود نخواهد داشت.

در ادامه بیانیه او درباره برنامه هسته ای ایران آمده است: طبق مستندات گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران به توسعه های چشم‌گیر و فراتر از حدود برجام در برنامه هسته‌ای اش ادامه میدهد‌. تنش های هسته‌ای مداوم که فراتر از محدودیت‌های توافق است، ما را از بازگشت دوجانبه به پایبندی به برجام دورتر می‌کند، نه نزدیک‌تر. چنین تنش‌هایی همچنین ما را به جایی می‌رسانند که بازگشت دوجانبه به پایبندی نخواهد توانست منافع عدم اشاعه‌ای برجام را که در ابتدا از آن حاصل شده شده بودند، دوباره ایجاد کند.

بیانیه آمریکا در شورای حکام در این راستا می‌افزاید: ما از ایران می‌خواهیم بدون تاخیر به مذاکرات بازگردد و از هر گونه تنش بیشتر که تنها موجب سخت‌تر کردن کارمان خواهد شد، خودداری کند. ایران باید با فوریت به سمت توافق پیش برود نه این که از آن دور شود.

منبع: ایسنا

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

  • ناشناس

    امیدوارم هیچ توافقی انجام نشه چون برای ملت هیچ فرقی نمیکنه مگه اوباما اینهمه دلار نقد برای ایران نفرستاد چی شد کجا رفت آقایونی هستند که هر پولی از بابت فروش و صادرات های دولتی انجام میشه باید باج بهشان داد تا مجوز کاری رو بدن