کد مطلب: ۵۸۴۸۸۶

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی:

آدم خجالت می‌کشد که مردم در صف مرغ و غیره هستند

آدم خجالت می‌کشد که مردم در صف مرغ و غیره هستند

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: اوضاع، اوضاع خوبی نیست و آدم خجالت می‌کشد که مردم در صف مرغ و غیره هستند. مردم از سازمان تعزیرات انتظار دارند و ما در جنگ اقتصادی نمی‌توانیم بگوییم بازار مبتنی بر عرضه و تقاضا است.

به گزارش تجارت‌نیوز ، احمد اصانلو، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در همایش سراسری مدیران با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب اسلامی که جز با کار جهادی اوضاع سر و سامان پیدا نخواهد کرد، گفت: وقتی به قوانین نگاه می‌کنیم، قوانین مربوط به سال ۶۷ نشان‌دهنده این است که آن دوره نیز اختلال در نظام اقتصادی وجود داشته و اگر بررسی کنیم، این رخداد همزمان با ورود مجمع تشخیص مصلحت و تصویب قانون تعزیرات است و این تنها قانونی است که مجمع تشخیص ورود و تصویب کرده است که این نشان‌دهنده اهمیت موضوع است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: اختیاراتی که شاید در شئون دستگاه قضایی بوده، در اختیار سازمان تعزیرات قرار گرفته که این به دلیل جنگ و تبعات آن بوده است اما این جنگ اقتصادی در سال‌های اخیر تشدید شده و در حال حاضر با انتخاب دولت انقلابی، امیدی در مردم ایجاد شده و این امید نباید ناامید شود و بر همین اساس است که می‌گوییم وقت نداریم.

براساس اعلام سازمان تعزیرات حکومتی، وی ادامه داد: اوضاع، اوضاع خوبی نیست و آدم خجالت می‌کشد که مردم در صف مرغ و غیره هستند. مردم از سازمان تعزیرات انتظار دارند و ما در جنگ اقتصادی نمی‌توانیم بگوییم بازار مبتنی بر عرضه و تقاضا است.

معاون وزیر دادگستری بیان کرد: در شرایطی هستیم که دو یا سه فاکتور صادر می‌شود یعنی برای تعزیرات یک فاکتور و برای مالیات یک فاکتور دارند پس نمی‌توان انتظار داشت که تعزیرات ورود نکند.

وی با بیان این مطلب که انتظارات مردم از تعزیرات زیاد است، گفت: یا باید بگوییم تعزیرات بحث رسیدگی به تخلفات را دارد که من چنین عقیده‌ای ندارم و یا اینکه آن چیزی که فکر می‌کنیم باید باشد را انجام بدهیم و من معتقدم تعزیرات در این شرایط جنگی باید تنظیم محور باشد که نمونه این را پس از جنگ تحمیلی هم داشتیم.

اصانلو اظهار کرد: در حال حاضر ما در برخی شهرستان‌ها اداره تعزیرات نداریم و در جلسه روز گذشته به آقای محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور این موضوع را عنوان کردم و تعجب کردند و گفتند که حمایت می‌کنیم چون وجود تعزیرات، بار روانی مردم را کاهش می‌دهد.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی همچنین ضمن رونمایی از سند تحول سازمان تعزیرات حکومتی، گفت: در جلسه معارفه عرض کردم که ظرف ۵ تا ۷ روز راهبردها جمع‌بندی می‌شود و سند تحولی تنظیم شده است و انتظار حمایت و همراهی مدیران ستادی و استانی در اجرای آن را داریم.

وی مهم‌ترین هدف این سند تحولی را افزایش رضایت‌مندی آحاد جامعه و کارکنان سازمان عنوان کرد: تعزیرات باید حلقه آخر تنظیم بازار باشد چراکه فقط سازمان تعزیرات، اختیارات قانونی دارد پس باید جایگاه سازمان را ارتقا بدهیم طوری که تمام ضمانت‌های اجرای تنظیم بازار در اختیار تعزیرات قرار بگیرد.

لازم به ذکر است، سند تحول سازمان تعزیرات در ۸ راهبرد کلی شامل ارتقای جایگاه سازمان در میان نهادهای تنظیم‌گر، حضور مستمر و مؤثر در بازار، تسهیل دسترسی عموم مردم به خدمات سازمان، تکریم و امور رفاهی کارکنان، ارتقای آموزش و توانمندی، هوشمندسازی و ساماندهی امور شعب است که مقرر شد ظرف مدت یک ماه به برنامه عملیاتی تبدیل شود.

بنا بر این گزارش، همایش سراسری مدیران ستادی و استانی سازمان تعزیرات حکومتی با حضور امین حسین رحیمی وزیر دادگستری و احمد اصانلو معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی صبح امروز (دوشنبه ۱۲ مهر) برگزار شد.

مهم‌ترین اخبار حوزه اجتماعی و سیاسی را در صفحه جامعه تجارت‌نیوز بخوانید.

نظرات

مخاطب گرامی توجه فرمایید:
نظرات حاوی الفاظ نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد.

 • ناشناس

  رئیس جون تو کارت نباشه تو ک تو صف نمیری خجالتم نمیکشی،بعدشم کی گفته امید مردم بیشتر شده خواب دیدی یا توهم زدی ؟؟استرس و ناامیدی مردم خیلی خیلی بیشترم شده

 • ناشناس

  ۲+۲ اگر ۴ نشود آنجا زمین نیست.

 • ناشناس

  به عنوان کسی در زمان جنگ در تهران دانشجو بودم عرض کنم که در آن زمان ما در صف نفت بودیم و کوپن به ما می دادند. در آن زمان نیز خیلی از مسئولین خجالت کشیده بودند!! در زمانی که بهترین ها در میدان مین و با سایر ادوات به شهادت می رسیدند. در این طرف ما سیب زمینی هم به زحمت پیدا می کردیم!! به هر روی جنگ تمام شد. مردمی چشم براه عزیزانشان شدند و مردمی سیاه پوش نوجوانان شان. این در حالی بود که عده ای در کمال آرامش به مادیات به حد اعلی رسیدند…. الان خجالت کشیدن این مسئول چه دردی را دوا می کند که اگر به خجالت کشیدن بود …. شاید برداشت ما اشتباه است و اینها از روی دلالان و بازاریان خجالت می کشند که نتوانستند شرایط را به گونه ای فراهم کنند که آنها به تمام اهدافشان تحقق ببخشند. خدا عاقبت قشر فرهیخته و تحصیل کرده و جویای لقمه حلال ایران را به خیر کناد…

 • ناشناس

  خودت رو ناراحت نکن . مردم صبرشون زیاده تا … ادامه بده.

 • کودک کار کارتن خواب

  تا حالا خجالت کشیدین این شده وضع اقتصادی و اجتماعی کشور اگر خجالت نمی کشیدین قرار بود چی بشه؟! شماها مثل زنبوران بی عسل برای بیشتر مردمید که حتی صدای وزوزتان آزار دهنده است!!

 • خوشه های خشم

  بله آدم ها خجالت میکشن ولی شماها که آدم ن….